ZA ZVIŠANJE CENZUSA PRI SUBVENCIONIRANJU OSNOVNOŠOLSKEGA KOSILA

ZA ZVIŠANJE CENZUSA PRI SUBVENCIONIRANJU OSNOVNOŠOLSKEGA KOSILA / Obvestila / OBVESTILO / Komentarji


Gost

#1

2015-06-04 05:28

Dobro bi bilo, da bi si volilci to ignoranco večine političnih strank zapomnili vsaj do naslednjih volitev. Morali se bomo naučiti voliti bolj objektivno.

Gost

#2

2015-06-04 08:43

Kaj pa ostale poslanske skupine? Saj to niso vse stranke. Kaj pa desnica? Zakaj ne poskusite z njimi?

Gost

#3

2015-06-04 09:01

Zanimajo me podatki od 3.-6. Dejstvo je, da brez podpore večine poslancev ne bo sprejeta sprememba in je nujno sodelovanje z MDDSZ. Podpora dveh parlamentarnih strank je dovolj za začetek postopka, za čimprejšnje spremembe zakonodaje pa bo potrebno več sodelovanja. Do začetka šolskega leta zmanjkuje časa, čeprav bo sprememba dobrodošla kadarkoli. Moti me tudi trditev, da je 20.000 šolarjev, ki imajo brezplačno malico iz družin z dohodki, ki krepko presegajo prag revščine. Ali lahko podkrepite številke z verodostojno analizo?

Gost

#4

2015-06-04 10:41

Politiki itak...res žalostno :( briga jih ker majo dost dnarja in se jim sanja ne kako je če nimaš :(

Gost

#5 Re:

2015-06-04 13:30

#3: -  

 Seveda bo potrebno sodelovanje. In to smo želeli, se trudili in poizkušali. In? Če se druga, tretja ali četrta stran dela gluho in ne zmore niti vljudnosti, o kakšnem sodelovanju lahko govorimo?  Lahko sodelujemo zgolj s tistimi, ki se odzovejo, mar ne? Ali menite kako drugače?   Skratka možnosti za otroke je bilo in je še vedno dovolj, razprava v DZ ju bo v drugi polovici junija in takrat upamo, da se stvari obrnejo. Zaenkrat pa so takšne, kot smo napisali. In žal tega ne moremo spremeniti. In si seveda želimo vse kaj drugega.

Kar se tiče naše izjave o 20.000 otrocih: po podatkih MDDSZ je v 5. razredu dohodnine otroškega dodatka cca 26. 024 otrok od 7-15 let.  Cenzus za malice je na "visokih" 54% povprečnega osebnega dohodka na člana družine torej vključno 5. dohodninski razred. Peti dohodninski razred OD pomeni mesečni prihodek na posameznika v družini od 422 eurov do 540 eurov. Pa si vzemimo za primer štiričlansko družino torej starša in dva otroka do 14 let. in najnižji prihodek v 5. doh razredu: 4 x422 = 1688 Eurov.  Če gremo pa na najvišji prihodek v tem razredu je stvar sledeča: 4x 540 = 2160 Eurov.  In ti otroci imajo še vedno pravico do subvencionirane malice, ki stane cca 20 eurov mesečno.

Prag statistične revščine za to isto družino je na 1.240 eurov. 

In ,da se razumemo. Vse to je super. Vedno smo za. Vendar ne bomo pristali na to, da se ti podatki zlorabljajo v namen prikaza kako socialna država smo in kako zelo se trudimo ter koliko sredstev že namenjamo za to. 

Petka za nasmeh

 


Gost

#6 Re:

2015-06-04 13:32

#2: -  

 SDS in NSI so rekli NE na tej stopnji. So pa, to moramo povbdariti, strvari izpeljali korektno.

Petka za nasmeh

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-06-04 14:05


kawboy

#8 Razočaran

2015-06-04 14:10

Mojega glasu in zaupanja v SMC stranko nimajo več, nisem njihov član vendar sem jih na volitvah volil zato, da nekaj dobrega pokažejo storijo za dobrobit najšibkejših ter najranljivejših ljudi državljank in državljanov pa vidim, da je temu zopet sledilo razočaranje, nikoli več ne bom volil SMC.

Gost

#9

2015-06-04 20:09

Ne le šolska prehrana, na vseh ravneh socialnih pomoči so merila postavljena tako nizko, da upravičenec in njegovi družinski člani ali skrbniki prej bankrotirajo, kot so upravičeni za socialo pomoč! Povrh vsega pa je ta postala kredit! Politiki delijo subvencije, dajejo odpise bogatim podjetnikom ali kvazi kmetom, brez vračila in brez izkazovanja koristi, socialne pomoči pa so vračljive! Še dobro, da sem svoj socialni problem reševal v nekdanji državi in ostanku tistega, kar se je ohranilo v Sloveniji pred leti! Danes bi s svojim problemom bil z družino na cesti, brez vsega! Hvaljena bodi Slovenija in tvoja koalicija SDSDS!