Pobuda za ustanovitev neodvisne komisije za analizo javnega dolga

Quoted post

Hud, Robin Hud

#14 Potem pa še ustavo

2012-12-12 13:56

Odličen predlog, ki mora postati del ljudskega gibanja, treba pa je dodati še en predlog in sicer predlog nove ustave, ki jo bodo napisali ljudje sami, tako kot v zadnjem letu na Islandiji. Odpreti spletno stran, kjer lahko vsi ljudje nekaj mesecev pišejo predloge za člene ustave, nato pa referendum o narejenem dokumentu, s čimer se državni zbor prisili k sprejetju. Nova ustava mora prirezati krila politiki in mora biti napisana za dobrobit ljudi, ne pa za dobrobit politike, bank in lastnikov kapitala (pri nas jih kar enačimo z gospodarstvom, pa je to zelooo daleč od resnice). Mislim, da smo to zmožni narediti - majhnost je tukaj prednost. Pri pisanju nove ustave naj bo le eno pravilo - brez preteklosti, samo prihodnost. Poln kufer imam sprav, 2. svetovne vojne in podobnega sranja, s katerim politika raji maže oči. Mrtvi so mrtvi, živi so zaenkrat še živi in za žive moramo narediti lepši jutri. V ustavi mora biti tudi jasno zapisano, da je osnovna filozofija dela vseh državljanov trajnostni razvoj, ne pa gospodarska rast. Gospodarske rasti smo imeli v preteklih dvajsetih letih dovolj, pa se nikjer ne pozna. Pravic je vse manj in še na tiste, ki jih imamo, politika gleda kot na privilegije. Dost jih mam - vseh po vrsti, ne glede na barvo. Vse je treba zamenjat. V ustavo je treba tudi zapisati, da se javnega dobra ne prodaja. Niti enega slovenskega podjetja, ki je v državni lasti, ne smemo več prodati. Namesto tega je potrebno za vodstvo teh podjetij ljudi iskati strokovnjake na javnih razpisih, na katere se prijavijo z izdelanim programom in se izbere najboljšega. Dovolj je kadrovanja po politični liniji. Meni ni nič več jasno - ko je podjetje v državni lasti kao ne zmore preživeti, ko ga pa nekdo drug kupi, ga privatizira in ko gredo potem dobički v zasebne žepe čez mejo ali pa tudi ne, pa lahko vse funkcionira. Pa kdo koga tukaj nateguje? Država ni slab gospodar, tile cepci v vladi in DZ so, pa vsi njihovi podrepniki in prisesi. Kaj vse so nam v zadnjih 20. letih uspeli vzeti, mi pa smo prostovoljno dali, ker so nam rekli, da tako mora biti, ker je tako v zahodnem svetu, ker je tako v demokraciji. Vse skozi si govorimo, tole še zdržimo, pa bo bolje. Pa je vse slabše. Si predstavljate: Ljudje smo nekoč (sem že pozabil, kdaj je to bilo) upali na lepšo prihodnost, danes upamo samo še, da ne bo slabše. Niso nam ukradli le države, ukradli so nam prihodnost, oropali so nas upanja na lepši jutri in to dvoje moramo vzeti nazaj. Ne pripada vam. To je naše. Tale naša politika ni nič drugega kot en sam šou s tretjerazrednimi igralci (čeprav nekateri verjetno še tretjega razreda nimajo). In kaj je že rekla Alma v Big Brotherju: "Šou mast gou"?

Replies

boris odreitz
blaguš

#111 Re: Potem pa še ustavo

2013-06-27 10:40:00

#14: Hud, Robin Hud - Potem pa še ustavo

natanko tako ! evo še moj podpis pod ta komentar !


Gost

#148 Re: Potem pa še ustavo

2017-12-13 06:53:27