Pobuda za ustanovitev neodvisne komisije za analizo javnega dolga


Gost

#101

2013-03-14 04:48

Mene pa zanima če bodo denar banke vrnile državljanom, ko se bodo pobrale iz krize ,
ali bodo tudi nam izbrisale izredne limite, ki so jih s takim veseljem prav ugodno ponujale saj nismo bili mali ljudje kreditno sposobni. Zanima me tudi koliko dobiju od teh limitov obresti saj večina nima toliko denarja da bi ta limit vrnila, in se dolg vleče in vleče iz leta v naslednje leto. Nekaterim skorumpirancem so to storile, saj smo mi plačali, če je kaj pravice bi se to spodobilo in bi bilo bolj pravično do nas in do naših otrok.

Gost

#102

2013-03-17 01:14

Moj podpis!
Maya

#103

2013-03-27 10:04

Džava, si je v vsaki firmi pri lastninjenju v letih 92-93 vzela polovico premoženje (KAD- SOD). To premoženje so ustvarili delavci s svojim delom in majhnimi plačami, solidarnostnimi sobotami in še in še. Te deleže so pokradli tajkuni, zato se mora to premoženje vrniti delavcem, ki so izgubili še tisto malo delnic, ki so jim bile omogočene, saj so nas menedžerji in sindikati prisili v prodajo. Najprej premoženje vzet vsem tajkunom, ki niso dali niti centa za firmo in vrniti lastnino delavcem. Revizije bi morale potekati za vsa podjetja od leta 1991 dalje. Mislim, da so še pošteni slovenci, ki bi za svojo državo nekaj naredili tudi brezplačno ali z minimalno plačilo. Zatorej z velikim veseljem podpišem peticijo v upanju, da se bo pri nas le nekaj spremenilo in lopove, ki so nam pokradli podjetja, državo in ne odplačujejo dolgov, tako kot jaz, zaprejo za vse večne čase IN NIKOLI VEČ NE SME NA VODILNO MESTO IN POLITIKO !!!lahko pa se zaposlijo kot snežilke ali krampači na cesti !!! Ja zagovarjam ISLANDSKI ZGLED  Najprej pa bo treba pomesti na sodiščih in tožilstvu in vse sodnike, tožilce, ki so delali proti državi in sodelovali pri goljufijah /Brezigar/ za vedno odslovit s takih in podobnih delovnih mest. Nato se je treba lotiti bankirjev z imeni in priimki, ki so omogočili kredite tajkunom. Jaz moram svoj obrok na banki plačat vsak mesec, če ga ne plačam dva meseca, mi bodo zasegli kupljeno majhno stanovanje.  Bankirje sprašujem zakaj neenaka pravila za vse državljane ? tajkunom naj vrne kredit narod, država...pa naj še mojega !!!

Arija

#104 Re: Peticija za ustanovitev...

2013-03-27 14:40

#21: Rok - Peticija za ustanovitev... 

 Rok, dnar je, samo ne več v Sloveniji. So ga spravili 'na varno'.....verjemite, da peščica bogatih ne bo gagnila. Ljudstvu pa se še vedno lahko zgodi, da poleg dosedanjega zategovanja pasu ob vsak dn nižjih prejemkih, ostane tudi brez dela težko našparanega denarja v bankah. Tisti z zneski preko jamstva, so za svoje že poskrbeli ali pa še pravočasno bodo!

Pa nisem pesimist po naravi, le preveč stvari 'vidim' vsak dan.....


Gost

#105

2013-04-03 04:54

Bil bi ponosen Slovenec,če bi Slovenjska kakršnakoli vlada(mogoče pravlična), prijela situacijo v roke in se dala počez vsem svetovnim, eveopskim, no vsaj slovenjskim finančnim špekulacijam. Žal pa se ustraja celo namerno v isto smer.

Gost

#106

2013-04-10 02:50

Prav je
andrej m

#107

2013-06-24 23:14

Naši experti ? Experti da, a VKLJUČITI TUJE, ZUNANJE še bolj pomembno. Le tako do neodvisne komisije. Pri nas se vsi le preveč poznajo in je nevarnost, da ne bodo neodvisni saj politične elite nadzirajo tudi vse podsisteme vključno z nadzornimi inštitucijami.

Gost

#108

2013-06-25 07:45

Poglejte zahteve GUVERNERJU BANKE SLOVENIJE s strani DS RS...
http://stres.a.gape.org/info_politik/drago_scernavic/index.htm
na katere guverner Marko Kranjec NI ODGOVORIL.
Za kar bi moral kazensko odgovarjati zaradi hudega oškodovanja DRŽAVE.

Gost

#109

2013-06-25 09:55

Ta peticija je dobra stvar. Neodvisno komisijo mora ustanoviti javnost, civilna družba in ne vlada in njeni organi. Komisija mora pa dobiti pristojnost raziskovanja in pridobivanja informacij, ki so po moje tako ali tako javnega značaja. Pa še na računsko sodišče bo treba.

Gost

#110

2013-06-27 07:57

SKRAJNI ČAS , žal verjetno PREPOZNO!
boris odreitz
blaguš

#111 Re: Potem pa še ustavo

2013-06-27 10:40

#14: Hud, Robin Hud - Potem pa še ustavo

natanko tako ! evo še moj podpis pod ta komentar !


Gost

#112

2013-06-27 18:08

popolnoma se strinjam z ustanovitvijo take komisije in upam da nam bo uspelo to ustanoviti in da bo učinkovita ker bomo edino tako lahko kaj naredili s to našo državo ker politika nima volje dregniti v pravo stvar in dobiti denar od tistih ki so ga pokradli ampak se še vedno spravlja na nas navadne državljane ki že itak dihamo na škrge

Gost

#113

2013-06-28 07:13

Vse kar je proti človeku je treba razodeti.

Gost

#114

2013-10-24 13:15

Suveren je ljudstvo!

Gost

#115

2013-10-25 10:39

Ja naši politični geniji so ustvarili popolno opustošenje na vseh ravneh družbe in dežele, pa še jim ni dovolj. Ampak saj človek kar nekako šteka, da moreš ko si pri koritu, vsebino le tega, ali požret, dat svojim podrepnikom, če pa ne gre drugače, pa se, predno te drugi prasci odrinejo, še usrat v njega. Ampak slej ko prej pride čas kolin.
Joe Blue

#116

2013-10-27 11:23

Če hočeš da so stopnice čiste jih moraš pometati od ZGORAJ NAVZDOL...!!! Obratno ne gre, ne samo da zgodovina to potrjuje...tle je še zakon fizike!

Gost

#117

2013-10-28 07:54

dolgov je prevec

Gost

#118

2013-10-28 08:07

Hvala za to možnost, saj je SKRAJNI čas, da se stori nekaj konkretnega, ker na tovrstna dejanja pristojnih zaman čakamo!

Gost

#119

2013-10-28 10:58

jaz sem vse kredite moral odplačati,tako naj tudi vsi drugi,nikakor se ne sme odpustiti kiklarjem,cerkvenim,imajo dovolj,da plačajo svoj dolg

Gost

#120

2013-10-28 12:56

Se strinjam, zato sem tudi podpisala! Bom širila naprej!

Gost

#121

2013-10-28 14:59

peticije spremenimo v zakone.nravstveno in solidarno

Gost

#122

2013-10-30 11:30

Ste že sami lepo utemeljili namen peticije. Za "očiščenje" Slovenije je potrebno si naliti čistega vina. Kdo ga je pil in kdo plačal? Upam, da bodo krivci odkriti, upam, da se bodo krivci upali začeti soočati s svojo krivdo, jo priznati, neodvisni komisiji pa želim uspešno delo.

Gost

#123

2013-10-30 18:29

skrajni čas je , da se upremo katastrofalno slabemu vodenju in kraji naših podjetij. Nujno moramo najti vse nepoštene in skorumpirane izkoriščevalce našega premoženja!!!!!

Gost

#124

2013-11-02 21:31

Ja s mojimi 500 EUR-i bi ne bilo teško ustvarit dolg, ki bi ga poravnavali vsi.Javljam se kot prostovoljec, da naše mogočnike naučim šparat. Prepričana sem namreč, da sem nad njimi, ker mi je do sedaj uspelo brez dolga, a sem vedno manj prepričana, da bom še dolgo zdržala. Bankam plačujem vse storitve, zato jih nisem pripravljena dodatno finacirat s pošteno prisluženo penzijo.

Gost

#125

2013-11-07 11:31

nimam besed meni podobnim znižat penzijo,dvakrat so mi že vzeli dodatek za rekreacijo,njim se pa ne zgodi nič barabe lp