ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post

Ata

#905 Re: Re:

2015-03-12 22:04

#878: - Re:  

  Eh,deklica ljuba.S tipkanjem po računalniku ne boste nič spremenili.Organizirajte se,naredite kaj zase.Ne čakat na državo,saj smo država mi.Sedet in jokat kako se vam krivica godi,za take pa res nimam nobene empatije.Sem tik pred upokojitvijo(64 let) in;moj zanamc; je vedel,da bo tukaj delal dosti prej preden je naredil diplomo.Ampak fant je izbral študij,ki tudi danes ponuja hitro zaposlitev.Sam,kdo pa se bo s tehniko ukvarjal,če je treba pol še celo delovno obdobje možgančke fejst uporabljat.Tukaj ni nobenega filozofiranja.Zdaj pa lepo diplomirani ekonomisti v štacuno za 700€ .Starši so ti verjetno govorili koliko solidarnostnih dni smo včasih naredili,čemu smo se odrekali,da smo kakšno novo halo po podjetjih zgradili..Gospodarstvo pač,ki ustvarja denar.Naša generacija ga je predala novi državi v še kar dobrem stanju.

Zdaj pa jaz vprašam kaj je naredila mlajša generacija,kaj delate vi?Gledam in se čudim.Prav zares.Da je  vaš vzor nek Lukec,ki v dveh letih študija ni naredil niti enega izpita.Joj,joj.....

Toliko je imel ata za povedat,zdaj se pa odpravlja spat.

lahko noč

Replies


Gost

#1337 Re: Re: Re:

2015-03-16 11:23:07

#905: Ata - Re: Re:  

 Nimam kaj reči, žalostno ... Upam, da niste tako krivični in nespodbudni do lastnih otrok.

Je pa res, da je naša generacija (od 25 - 30 let) odtujena, nepovezana in neorganizirana. Kakšen sociolog bi najbrž to znal razložiti. Se pa stvari spreminjajo in mladi, ki prihajajo, so pripravljeni stvari vzeti s svoje roke - npr. stranka Združena levica, kjer je večina mladih in jo jaz tudi z veseljem podpiram in se poskušam udeleževati dogodkov, ki jih oni podpirajo. 

Najbolj pa boli to, ko od starejših poslušamo, kako so se oni morali žrtvovati in kako so včasih morali skromno živeti zato, da imamo mi danes polne riti in ne znamo zase poskrbet. Na srečo moji starši ne razmišljajo tako, se mi pa smilijo tisti, ki morajo to doma poslušat.