ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post

nemaraneumnih

#194 Re: Re:

2015-03-11 10:49

#186: Spoštovanje naravnih zakonitosti - Re:  

 Urejeno je blo tudi prej, urejeno je bilo tudi ravnanje z židi v nacistični Nemčiji... Sploh pa temeljne pravice NE bi smele biti tema razprave. Mladi (vsaj kritično misleči) v večini zavračamo fekalijske kampanje razumsko nepodprtih argumentov, zavzemamo pa se za družbo istih možnosti in popolne pravne enakopravnosti. Zato se mi zdi ta komentar, ki implicira številne strankarske bedastoče popolnoma nevmesen in iracionalen.  

 V razmislek....

Replies

ds

#372 Re: Re: Re:

2015-03-11 17:15:21

#194: nemaraneumnih - Re: Re:  

Sem kritično misleč in sem mlad in sem podpisal pobudo za referendum. Ergo ne posplošuj in ne govori v imenu drugih. Govori raje v lastnem imenu oz. kvečjemu v imenu 13.000 ljudi, ki so podpisali tole "peticijo". Verjemi pa, da je med podpisniki pobude za referendum več mladih, kot pa je vseh podpisnikov te peticije. In verjamem, da je večina bolj strpnih in vljudnih od tvojega komentarja.

Temeljnih pravic (do življenja v skupnosti, bolniških, dedovanja itn.) nihče nikomur ne odreka. Zanimivo, prav tisti, ki jih mečeš v fekalije, so vložili največ rešitev in pobud za ureditev tega področja. Kritično misleč človek pa razume, da niso vse pravice "temeljne" pravice. Dva moška npr. težko samostojno odločata o rojstvu otrok, se ti ne zdi? Sploh pa otrok ne more biti nikakršna pravica kogarkoli. Ima pa otrok pravico do odraščanja v zanj optimalnem okolju. In Ustava RS posledično ščiti družino, materinstvo IN očetovstvo, tukaj ni kaj dodati in odvzeti. Meni se zdi ta zapis jasen, verjamem, da tudi tebi.

Lep večer želim.