Peticija za ohranitev vpisa v EGSŠ Radovljica

Rok

/ #6 neumnost

2013-01-15 19:19

Poteze vladajoče opcije so v osnovi skregane z vsakršno zdravo pametjo, zato je potrebno nasilno krčenje šolstva na vsak možen način ustaviti. Če smo se prej trudili za decentralizacijo, je to direktna poteza k centralizaciji in, kot že omenjeno, poskus preusmeritve denarja v zasebno šolstvo, katerega kvaliteta pa je večinoma vprašljiva. Za mnoge najstnike iz območja zgornje Gorenjske je program Ekonomska gimnazija na EGSŠ v Radovljici idealna možnost šolanja zaradi vsaj dveh vidikov; bližine oz. dostopnosti in predmetnika, ki ga ponuja. Res je, da je diplomantov ekonomije vsako leto preveč, toda to bi veljalo reševati z bolj strogimi omejitvami na fakulteti, ne pa z omejevanjem ekonomskih gimnazij, pa še to postopno. Tudi sam sem dokončal ekonomsko gimnazijo na EGSŠ in tam opravljal maturo, omogočeno mi je bilo tudi dodatno opravljanje mature iz predmeta biologija na gimnaziji Kranj, kar kaže na fleksibilnost te šole in pripravljenost zaposlenih na razne pogovore in skupne rešitve. Na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete v Ljubljani sem uspešno diplomiral in nadaljujem z magistrskim študijem in rečem lahko, da so mi v prvih treh letih študija prav prišla znanja iz matematike, angleščine in nemščine, prav nič pa mi ne škodi poznavanje ekonomije, katere procese bom v bodočen poslu (ekologija in ohranjanje narave) tudi moral poznati. Šola EGSŠ je brez dvoma dovolj kvalitetna in si zato na vsak način zasluži, da program ekonomske gimnazije tudi v nadaljne deluje nemoteno!