Peticija za odpravo državnega financiranja rimskokatoliške cerkve


Gost

/ #7

2016-11-07 16:37

Dovolj je zalaganja rimokatoliške cerkve, ki je vedno bolj požrešna pa ji še ni dovolj. Državo oz. državljane (kajti davkoplačevalci bomo plačevali), toži za ogromne zneske za obresti in to za gozdove, ki jim niti ne pripadajo /naj se preveri, od kod in zakaj jim lastništvo), ne plačujejo davkov na premoženje, ki ni majhno, Jaz in mi vsi ga moramo! Če želijo sredstva za popravila cerkva itak nafehtajo, nimajo davčnih blagajn za denar, ki ga poberejo po vsaki maši, želijo, da se njihove šole financirajo (itak imamo državne šole), zdaj nam še vsiljujejo verouk v šole. Plačujemo jim prispevke za ZPIZ (revežem, ki so po takratnem veljavnem zakonu pridno plačevali za ZPIZ-2, jim je država z zakonom leta 2012 pobrala VSE pravice ZA NAZAJ in to brezposelnim, ki so si nekako želeli sami pomagati za stara leta oz. so zanje plačevali prispevke sorodniki, saj so sami bili brez sredstev. In to tudi po 10 let. Zdaj od tega nimajo nič - ne denarja in ne pravic. Čisti rop. Pa nikogar ni niti malo sram.) Kler je naredil ogromno bančno luknjo ZVON1 in ZVON2, ki smo jo morali pokriti oz. plačati zopet mi, davkoplačevalci. Pa kaj bi še radi?! Če si tega resnično želijo desničarske krščanske stranke, naj te šole imajo, a naj jih tudi sami plačujejo oz. vzdržujejo. Sicer pa v Sloveniji obstajajo tudi druge vere in njihovi verniki. Kako bo pa s tem?! Potem predlagam, da vsi tisti, ki so tako verni in redno obiskujejo cerkve ter so prisotni pri sveti maši, naj plačajo cerkveni davek - zakaj bi ga morali vsi tisti druge vere in tisti neverni?!
Me zanima, koliko bi jih bilo pripravljenih plačati. Pri tem mislim predvsem na tiste, ki imajo debelo denarnico. ALI NI CERKEV LOČENA OD DRŽAVE?!