Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Buc

/ #550 ??

2016-04-01 10:42

Sama še nimam otrok, vendar razmišljam za v naprej. Če bi se meni in možu kaj zgodilo, bi seveda želela da ostanejo otroci pri moji mami, ne pa pri nekih neznancih. Sama sem očeta izgubila pri 12ih letih in te izgube ne bom nikoli prebolela, se pa spomnim kako sem se bala da se nebi kaj zgodilo še mami. Velikokrat sem razmišljala kaj bi se zgodilo z mano. Pa sem bila stara 12 let!! Ta uboga otroka pa sta še majhna in še stvari ne moreta razumeti tako kot sem jih jaz pri 12ih. Naš sistem v Sloveniji je katastrofalen in res ne morem verjet da se takšne stvari dogajajo. Vzet otroke starim staršem ker imata premajhno stanovanje in ker sta prestara? Ah pa lepo vas prosim, 50 let nazaj sigurno ni bilo centra za socialno delo, v družinah je bilo bistveno več otrok, pa so živeli v majhnih hiškah in stanovanjih pa jim ni nič manjkalo, celo srečnejši so bili kot smo mi danes. Poznam družino, ki je živela v majhnem stanovanju. Mož in žena, 6 otrok, pa so pred nekaj leti živeli v stanovanju s 40 kvadrati. Otroci so spali v sobi, starša pa v kuhinji. In kaj jim manjka danes? Nič, otroci so odrasli, se osamosvojili in prav nič jim ne manjka. Zato podpiram peticijo in res srčno upam da bosta stara starša dosegla svoje in dobila vnuke nazaj!! Te gospodične ki delajo na centru za socialno delo se pa naj zaletijo nekam. Naj se raje ukvarjajo z družinami, kjer se nad otroci izvaja nasilje ali obratno. Pa veliko dela bi imeli s takšnimi.