Peticija za ureditev pripravništev in zaposlovanja mladih v VIZ

Žarnica

/ #18 Ure za pripravištvo!

2016-01-19 04:59

Šola si ne more privoščiti plačati strokovnega delavca po podjemni pogodbi, kar bi pripravniku to pripomoglo za pridobitev ur za pristop k strokovnemu izpitu! Žalostno, da morajo šole biti prisiljene h kršitvi in plačevati delavca preko tuje študentske napotnice, kar s tem zelo zelo tvegajo. Naj se kaj zgodi, kdo bo pa takrat odgovoren?   Imam še pa ta problem, da sem tudi jaz stara nad 29 let in sem obiskovala fakulteto kar deset let, da sem prišla do konca. Saj sem bila v času študija operirana dvakrat na hrbtenici in ne zaradi poškodbe, ampak bolezni. Mi je takrat fakulteta zelo malo prisluhnila, da bi mi olajšala študij, ko so me pa končno resno začeli obravnavati, jim pa ministrstvo za izobraževanje ni dovolilo! Ker še danes ni to urejeno, če študent v času študija resno zboli, ne more dobiti nobene odločbe za posebne potrebe! A učenci v osn. in srednji šoli pa lahko, že če so malo bolj hiperaktivni! Kar je prav, da so opaženi in obravnavani. Ob tej peticiji bi odprla tudi to problematiko, saj mi v času študija nikakor ni bilo lahko! Zakaj študent v času študija ne more dobiti odločbe za posebne potrebe?