Nujna medicinska pomoč na Notranjskem


Gost

/ #66 izčrpavanje

2015-05-21 16:15

Nekje sem našel odlično primerjavo, ki mi razjasnjuje pogled na ta svet zadnjih nekaj let. Če hočeš premagati NASPROTNIKA, boš najbolj uspešen, če ga izčrpaš. Naj bo z vodo, hrano, strelivom, telesnim izčrpavanjem.... Ob vseh ukrepih, ki jih ''naši'' voditelji oz nadrejeni ali izvoljeni sprejemajo, ne morem razumeti tega drugače, kot da nas na vsakem koraku izčrpavajo (tako posameznika kot celotno državo). Torej smo mi njim in oni nam - nasprotniki.
To je dejstvo, žal resično in zdrava kmečka pamet ter osnovna matematika nas lahko uči, da dežurstva zdravnikov niso tak strošek, da ga država ne bi mogla pokriti. Tu gre za nek drug interes. Nekaj, kar nam je prikrito.

Pa če pogledamo še z drue strani. Čas je, da se ljudje prebudimo iz iluzije. Ni vse tako, kot nam je predstavljeno. Mali princ je dejal: Bistvo je očem nevidno, Don Kihot pa je bil boj z mlini na veter. Davno nazaj so nam že pisci govorili in res je čas, da jih začnemo resnično razumeti. Pravzaprav nikjer nič novega (za to bi potrebovali pamet in ne le EGO), le ozavestiti moramo sporočila, ki jih poslušamo in beremo od pravljic dalje.

Vsem vse dobro in naj urgenca ostane v naših Butalah, kajti popolnoma logično nam je, da človeško življenje le nekaj pomeni. In v globini src SMO prečudovita bitja, pripravljeni pomagat drug drugemu. Mogoče pa moramo prav do dna, na primarno raven, da bomo to dojeli.