TISA – NE HVALA! (najhujši strup demokracije)


Gost

/ #191

2015-01-08 22:07

Vsi argumenti držijo, vse se ujema, kljub temu sem pretresena, da svet lahko rine proti takšni katastrofi. Eni nastavki pogajanj čisto zadostujejo, da vsi do zadnjega dvignemo glas proti, četudi bi vsebina pogajanj imela tudi dobre plati. V mislih imam predvsem skrivnostnost okrog pogajanj in dogovorov, odpravo kakršnega koli partnerstva med EU, državami članicami in državljani teh držav. Pet let informacijskega embarga predstavlja takojšnji razlog za ukinitev dogovora in pogajanj. Ne želim, da kdorkoli odloča o mojem/našem življenju in življenju naših zanamcev ob moji/naši nevednosti, ki jo namerno vzdržuje! Kakšna perfidnost! Druga zadeva: postavljanje dobičkonosnosti korporacij nad vse civilizacijske standarde ter nad ohranjanje slednjih s pristojno, z državo urejeno zakonodajo je naravna pot v pekel. Pogodba s hudičem - sem mislila, da je to samo umetniška metafora, vendar se zdi, da dobiva vedno bolj konkretno podobo. Tretja zadeva: posedovanje vode, zemlje, zraka, flore in favne ... in njihova naraščajoča kontaminacija v imenu požrešnosti korporacij in njihovih predstavnikov -- se vam ne zdi, da je to nočna mora?! Da o kulturi, izobraževanju, zdravju sploh ne govorim. Tisti, ki se jih bo polastil, bo dobil bitko -- verjetno zadnjo, saj je v njih koncentrirano jedro kritiškega upora. Že zdaj so obubožani, mislimo na to!