ODBOR2014

Izberi vzdevek

/ #102 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-15 14:16

#101: resnica - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nisem zagovornik nasilja in želim, da se vsi enkrat strinjamo, da se je druga svetovna vojna v Sloveniji začela 6.aprila 1941 in ne 9.maja 1945 in da vse žrtve te morije zaslužijo mir in spoštovanje. Potem bomo vsi lažje zadihali - tako kot Nemci in drugi narodi, ki so drugo vojno že zdavnaj pokopali. Druga pot mi namreč ni všeč. Ne želim, da se Slovenci do sodnega dne iz sovraštva pobijamo med sabo, kot to počno Židje in Palestinci že 3000 let. jj je po mojem vedenju edini komunist v zadevi Patria, ampak to je po mojem mnenju čisto nepomemben podatek. Desni revanšizem ne bo poravnal krivic, kvečjemu bo napravil kopico novih.

Menim, da je en večjih problemov naše države njeno slabo finančno stanje. Vzroke zanj vidim v nesposobnosti države, da bi se učinkovito branila pred plenilci in nesposobneži, ki so državo pokradli. Sem popolnoma prepričan, da je treba preganjati vse, ne glede na barvo. Še posebej pa tiste, ki trdijo, da so brezmadežni - pač zaradi slabih izkušenj iz preteklosti. Zato početje Odbora2014 ni v interesu države ampak je v interesu plenilcev. Izgovor, da s tem jemljete moč 'rdeči udbomafiji' in Kučanu ne zdrži resne analize. Krade se državi Sloveniji in davkoplačevalcem! Tudi ti so na plebiscitu o odcepitvi od stare Juge dali svoj glas!  S tem se vrta luknja v čoln, v katerem sedimo vsi navadni državljani. Če se bo to nadaljevalo, bomo kmalu večinoma hlapci brez pravic na minimalcih, ker nas bojo plenilci obrali do kosti. Dosedaj so uspeli že veliko tega napraviti.   

Ponavljam, da se mi je proces v aferi Patria na treh stopnjah zdel v glavnem korekten. To sem opazil na več nivojih. Zaradi iste zadeve so tekli sodni procesi v Avstriji in na Finskem, sodni procesi na  Slovenskem kažejo, da imamo podobne pravne standarde kot vsaj dve urejeni evropski državi. Bi bilo neevropsko in nehigienično, če procesov v Sloveniji ne bi bilo. Šlo je namreč za sum podkupnine za oklepnike, ki naj bi jih Slovenija kupila z slovenskim davkoplačevalskim denarjem. Obramba je v procesu bila izjemno dejavna in včasih je napravila tudi kakšen prekršek. Prav vse dokaze je skušala izničiti ali izločiti iz postopkov. Velikokrat jim je uspelo. Na primer vidna članica SDS in državna tožilka Barbara B. je uspela izničiti glavnino dokazov, ki bi jih bilo mogoče pridobiti iz baz telefonskih razgovorov pri mobilnih operaterjih.  To ji ni uspelo v celoti. Obramba je trdila, da jj in Zagožen, v času ko je Zagožen sestankoval s predstavniki Patrie, sploh nista bila v stikih; seznami telefonskih klicev in Zagožnova beležnica pa je trditev obrambe postavila na laž. Nekateri ne vedo, da je na sodišču treba govoriti resnico in samo resnico.

Tudi več drugih stvari ni bilo korektnih. Proces v zvezi s Patrio se vleče že dolga leta. Po mojem videnju to ni pretežna krivda sodnikov. Pretežno so za to krivi obtoženci. Če bi govorili resnico, bi bil proces končan že zdavnaj. Ker niso prihajali na obravnave, ker so govorili neresnice, vlagali pritožbe, oporekali dokaze, je bilo treba vsak detajl obtožbe podpreti z materialnimi dokazi na predpisan način. Opazni so bili pogromi na sodnike preko tiska, demonstracij, plakatiranja in drugih nepravnih akcij, ki so brez dvoma motili normalno delovanje sodišč. V oči bode mila kazen za obsojene. Če jo primerjam s krajo miljona gotovine, ki ga je varnostnik Hriberšek leta 2013 ukradel v Sintalu.. kasneje se je prijavil sam, denar je v celoti vrnil in dejanje tudi iskreno obžaloval. Dobil je dve leti vikend zapora -- podobno kazen kot so jo dobili obsojeni pri Patrii.. le da šlo pri njih za precej višje zneske, pri njih nisem videl nobene samoprijave, priznanja, vračila nezakonto pridobljenega denarja, obžalovanja, kesanja ali kakšnega drugega dejanja s področja morale in etike.

Večina članov ustavnega sodišča je odločila, da se jja spusti iz zapora. Menda zato, ker so s tem spet vzpostavili normalno opozicijo in s tem demokracijo v državi. Pri tem pa so pozabili na nekaj resnih posledic svoje odločitve. S tem so ga postavili nad zakon, ki velja za državljane Slovenije in mu s tem izkazali neustaven privilegij.  Kot nepoboljšljiv obsojenec bo odločal o zakonih v skupščini. Poslali so sporočilo: če si prave barve, lahko kradeš po mili volji, pa te bo istobarvno sodišče oprostilo ali pa bo sprejelo take odločitve, da bo vse skup zastaralo in do sodbe sploh ne bo prišlo. To se je v preteklosti že dogajalo, ko je tožilka Barbara B. poskrbela, da je obtožba v aferi z orožjem proti istemu politiku-trgovcu zastarala. Večina ljudi se je takih dejanj organov pregona naveličala in jih ne odobrava. Pravo kot eksaktna stroka je degradirana na nivo vuduja in šamanstva. Mnogi advokati, doktorji prava, razdeljeni v tabore se med seboj bojujejo in jih pri tem etika in morala ne zanima. Pravniški ceh bi moral nujno ukrepati in napraviti red v svojih vrstah. Če tega ne bo, bojo red delali drugi. To je običaj povsod, če kaj škriplje. Mogoče ta hip sklep ustavnega sodišča izgleda kot zmaga za SDS, jaz pa se bojim, da nam vsem to ne kaže nič dobrega ker se razklanost družbe povečuje.

Naj te ne skrbi, da si blamaže ne moremo privoščiti. Alenka ni bila velika blamaža in ni bila obravnavana na ESČP. Smo pa imeli izbrisane, varčevalce LB.. (kdo je že to skuhal?) itd. Svet razume, da so barabe vsepovsod. Ne razume pa, če jih nismo sposobni ustaviti.