Peticija medicinskih sester Slovenije


Gost

/ #10

2014-11-09 09:06

Tudi sam potrebujem večkratno medicinsko pomoč,sem namreč kronični bolnik in to že kar nekaj desetletij,preživel sem dva infarkta,prebil v UKC-ju kar nekaj časa,med drugim tudi več kot mesec v komi,bil kar nekajkrat oživljan itd itd in lahko sem le globoko zahvalen vsemu medicinskemu osebju,da sploh še živim,ampak kar so storili v zadnjih letih in kako so razvrednotili in v nič spravili ravno delo tistih delavcev v medicini,ki najbolj garajo in se trudijo s pacienti,je naravnost nezaslišno,sramotno in nevredno človeka. Žalostno je predvsem to,da je tudi zdravstvo postalo del političnih iger,kjer elita poskrbi le zase in seveda na račun tistih pod njimi,seveda s svetlimi izjemami,ki so izzvzete iz konteksta in ta manjšina drži roko lumpom,ki grabijo in delijo med seboj sredstva,ki so namenjena za vse kaj drugega,kot basanja v lastne žepe.Najbolj so tu oškodovani-e vsi tisti medicinci-ke s srednjimi šolami,ki so jim po večletnem in desetletnem delu praktično prepovedali opravljati poklic,za katerega so se izučili v srednjih medicinskih šolah po državi in v svojem štiriletnem šolanju dobili tudi dobršen del praktičnega znanja s prakso,ki so jo v sklopu šolanju opravljali po bolnišnicah in ambulantah,tako,da so po končanem šolanju prinesli s seboj kar zajetno znanje tako praktično kot strokovno.Potem pa si je elita izmislila nekakšne referenčne ambulante,kamor zaposlčijo predvsem privilegirane kadre,ki v več primerih niso še niti dokončali višje med. šole,kaj šele,da bi prinesli s seboj kakršnokoli predznanje-predvsem praktično in vsi ti skoraj zdravniki lepo vlečejo skoraj dvojna mesečna plačila navadnih medicinskih delavcev in praktično zamenjujejo "preobremenjenega" zdravnika. Ne vem kaj bo,ko se bodo zaradi nestrokovnosti pričele tožbe pacientov-ampak kaj,saj tako ali tako spet poravnamo davkoplačevalci,odgovornim pa se ne zgodi nič.Vidim,da je odvziv ljudstva na peticijo nad pričakovanji in upam,da se bodo stvari začele postavljati na pravo stran in bo zdravstvo spet dobilo svoj ugled in pomen in to je predvsem tisti ljudski in pošten odnos med pacientom in zdravstvenimi delavci in,da se bodo denarna sredstva delila po načelu dela in ne po načelu elit.