PETICIJA ZA POSTAVITEV NOVIH VRTCEV v SLOV. KONJICAH

Matic Petraš

/ #8 Zakaj peticija

2014-10-01 14:57

Podravljeni,

 

Da bo peticija naletela na pozitiven in negativen odpor je bilo pričakovati. Zanimivo mi je, da so nas vsi povezali z neko stranko, ker menda ta stranka nasprotuje županu. Žal pa Vam moram povedati, da le ta peticija ni del strankine politike, temveč odločitev izbarnih staršev v svetu staršev, kateri smo nase sprejeli to dejstvo, da je potrebno nekaj spremeniti. Sam nisem član stranke in ne vem zakaj bi se vanjo mešal. Da ste nas označili z to mero in si zamislili da zanjo stoji neka stranka je zanimivo. Ker po tem nihče ni prebral kdo je sprožil peticijo. 

Peticija je bila sprožena v dobronamernem duhu, da se zadeva z vrtci premakne iz točke na kateri je obstala.

Zakaj sedaj? Ker sem sedaj prevzel funkcijo predsednika sveta staršev vrtca Slovenske Konjice, ker če sem se zavezal tej funkciji bom tudi poslušal predloge in delal po najboljših močeh, da se zadeva premakne. Če gledam kot starš me v tem trenutku ne zanim da se je obnovilo jedro Konjic, me ne zanima kaj je naredila občina, zanima pa me zakaj niso sorili nekaj kar bi bilo porebno za otroke, saj bodo tudi oni nekoč odrasli in da se bodo spominjali otroških dni po takih vrtcih? Pa niso za to kriva vzgojiteljice niti ne zapoleni v vrtcih, njim gre le pohvala da delajo prosor sprejemljiv otrokom in da otroci radi hodijo v vrtec. Se zavedate da otrokom trgamo nekaj kar jim je najljubše, trgamo jim del njihovega brezkrbnega otroštva. Ne vem komu več pomeni urejenost mestnega jedra, kot pa nek sodoben vrtec z velikimi igralnicami in dovolj prostora za tekanje otrok. Ja drage dame in gospodje tudi ti otroci bodo nekoč odrasli in kaj če bodo tudi oni zaradi naših napak prej videli vse ostalo in bodo tudi oni pustili vrtce čakati...

Se opravičujem, da sem se malo preveč razpisal. Da ne bo pomote tudi aktualni župan, je predlagal termin za sestanek na temo vrtcev, kar sem sprejel, mogoče pa nas res za vogalom že čakajo novi in boljši vrtci in tukaj gre zahavala vsem ki podpisujejo to peticijo in so sodelovali pri nastajanju le te.

 

Lep pozdrav,

 

Matic Petraš