PETICIJA ZA POSTAVITEV NOVIH VRTCEV v SLOV. KONJICAH

Vendarle modra odločitev?

/ #7 Re:

2014-10-01 13:14

#2: Karmen Kukovič -  

 Spoštovana gospa? Karmen.

Prebral sem vaš komentar ali kakor koli že naj imenujem vaše mnenje o vsebini peticije, ki jo je napisal in posredoval v podpisovanje (očitno ne zgolj zainteresiranim) gospod Matic Petrač. Vem, imate pravico do izražanja lastnega mnenja. Tako je tudi prav. Vendar mislim, da ste v oceni, da je besedilo peticje zastavljeno populistično, malce ali kar precej prestrogi. Kot dolgoletni novinar in urednik (in še kaj) vem, da je tako besedilo mogoče s skoraj istimi besedami napisati na veliko različnih načinov. Da bo zvenelo mehko, grobo, spodbujajoče v eno ali drugo smer itd. Jaz bi mu populizma ne očital. Največ, kar bi mu lahlo, bi mu očital - ker pač sem tudi lektor - kakšno slovnično napako. Pa mu ne bom, ker vem, da je stvar zastavil s srcem, z željo, da bi se stvari na tem področju vendarle premaknile. To pa zagotovo nekaj šteje. Po moje veliko. Sam sem peticijo podpisal ne glede na to, da imam že velika otroka in da morebitni vnuki najverjetneje (ali pač, nikoli se ne ve) nikdar ne bodo obiskovali vrtca ne v Ločah ne na Prevratu. Matica Petrača ne poznam. Rad pa mu bom stisnil roko, če bo tako naneslo, za pogum in smelost, da se je polotil rešitve problema, ki bi ga že zdavnaj morali rešiti tisti, ki so za to na občini zadolženi in plačani. Vemo, kdo so to? Župan in njegovi, a ne?

Kot primer populizma pa vam naj, gospa? Karmen, pa tudi vsem drugim - ne glede na strankarsko ali versko/neversko pripadnost (otroci so nas vseh največje bogastvo) zapišem tole: župan se menda postavlja (pa prav zdaj pred volitvami), češ Konjice so najlepše mesto rož. Ne pohvali pa se z na primer z novimi prepotrebnimi vrtci, z odprtjem novih obratov in s tem novih delovnih mest za mlade, z dvigom življenjske ravni prebivalcev občine itd. Ker jih preprosto ni. Taka so pač dejstva. Se strinjate z mano, da samo od rožic se pač ne da živeti? Še najmanj od tistih leporečnih. Smo že prišli tako daleč, da nam ne preostane drugega kot da stvari vzamemo v svoje roke?

Spoštovana Karmen, lahko bi še pisal, a ni prostora. Iz vašega pisanja sem razbral, da znate razmišljati in da znate biti odločni. Zato se verjetno ne bom dosti zmotil, če bom zapisal, da boste peticijo podpisali tudi vi. V želji, da bo najino pisanje prispevalo k nečemu dobremu, preberiva k skupnemu dobremu, vas lepo pozdravljam!

Peter Štefanič