Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

ZORAN

/ #2498

2014-01-22 16:14

PROBLEMATIKA NOVE VOLILNE ZAKONODAJE

Sam sem se večkrat že vključeval v problematiko našega volilnega sistema. Imam nekaj konkretnih predlogov, ki sem jih že večkrat posredoval na raznih srečanjih.

1. predvsem bi morali v volilno zakonodajo vnesti določila o moralno-kazenski neoporečnosti kandidata. Nevzdržno je, da mora vsaka čistilka, ki prosi za sprejem v delovno razmerje, predložiti potrdilo o nekaznovanju. Kandidat na volilnem listku pa je lahko tudi nekdo, ki je že pravnomočno obsojen, ali nekdo ki mu grozi cel bataljon kazenskih ovadb in preiskav.

2. izvoljen predstavnik, ki bi v teku svojega mandata bil osumljen za nemoralno ali kaznivo dejanje, bi moral avtomatično brez zadržka odstopiti od svoje funkcije in to ne glede na upravičenost ali neupravičenost suma. Nevzdržno je, da se v poslanskih klopeh nahaja kar nekaj kriminalcev (neodvisni poslanci). Uvesti bi morali načelo odpoklica.

3. Predlagal bi amandma k volilni zakonodaji in sicer:

»Na vsak volilni listek se poleg veljavnih kandidatov vpiše še zadnji z imenom - NOBEDEN OD NAVEDENIH – ki se obravnava enako kot ostali. Če dobi večino glasov, vsi ostali odpadejo in ne smejo ponovno kandidirati.«

Volitve bi morale biti veljavne ob volilnem pragu 50% + 1, kajti volilna abstinenca tudi pomeni voljo volivcev. Ne pridem volit predvsem tudi zato, ker nisem zadovoljen s kandidatnimi listami in z mojim glasom ne uspem spremeniti stanja. S tem bi se izognili temu, da bi nam še naprej vladala peščica, ali da bi o nas in naših problemih odločalo nekaj sto ljudi, ki so zaradi ugodne njim naklonjene zakonodaje prišli na oblast

4.vsak poslanec mora prevzeti moralno, kazensko in materialno odgovornost za delo, ki ga opravlja!! Nevzdržno je, da poslanci sprejemajo zakonodajo, ki je v nasprotju z ustavo, nato pa po odločbi Ustavnega sodišča (Kramarjev zakon) ali Evropskih sodišč (izbrisani) povzročeno škodo plačamo davkoplačevalci

5. funkcijo poslanca bi morali omejiti na največ dva mandata. Tako bi se izognili temu, da nam že preko dvajset let vedri in oblači peščica nesposobnežev, ki nas je pripeljala na sam rob preživetja, oni pa se vedejo, kot ta živijo na nekem drugem planetu.

Zoran Markuža
Bevkova 52
6280 Ankaran
zoran@markuza.si