Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

PEPE

#2476 Bruselj Re:

2013-11-19 12:01

#22: someone -

Bruselj in EU je v novem celofanu Beograd in SFRJ. Tam so se in se še danes valjajo in mastijo ob desetkratnih naših plačah. Prej in sedaj jih plačijejo nevedni delavci in kmetje. Bogovič pa je iz probince dosegel svoj cilj ko je prišel v prestolnico farbat te-iste revčke


Gost

#2477

2013-11-20 23:00

Vsi za Enega Eden za vse

Gost

#2478

2013-11-22 07:07

Da rojak prost bo vsak...

Gost

#2479

2013-11-25 09:07

Predlagam in sem pripravljen tudi pomagati izvesti referendum. Novica o referendomu se razširi po vseh območjih po Sloveniji (veliko krajev, občin in društev ima svoje FB strani, nekaj je tudi protestniških skupin, ki bodo zagotovo podprle zahteve) in zagotovo je v vsakem kraju tudi nekaj posameznikov predvsem v študentskih krogih, ki bodo pomagali zbrati podpise. Pa da vidimo, kaj se bo zgodilo z referendumom. Kot naslednje je lahko pritožba za neupoštevanje referenduma,volitve, demonstracije...

Gost

#2480

2013-11-26 12:17

Zakaj pa ne,...

Gost

#2481

2013-11-28 08:37

Ne le minimalno plačo,ampak bi morali imeti tudi ostale pravice enake kot navadni delavci. Lahko bi sprejemali le take zakone o delu, ki bi veljali za vse enako.
Bi bilo zanimivo videt potem,kakšne zakone bi sprejemali.

Gost

#2482

2013-12-10 19:32

tako kot je v davnini že bilo.
naj bo.
Javna politična funkcija je bila častna funkcija modrih nesebičnih, ki so delali izključno za skupno dobro družbe.
Običajno so bili to starejši izkušeni in modri ugledni spoštovanja vredni ljudje.

funkcijo so opravljali brez potrebe po plačilu.


Gost

#2483

2013-12-11 16:28

Treba jim je znižat plače,naj še oni probajo, kako je to če nimaš za kruh!!!!!!!!

Gost

#2484

2013-12-11 18:10

+ naj dajo vse nazaj kar so pokradli! Vzet jim je treba
Interpelacija

#2485 Previligiranci

2013-12-14 17:20

Franc Jazbinšek
Johannes-Daur Str. 22
D- 70825-Korntal-Münchingen
Tel.++49-(0) 711-8385791
E-Mail: Franc-Jazbinsek@t-online.de

Državnega zbora Republike Slovenije
Šubičevaulica4
SI-1000 Ljubljana
Stuttgart dne, 14. 12. 2013
Tema Interpelacija:
Spoštovane poslanke spoštovani poslanci,

kaj vse bi morala opozicija še navesti, da bi ministru Virantu šaltal kontakt z etiko, katera naj bi imela tudi merila morale. Tako se Slovenija nikakor nemore rešiti u celoti povzročene krize, ker je Vlada sama tista, ki skrbi kako ščititi korupcijo. V Virantovem primeru bi zadostovale že samo tiket cene, katere se g. Min. Virantu že ves čas upravičeno učitajo, da se je koristil korupcijskih načel. No pa saj je bilo kup upravičenih učitkov kateri so kot vsak posamezni bili dovolj transparentni in težili njegovo suverenost, ki bi zadostovali za takojšni odstop. Njegova zagovorna taktika nikakor ne opravičuje dobra dejanja z slabimi. Sam g. Virant je znal govoriti o višji stopnji pogledov na moralo in higijeno, ko se je šlo za G. Ministra Stepišnika in kljubtemu, da ni nič nezakonitega storil je odstopil na pobudo opozicionelih. in zakaj bi bila merila za ministra Viranta drugačna? Saj v takšnem nadaljevanju Vladanja si ta Vlada sama sebi dokazuje vso njihovo nesposobnost.

Mi vsi kateri skrbno spremljamo vsa skorajda že kriminalna dogajanje vladnih načel, dobimo občutek, da se ta Vlada z vso silo bori dokazati, da je le denar tisti, ki lahko vlada. In tega si sposoja brez vsakeršne odgovornosti na pretek, na račun naslednjih generacij. O Demokraciji ni vredno še sploh kaj omeniti, ker je enostavno ni mogoče izpeljati pri večinskem odločanju, katero ščiti svoj skorajda neprobojni oklep koalicije. Use opozicionelne stranke se borijo ne proti vetru temveč proti orkanu kateri ruši vse hitreje še preostalo voljo pogotovih šer pridnih slovencev. Rešitev je pa ravno še pri tej majnšini pridnih delovnih Slovenk in Slovence, ker se spoznajo še na resno trdno delo in nimajo časa špekulirati in tudi v večina neznajo, ker niso šli v Akademske umazane vode. Rešitev je edina, da ustavijo fizično ta voz, ki pelje slovensko suverenost v popolno propast.

Nekatere Slovenske kampanije gredo proti Bruseljski trojki, kar je pa lahko edina rešitev še sploh kaj rešiti u kolikor bi prišlu do Bruseljske trojke. Jaz vidim bruseljsko trojko povsem neizogibno in pod vso nujnostjo, da pride. Da Slovenci med sabo nikakor nemorejo delovati neutralni in zato so tudi komisijsko neučinkoviti.

Usi izleti po evropskih državaj Slovenske delegacije z predsednico Bratuškovo na čelu se lahko res samo k dragimi izleti prištevajo, ki so pa popolno brez usakega doprinosa. Jaz sam sem bil priča takšnih delegacij v letih nazaj. Priča sem bil kako nekvalificirano in tako nikakor pravilno pripravljeni za en učinkovit posel, ki bi naj sledi pri takšnih srečanjih. Več kot lepi izlet z visokimi stroški in zraven še nabranih blamaž ni bilo zabeležiti. Prodaja državnih podjetij z sedanjo sestavo Vlade je v otroškem čeveljčku in zato še zdaleč neučinkovita.

Prejšna vlada je imela vse že lepo načrtovano in kar nekaj v ta nanmen storjenega, le to seveda sedanji vladi ni nikakor moglo odgovarjati, ker bi se pričelo rušiti to kar se še v sedanji vladi še postopneje nadaljuje. In to je korupcija še za stopnjo višja. Saj vidno je kako nasprotujejo pravilnimi predlogi opozicijskim strankam, ko se gre za sestav komisij in razmirja števila članov med koalicijo in opozicijo. Vse smirnice močno dokazujejo enostransko diktiranje in nikakor dijalogne konsense, ki bi nakazovale nekakšno pravičneje načela, katera bi naj zadovoljevala eno kot drugo stran. Vlada je bila ves čas, do sem stala za korupcijo in vse kar počne navidezno proti njej je metanje pesek v oči in prosto golo zavajanje slovenskega Naroda.

Ministru Virantu bi jaz osebno svetoval, da zaključi svojo karjero in se reši vsega še nadaljnega pritiska, ki mu bo povzročil samo še zdravstvene težave. Saj njegova mimika je že močno prisotna, ki ga že kar nekaj časa zaznamuje, da se v svoji koži nepočuti nikakor več dobro. Posebno pride zelo hitro g. Virant v zadrego, ko ga g. Potrata z njeno potrato časa upozarja na tujke česprav sama zelo rada uporablja tudi kakšno tujko kot naprimer “LAPSUS”, ki bi lahko ravno talo uporabljala besedo spodrsljaj pa jo ni. Ni poraz, če odstopiš temvečč če te odstavijo zato tudi Vam, gospod Virant želim korajžo za ta nujno potreben korak, ki boste tako omogočili nova merila, za uspešnejše vodenje vlade.

Opozicionelim strankam želim še večji pritisk na vse nepravilnosti, ki jih opazite Vi kot tudi mi izven vašega prostora. Minister Omerzel je tip z vso pripravljenostjo, kako se še obdržati na dokaj spolskem tirenu. Pogodbe oddeliti podjetju, ki so enkrat dražja, je dokaj transparentno katerim interesom sledi in popolno zadostuje, da si od slovenskega ljudstva ne zasluži več zaupanja za tako pomembno Funkcijo. V bližji prihodnosti bodo takšna odločanja gdo bo moral zapustiti stolček, ki ni znal pravilno ga koristiti odločalo ljudstvo preko svoje računalniške komunikacije in nato še malo pozneje pa računalniki sami, ki se jim bodo prištevala le še socijalna Sofftmerila z vsemi potrebnimi parametri.

Nekoč sem že napisal, da Vlada služi kot nekakšen inkobator, se na neki način usposabljati za večje posle in če se gre v tem primeru za povezavo tudi z pod. DARS, kar bi naj minister Omerzel, ob opozorilu na nepravilnost še v zadnjem momentu odpovedal ni nikakeršno opravičilo. Če bi moral biti G. Stepišnik merilo za odstop, ki dejansko ni nič protizakonitega storil, potem takem bi morala vlada takoj kolektivno odstopiti, ker je popolno okužena z starimi strici in nikakor v uskladu v interesu Slovenskega ljudstva.

Kako dolgo bo še potrebno, da si bo uzelo ljudstvo v svoje roke usodo in napravilo obračun z vsemi tajkunskimi, kot napačnimi političnimi pridigarji. Vse tri stranke, SDS, SLS in Nsi, ki žanete še delno zaupanje in podporo Slovenskega ludstva, vam priporočam, da se strniti med sabo skupaj in kontaktirajte z ljudstvom, kjerkoli vam je ta prilika podana. Udeležujte se še bolj koristnih demonstracij saj le v takšnih krogih bo rastel pritisk na vse to, kar Slovenke in Slovence že dolgo muči, da ste brezmočni jih v polni meri zastopati. Zaupanje si boste pridobili le ob udeležitvah v krogu svojega Naroda. Samo z masso vam je Cilj dosegliv. Moje mišljenje je, rešiti se čimprej te Vlade in da bi bilo tako bodo potrtebne predčasne volitve.

Ker smo pa že pri kraju leta 2013 bom izkoristil še to priliko, da Vam vsem Poslankam in Poslancem zaželim lepe Božične praznike in pa predusem uspešnejše leto 2014. Koaliciji pa želim še posebej, da si uzamejo čas za premislek in morda pa le u sebi odkrijejo še kaj dobrega, kar bi jih duševno obogatilo in napravilo že enkrat samostojne brez stricev iz ozadja in pričeli vsaj z novim letom slediti interesom Slovenskega Naroda in ne več tajkunom.

Mojemu slovenskemu ljudstvu, ker prestaja zelo zelo teške čase pa želim, da ostanejo v duših in srcih pravi ljubitelji svoje domovine in si naj ne dovoliti, biti še kar naprej zasužnjeni. Korajžno v borbo proti vsemi, paraziti tudi, če se gre za svoje najbližje sorodnike ali kakorkoli znance, kateri so še vedno pripravljeni okoriščanja pridnih rok slovenskega delovnega ljudstva.

Če bi tudi meni gdo od vas Poslank in poslancev na moj dopis odgovoril in podal njegovo osebno mnenje, kar je zelo redki dogodek, bi zelo pozdravljal. Da sem v pogotovih primerih zelo kritičen leži predusem na moji trdo prehojeni življenski poti po svetu, kateri me je podal tudi v politične kroge ljudi in mi dovoljil spoznati kako hitro te lahko kurs ploveče ladje zapusti, če nisi vedno stal ob kompasu, ki mu moraš sebi zastavljenem Cilju slediti. Saj tudi takšnih izkušenj sem si kar nekaj nabral. Dosešti Cilj je lažje kot pa Cilj obdržati. In gdo ima vse to za sabo ta ve o čemu govori.

Lep pozdrav
Franc Jazbinšek
Stuttgart Baden-Württemberg
Franc Jazbinšek-Wirtschaftsförderung und Information (Slowenien)

Gost

#2486

2013-12-15 10:51

Če morejo navadni državlani trpeti naj še oni prasci ki delajo to sranje

Gost

#2487

2013-12-16 10:24

Italijanska vlada ukinila financiranje strank iz proračuna Protestniki za izstop iz območja evra in odstop "tatinskih" politikov 13. december 2013 ob 19:25 Rim Politične stranke v Italiji se ne bodo več financiralei iz državnega proračuna, kar je bila dolgoletna zahteva javnosti. Ta je razočarana nad "koruptivno" in "preplačano" vladajočo elito. Stranke v Italiji bodo tako odvisne le od prostovoljnih prispevkov in donacij, ki bodo omejene na 300.000 evrov za posameznike in 200.000 za podjetja. Vlada je namreč sprejela odlok, s katerim je za četrtino zmanjšala sredstva v višini 91 milijonov evrov, namenjena političnim strankam v letu 2013. Financiranje strank iz državnega proračuna se bo postopoma zmanjševalo, leta 2017 pa povsem ukinila. Italijani so financiranje strank iz proračuna enkrat že ukinili - na referendumu leta 1993. Vendar so politiki odločitev zaobšli, tako da so sredstva, ki jih prejemajo stranke, preimenovali iz "financiranja" v "volilno povračilo". Vladni ukrep je kot kaže, odgovor na vedno večjo socialno napetost v državi. Vse od ponedeljka namreč po italijanskih mestih potekajo protesti voznikov tovornjakov, kmetov, trgovcev in drugih, združenih v gibanje Vile, ki zahtevajo izstop Italije iz območja evra in odstop "tatinskih" politikov.

Gost

#2488 Re:

2014-01-02 16:43

#2487: -

ka je zdaj vse potihnilo ok tega?

OPS

#2489 SPOŠTOVANI!

2014-01-04 14:56

Z nobeno peticijo ne boste ničesar UREDILI. Škoda ene črke odtipkati.

halooooooooooo, poglejte koliko peticij je tukaj nanizacih, ena imna celo preko 29 tisoč podpisov podpore pa si lahko z njo nekaj obrišete.

Peticija, ki zadaj nima zakona, da se gre potev v parlamentarno proceduro -obravnavo in glasovanje je nična in taka peticije, ki ima zadaj Zakon OPS je edino ta, ki jo najdete v povezavi. Ta zakon pa odpravlja vzroke, ki so povzročili nešteto negativnih posledic, tudi bančno luknjo. In res bi bilo dobro, ko bi kaj prebrali in premislili preden kar nekaj podpišete.

Edino s podporo temu zakonu, boste sigurni, da se bo nekaj zgodilo. Vse ostalo je ubadanje s posledicami, ko to lahko počnete še naslednjih 20 let, ker bodo vzroki ostali nedotaknjeni, ki negativne posledice povzročajo. Ne razmete? Berite www.gibanje-ops.com

Peticija za Zakon OPS je pa tukaj:

http://www.pravapeticija.com/sprejem_zakona_ops_-_zakon_za_odpravo_vseh_privilegijev_v_rs

Gost

#2490

2014-01-12 20:31

Potrebno bi bilo, da bi tudi parlamentarci poskrbeli, da se bodo preživljali na tak način kot ostali državljani.

Gost

#2491

2014-01-15 14:57

ne zasluzijo so nic vec od drugih drzavljanov, s to razliko da drugi nekaj prispevajo za boljsi jutri

Gost

#2492

2014-01-22 07:38

Vse ki se napajajo iz proračuna vezati njihovo plačo na plačo v gospodarstvu, samo tako bodo morda začeli delati da bo gospodarstvu šlo bolje.

Gost

#2493

2014-01-22 12:16

V vrsto pa vsakega na gobec dokler brez zob ostane vsak do zadnjega.

Gost

#2494

2014-01-22 13:49

če lahko jaz preživim mesec z 600eu,pa naj še oni.

Gost

#2495

2014-01-22 14:07

Ko bodo dobili minimalno plačo jim je potrebno blokirati vse prilive, da bodo videli kako se da živeti z tako plačo.

Gost

#2496

2014-01-22 14:10

Gotovo smo tam od koder bo težek vzpon. Edino vsi po vrsti lahko pomagamo da se začne spreminjati na boljše.Zato vsi tako kot politiki kot tisti ki so na naših ramenih.

Gost

#2497

2014-01-22 14:35

Poslanci bi moral delat za dobro vest....itak drugih provizij dos dobijo...
ZORAN

#2498

2014-01-22 16:14

PROBLEMATIKA NOVE VOLILNE ZAKONODAJE

Sam sem se večkrat že vključeval v problematiko našega volilnega sistema. Imam nekaj konkretnih predlogov, ki sem jih že večkrat posredoval na raznih srečanjih.

1. predvsem bi morali v volilno zakonodajo vnesti določila o moralno-kazenski neoporečnosti kandidata. Nevzdržno je, da mora vsaka čistilka, ki prosi za sprejem v delovno razmerje, predložiti potrdilo o nekaznovanju. Kandidat na volilnem listku pa je lahko tudi nekdo, ki je že pravnomočno obsojen, ali nekdo ki mu grozi cel bataljon kazenskih ovadb in preiskav.

2. izvoljen predstavnik, ki bi v teku svojega mandata bil osumljen za nemoralno ali kaznivo dejanje, bi moral avtomatično brez zadržka odstopiti od svoje funkcije in to ne glede na upravičenost ali neupravičenost suma. Nevzdržno je, da se v poslanskih klopeh nahaja kar nekaj kriminalcev (neodvisni poslanci). Uvesti bi morali načelo odpoklica.

3. Predlagal bi amandma k volilni zakonodaji in sicer:

»Na vsak volilni listek se poleg veljavnih kandidatov vpiše še zadnji z imenom - NOBEDEN OD NAVEDENIH – ki se obravnava enako kot ostali. Če dobi večino glasov, vsi ostali odpadejo in ne smejo ponovno kandidirati.«

Volitve bi morale biti veljavne ob volilnem pragu 50% + 1, kajti volilna abstinenca tudi pomeni voljo volivcev. Ne pridem volit predvsem tudi zato, ker nisem zadovoljen s kandidatnimi listami in z mojim glasom ne uspem spremeniti stanja. S tem bi se izognili temu, da bi nam še naprej vladala peščica, ali da bi o nas in naših problemih odločalo nekaj sto ljudi, ki so zaradi ugodne njim naklonjene zakonodaje prišli na oblast

4.vsak poslanec mora prevzeti moralno, kazensko in materialno odgovornost za delo, ki ga opravlja!! Nevzdržno je, da poslanci sprejemajo zakonodajo, ki je v nasprotju z ustavo, nato pa po odločbi Ustavnega sodišča (Kramarjev zakon) ali Evropskih sodišč (izbrisani) povzročeno škodo plačamo davkoplačevalci

5. funkcijo poslanca bi morali omejiti na največ dva mandata. Tako bi se izognili temu, da nam že preko dvajset let vedri in oblači peščica nesposobnežev, ki nas je pripeljala na sam rob preživetja, oni pa se vedejo, kot ta živijo na nekem drugem planetu.

Zoran Markuža
Bevkova 52
6280 Ankaran
zoran@markuza.si

Gost

#2499

2014-01-22 17:44

naj tudi oni probajo kako se živi s 600 euri na mesec...čeprav te pravljice ne bomo doživeli nikdar!

Gost

#2500 Re:

2014-01-22 17:47

#1: -

...naj bo čast vladati in voditi državo in ne privilegij!!!