Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#51

2014-01-22 15:51

Kaj govori ta poslanec- in vsi drugi. Saj nas je večina tako in tako na minimalkah.Naj se čimprej začne prava akcija za pravičnost in enakopravnejšo porazdelitev. Jaz bi za tako velik dohodek tudi šla dremat v parlament, saj bi vedela, da imam zaledje za tistimi, ki tako in tako sejejo pleve- samo pleve Še plevel ne bi zrasel iz tega semena. Oni so samozadostni, saj se ukvarjajo le sami s seboj in svojo "častjo", ne pa z ljudmi, ki so jih izvolili. Kako dolgo bo še tako ? Zakaj smo Slovenci vendar tako mlačni ? Kje je naša poteptana mladina brez motivacije in ciljev, brez sanj ? Čeprav vsi vemo, kdo je kriv, smo lepo pohlevno tiho.
Naj se Slava vendar spet enkrat zbudi. To smo mi vsi, razen večino poslancev in tajkunov, direktorjev...skratka- vsi pod črto , ki je presegla skoraj že 4 petine vseh Slovencev.
Mira S.

Gost

#52

2014-01-22 15:52

tem lopovam bi morali vse pobrat pa potem jim znižati plače naj probajo kako živi slovenski narod

Gost

#53

2014-01-22 15:52

Standard saj smo u republiki banana . Kar hrabro naprej

Gost

#54

2014-01-22 15:57

Nihče ne govori o odpustu 50% birokratov, ki čakajo konec meseca na plače in OPRAVLJAJO Sizifovo delo!

Gost

#55

2014-01-22 16:00

Rok
s tabo sem do konca.
Lahko bi najavili na UE javno izobraževanje na kongrescu in tiskovko, kjer bi razložili predlog zakona. Brez euforije s tem mislim glazbene vložke.
lp

Gost

#56

2014-01-22 17:04

Res se trudiš in upam, da ti bo tudi uspelo. Tudi jaz kjer je le mogoče (npr. na strani Alenke Bratušek .....) omenim tole znižanje plač, sam zgleda, da to kar vsi po vrsti preslišijo, ker nebi mogli preživet. Vsekakor pa bomo šli podpisat peticijo na upravno enoto in tudi obvestili prijatelje o tem. V glavnem podporo imaš. Lep pozdrav!
Mojca

Kekec

#57 predlog

2014-01-22 17:17

Bravo Rok, sem že mislil, da si obupal. Čimprej na UE, poslanska mafija pa itak ne more zbrati več podpisov od nas.
Dobil pa sem en e-mail z zanimivo vsebino in mislim, da ne bi bilo slabo o tem predlogu premisliti in ga nekako uresničiti. Prilagam tekst

Predlagam, da se na naslednjih volitvah uvede novo polje s tekstom: "Ne podpiram nobenega izmed zgoraj navedenih kandidatov na volilni listi."

V kolikor bi 50% volilcev obkrožilo omenjeno polje, se volitve ponovijo, noben izmed kandidatov na tej listi, pa ne bi smel kandidirati vsaj naslednja štiri leta...


Gost

#58

2014-01-22 17:33

OJ! Tvojo pošto sem dobila šele danes, tako da nisem mogla podpisati tiste druge peticije.
LP J

Gost

#59

2014-01-22 18:41

Poslanci lahko zavlačujejo, kolikor hočejo. Narod je v primerjavi z njimi večen. Nimajo nobene možnosti, da bi preprečili karkoli.

Gost

#60

2014-01-22 18:57

Sem že predlagala da sploh najmanj pol leta ne dobijo nobene plače ni dodatkov. Vsi imajo dovolj prihrankov pa jih naj začnejo "zobati". Naprej komentar ni potreben, ker samo pogledaš dnevnik, odpreš časopis koliko delavcev ostane čez noč brez bilo kakšnega plačila in - morajo preživeti. Preživeli bodo tudi naši poslanci.....
bebika

#61

2014-01-22 19:29

Pozdravljen Rok,
se bojim, da če bo UTD pri nas sprejet (eni govorijo o višini 200€), bodo ukinili socialno pomoč, ker je višja.. ni mi jasno, kje bo država vzela denar še za ta UTD. Dajmo realno razmišljat.
Lep pozdrav
bebika

#62 Re: predlog

2014-01-22 19:32

#57: Kekec - predlog 

 Kekec, lepo si napisal a kaj, ko v svojo skledo ne bodo pljuvali.. takoj bi ta "tvoj" kvadratek prekrižala.

d

#63

2014-01-22 20:51

Ne odnehaj Rok!
PS
Obrazce podpore naj bo možno oddajti tudi elektronsko! Brez obiska Upravnih enot!
PS2
UTD je že mamljiv samo višina v vukojebini Sloveniji bi morebiti znesla nekaj 10€.

Gost

#64

2014-01-22 21:10

na linku za UTD 'sistem ni doesgljiv'

Gost

#65

2014-01-22 22:00

Imamo prevelik državni aparat, preveč poslancev in tudi občin za tako majhno našo državo. Jaz bi napisala zakon, da poslanec je lahko z naj man s šesto stopnjo izobrazbe in aktivno mora obvladati en tuj jezik (angleščino,nemščino ali francoščino) in plača ne bi smela biti višja kot v gospodarstvu in vezana na gospodarsko rast. In tudi privilegije bi ukinila. Razmerje v plačah bi moralo biti 1 proti 5 (snažilka - in najvišji funkcionar v parlamentu) enako tudi v gospodarstvu. In brez kakršnih koli nagrad, saj so plačani za delo,katerega morajo uspešno opravljati, tako kot delavec v proizvodnji.... In plačo naj bi dobivali na uspešnost države, da bi vsi bolje živeli in tudi oni naj delijo z nami krizo.
In še vsi, kateri izpolnijo pogoje za pokoj v javni ali državni upravi naj gredo v pokoj in dajo mladim izobraženim ljudem prostor, da bojo imeli službe.

Gost

#66

2014-01-23 08:05

Vztrajati tudi z mlini na veter, mogoče pa kdaj...
Verujmo v leše čase z vami, ki se trudite in izpostavljate.

Lep pozdrav,
Franja

Gost

#67

2014-01-23 08:17

treba bo vztrajati do konca.

Gost

#68

2014-01-23 09:41

huuuuuuuuuuuuuuuddddddddddddddoooooooooooooo! Še en dokaz, da je res pr4ava peticija!

Gost

#69

2014-01-23 09:46

vstrajajte, mi smo z Vami !!!

Gost

#70

2014-01-23 13:36

Ne obupat Rok, gremo naprej!

Gost

#71

2014-01-23 17:40

Ne razmišljajete o tem, kaj bodo naredili poslanci. Naj naredijo, kar hočejo. Najboljša poteza ta trenutek je začetek zbiranja podpisov na Upravnih enotah.

Gost

#72

2014-01-23 21:03

kak dolgo nebo počilo,nebo sprememb pri nas!!!

Gost

#73 Re: Kekec

2014-01-24 15:46

#65: -

dragi moj brezimnež #65, vse to, o čemer pišeš, smo že imeli, ampak smo se "osamosvojili" in zadeve je "uzela magla"

da pridobimo nazaj, kar smo že imeli, za to, dragi moj, se bomo morali še krepko boriti (orožje ni izključeno)

 

lp Kekec


Gost

#74

2014-01-24 18:08

Rok, te podpiram, skrajni čas, da začnemo upor. Ali sploh potrebujemo poslance, ki so proti ljudstvu? Zakaj jih plačujemo? Zakaj potrebujemo ta neučinkoit državni aparat? Tudi poslanci se še ne zavedajo, da se je plemstvo pred francosko revolucijo počutilo povsem enako nedotakljivo kot se oni sedaj. Ampak spremembe prihajajo, počasi, ampak prihajajo. Podpiramo te in ti bomo v teh projektih pomagali!
Mojca Fric,Žslec

Gost

#75

2014-01-24 19:39

Kar pogumno naprej, se zna zgoditi da bo vrsta na Upravnih. Naj bo!!