Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Quoted post


Gost

#65

2014-01-22 22:00

Imamo prevelik državni aparat, preveč poslancev in tudi občin za tako majhno našo državo. Jaz bi napisala zakon, da poslanec je lahko z naj man s šesto stopnjo izobrazbe in aktivno mora obvladati en tuj jezik (angleščino,nemščino ali francoščino) in plača ne bi smela biti višja kot v gospodarstvu in vezana na gospodarsko rast. In tudi privilegije bi ukinila. Razmerje v plačah bi moralo biti 1 proti 5 (snažilka - in najvišji funkcionar v parlamentu) enako tudi v gospodarstvu. In brez kakršnih koli nagrad, saj so plačani za delo,katerega morajo uspešno opravljati, tako kot delavec v proizvodnji.... In plačo naj bi dobivali na uspešnost države, da bi vsi bolje živeli in tudi oni naj delijo z nami krizo.
In še vsi, kateri izpolnijo pogoje za pokoj v javni ali državni upravi naj gredo v pokoj in dajo mladim izobraženim ljudem prostor, da bojo imeli službe.

Replies


Gost

#73 Re: Kekec

2014-01-24 15:46:44

#65: -

dragi moj brezimnež #65, vse to, o čemer pišeš, smo že imeli, ampak smo se "osamosvojili" in zadeve je "uzela magla"

da pridobimo nazaj, kar smo že imeli, za to, dragi moj, se bomo morali še krepko boriti (orožje ni izključeno)

 

lp Kekec