UČENJE PROGRAMIRANJA V OSNOVNE ŠOLE

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije UČENJE PROGRAMIRANJA V OSNOVNE ŠOLE.

Nekdo

#51 Brez veze...

2013-11-20 18:19

C/C++, Java... nesmisel. Prvo matematika, potem abstraktno razmišljanje o reševanju problema na papirju, programiranje je pa zadnja stvar. Pa k temu nek splošen programski jezik za otroke, ne pa omenjene. Da ne omenim html, ki je že tako vse zasr* v smislu osnovnega dizajna oz. namena, ter sedaj z JS sili na offline... BV... Na svetu je preveč platform, ki se razvijajo s svetlobno hitrostjo, kar pomeni, da naučeno v osnovni več ne bo uporabno do srednje šole, kaj pa šele pri zaposlitvi v neki firmi, ki bo uporabljala spet nekaj čisto XYZ...
Da ne obrnem problema, kasneje pa bodo spet govorili, kako je slovenski IT trg zasičen s programerji...

Gost

#52

2013-11-20 18:25

Bolj bi prav prišlo učenje dela z davki, protikoruptizma, politike...

Gost

#53

2013-11-25 09:24

Moje mnenje je, da je otrokom potrebno ponudit čim več, ker so vsekakor pripravljeni na sprejem novih znanj.

Gost

#54

2013-12-02 15:36

sper

Gost

#55

2013-12-31 18:51

Super stvar! Vsekakor podpiram idejo o poučevanju v OŠ. Sem 18-letna gimnazijka in tudi v moji generaciji pri nas še ni veliko programerjev. Sama se učim s pomočjo spletne strani code.com .. za začetek.