Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo


Gost

#901

2013-06-11 13:10

BRAVO!

Gost

#902

2013-06-12 04:23

Vsekakor se strinjam z peticijo, vsekakor bi morali parlamentarci biti s.p.,in toliko kot bi se oni trudili in delali toliko bi bila njihova plača.Vse ugodnosti ,ki jih imajo sedaj,bi morali plačati.

Gost

#903

2013-06-12 06:22

vsi (pošteni)smo plačani po učinku naj bodo še oni

Gost

#904

2013-06-12 06:24

Vem, da ste to ne bo nikdar zgodilo, bi bilo pa zelo priporočljivo, vsaj eno leto naj bodo na minimalki, bodo potem mogoče razumeli bedo našega naroda, za katerega so krivi prav oni.

Gost

#905

2013-06-12 06:41

POŠTENO JE, DA SI PRI REŠEVANJU KRIZE ZATEGNEMO PASOVE PRAV VSI.

Gost

#906

2013-06-12 12:15

da bi le uspela.. naj poskusijo živeti z minimalno plačo, se vsak mesec ubadati s tem, kako bodo plačali položnice in nahranili usta svojih otrok...
ZEFA

#907 preživeti ali krepati

2013-06-12 17:13

Pojdimo se vsi hranit v parlamentarno menzo, kot to počno one pijavke. Ker pa dvomim, da se bo to uresničilo, pa predlagam, da slovenske televizije prenehajo kazati razne drage kuharske mojstrovine in raje predvajajao najcenejše recepte za golo preživetje. Meni je že dolgo znano, kako iz enega šnicla in enega jajca narediš 3 x kosilo.....
DOKLER BO STOLE GRELA ENA IN ISTA GARNITURA SE NE BO NIČ SPREMENILO, KER KOT KAŽE IMAJO NA SEDEŽIH LEPILO ZA PODGANE, KI SE UJAMEJO NANJE VSAJ Z REPOM. NA OBLAST BI MORALI PRITI PREVERJENO POŠTENI, MLAJŠI IZOBRAŽENCI, KI SO BREZPOSELNI IN SE BODO SIGURNO TRUDILI NE LE ZASE, AMPAK ZA VSE NAS........
VSAKEGA, KI HOČE DELATI NENORMALNA ZAKONODAJA IN OBLAST UNIČI, ZA KAMUFLAŽO DAJE SUBVENCIJE ZA ZAGON PODJETJA, POTEM PA V NAJVEČ PRIMERIH LJUDJE KAJ KMALU NIMAJO ZA KOGA DELATI, KER JE ŠLO SKORAJ VSE V FRANŽE...
PREDPISE JE TREBA POENOSTAVITI, SAJ IMAMO TAKO ZAPLETENE PREDPISE, DA SE TUDI PRAVNI IZOBRAŽENCI V VELIKO STVAREH NE ZNAJDEJO ALI NE STRINJAJO...
NAJHUJE PA JE TO, DA OPAŽAM NENORMALNO POVEČEVANJE ZAPOSLOVANJA TUJCEV V DRŽAVI. KAR IMAM SAMA PRILIKO VIDETI, PRIDE DRUŽINA Z (VEČINOMA TREMI) OTROCI, ZA KATERE VERJETNO DOBIJO OTROŠKI DODATEK (saj je reazumljivo, da morajo od nečesa živeti), MOŽ SE ZAPOSLI PRI PRIVATNIKU ALI ODPRE "SP" in potem dela več ali manj nelegalno, saj mora plačevati visoko najemnino za stanovanje, hrano, šolske potrebščine - otroke mučijo s Slovenščino, žene pa so gospodinje - beri gospe. Eni takih sem predlagala, da vem za delo - čiščenje hiše - pa je odvrnila, da se ne izplača, - logično da ne.........
Da se razumemo - nimam proti nobenemu narodu prav nič, vendar nimamo zlate KRAVE, da bi imeli za vsakega, ki pride še po en SESEK...
DRUGI PRIMER, ZA KATEREGA VEM PA JE, DA JE MOŽ PRIPELJAL ZA SABO ŽENO Z 20 DNI STARIM DOJENČKOM, IN ŽE SO VSI TU V MOJEM KRAJU - V BLIŽNJI OKOLICI PA JE NJIHOVIH SORODNIKOV IN ZNANCEV KOT TAKRAT, KO SO JIH Z VAGONI PRIVEDLI V NAŠE KRAJE...

Gost

#908

2013-06-12 17:25

NE BODO PREŽIVELI - SO RAZVAJENI IN NE ZNAJO GOSPODARITI....

Gost

#909

2013-06-12 19:26

Delala sem 38 let , zdaj sem upokojenka.
Zdaj ,ko sem v penziji moram mislit kako naj obrnem
svojo mizerno penzijo , da preživim.
Dragi poslanci poskusite tudi vi preživet z 400,500 ali 600 €.

Gost

#910

2013-06-12 20:36

Strinjam se z znižanjem plač na minimalko, saj smo vsi državljani več ali manj na minimalni plači, tako da je prav, da tudi na njih varčujemo, če pa bodo uspešno delali, pa si zaslužijo nagrade.

Gost

#911

2013-06-12 23:23

peticija je butasta, če o peticiji odločajo poslanci!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TOVARNE DELAVCEM, VRNITE NAM NAZAJA DRUŽBENO LASTNINO; TISTO LASTNINO, KI SO JO POKRADLI JANŠA, PUČNIK, DRNOVŠEK, KUČAN IN OSTALI OPORTUNISTI, TOLOVAJI IN BARABE S POMOČJO POLICIJE, VOJSKE, NOVODOBNE UDBE, MEDIJEV..........
Samo idioti lahko zahtevajo ravne kumarice. Vsaka u(iz)krivljenost bo strogo kaznovna. Ne vem kako imajo lahko korporacije nadzor nad kumaricami. Pa pička ti materina, ti frutki se s kumaricami pogovarjajo in dogovarjajo.
Vse je OK in nič ni OK, zaenkrat; jaz pa hočem iz Evrope in uvedbo tolarjev pa ukinitev fuckov, ki se imenujejo evri, po domače jebri. Hočem od 14 do 20 pokrajin in iz vsake pokrajine 1 (enega) poslanca (predstavnika ljudstva) v državni zbor. Zahtevam ukinitev plačevanja strank iz proračuna, zahtevam ponovno vzpostavitev SDK (Službe družbenega knjigovodstva), zahtevam da ima KPK izvršilno moč kot veja organov za notranje zadeve in še in še, vendar bi se ta pravljica zgodila le, če bi bil jaz diktator!!!! Torej bomo končali v Neverlandu!

Gost

#912

2013-06-13 04:33

za poslance predlagam, da so vsaj leto dni na minimalni plači če ne kar štiri, tako bojo vsaj malo občutili kako preživi delavec....obvezno pa naj se vrne denar davkoplačevalcev, ki so ga nakradli. Če lahko to naredijo v tujini, lahko tudi pri nas....ne morejo pri nas obstajati drugačni zakoni, saj smo kobajagi v EU

IN SEVEDA TOVARNE.....naj se vrnejo da ne bo toliko brezposelnosti.....kar je JJ naredil v svojem mandatu je peljalo v propad...


Gost

#913

2013-06-13 07:48

sej se da tudi z minimalno plačo preživet.

Gost

#914

2013-06-13 07:58

... zgledi (naj) vlečejo ;)

Gost

#915

2013-06-13 08:21

Na ta način se lahko celo kaj premakne, čeprav pri poslancih nisem optimist.

Gost

#916

2013-06-13 08:33

....državljani nismo povzročili krize, nismo zapravljali državnega denarja , NASPROTNO: zapravljal se je NAŠ denar! KRATIJO NAM OSNOVNE ČLOVEŠKE IN DRŽAVLJANSKE PRAVICE....NISMO PLAČANI ZA SVOJE DELO, NE DAJO NAM DELA, NE MOREMO KORISTITI SOCIALNIH TRANSFERJEV - T J SVOJEGA DENARJA....VSI ENAKO ALI NIHČE!

Gost

#917

2013-06-13 19:54

O takšni peticiji bi morali začeti razmišljati in jo posredovati dalje že pred nekaj leti, ko je začelo gospodarstvo propadati, ko so se začela podjetja prodajati, ko je brezposelnost začela skokovito naraščati... in še bi lahko naštevala razloge za znižanje plač parlamentarcev, oz. jo vezati na BDP.

Gost

#918

2013-06-14 06:30

Se strinjam s peticijo, saj če varčujemo, varčujmo vsi državljani R Slovenije, brez izjem, le tako bomo iz krize rešeni, drugače pa bomo še naprej tonili.

Gost

#919

2013-06-14 06:44

NISO VREDNI KOMENTARJA....

Gost

#920

2013-06-14 11:44

Tudi poslanci bi morali spoznati, kako se je težko prebiti iz meseca v mesec z minimalno plačo. Marsikdo pa ima še manj.

Gost

#921

2013-06-14 21:43

Peticija je kompletno idiotska, če bodo o njej odločali poslanci!!!!!!!!!!!!!!


Tovarne delavcem, družbena lastnina

Zahtevam ukinitev plačevanja strank iz proračuna, zahtevam zaseg celotnega premoženja tajkunov in njihovih pomočnikov, 14 - 20 pokrajin = 14 do 20 poslancev, ukinitev državnega sveta, ukinitev zunanjih svetovalcev, ukinitev predsednika, ukinitev vojske, Sove, zapreti vse poslance od l.1991 - posebej prebežnike kot je Klasinčeva in drugi, saj gre tem barabam samo za denar in nikoli niso bili s srcem pri stvari oz. stranki.
na novo ustanoviti SDK (službo družbenega knjigovodstva), dost mam Evrope in hočem da Slovenija izstopi iz Unije in s tem ukinitev fuckov imenovanih evrov, po domače jebrov in še in še. Zahtevam smrtno kazen za Bavčarja, Šrota, Tovšakovo, Kordeža in druge tajkune, lopove, oportuniste

Gost

#922

2013-06-15 05:17

mislim da bodo več prišparali če bodo njim vzeli kot delavcem ...........pa naj še vrnejo kar je bilo ukradenega , pa slovenija ne bo več zadolžena.mi ne bomo plačevali več vaših napak , zato ste v parlamentu - plačajte vi.

Gost

#923

2013-06-15 06:57

Zadni čas, da se tudi njim nekaj reže!!

Gost

#924

2013-06-15 07:51

To bi morali že sami v državnem zboru narediti zdavnaj in reči: Pokažimo državljanom, da nam ni vseeno za državo, ker smo jo mi pripeljali tako daleč. Znižanje plač pod geslom: "prav vsi smo enaki...."pa ne z figo v žepu....

Gost

#925

2013-06-15 17:04

Če je kriza naj bo kriza za vse