Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo


Gost

#1476

2013-09-13 09:20

Plačo na minimalca, stroške za prevoz na delo pa po mesečni karti. Tako kot nam sodobnim sužnjem.

Gost

#1477

2013-09-13 09:22

tako nesposobnih ljudi kot jih imamo mi v parlamentu vsa ta leta samostojnosti žal ni nikjer na svetu .da so tako slabi smo krivi sami saj jim kljub slabo opravljenem delu dajemo visoke plače mi pa si dnevno nižamo življenski standard.
za znižanje primankljaja v državni blagajni naj se jim plača niti ne izplačuje tako kot v večini slabih podjetjih pa bomo videli kako bodo začeli opravljati svoje delo v prid ljudi ki so jim dali svoj glas.
imamo seznam davčnih dolžnikov,vemo kdo so, država potrebuje denar,v dolžnikih stoji skoraj 1 milijarda oni pa ne znajo ali nočejo potrkati na vrata in vzeti samo to kar je njihovo ,to je način ki ni pravi, raje bodo vzeli nam ,ki nič nimamo ali pa smo invalidi in tako ali tako najbolje da v tej državi pocrkamo

Gost

#1478

2013-09-13 09:27

Pozdravljeni, vsaka čast takim idejam v današnjih dneh ko nekateri nimajo kaj dati v usta in s čim plačati položnice, drugi pa sedijo in bašejo kar se še zbasat da. Jaz sem bila že davnega leta 2009 mnenja, da bi se VSEM v državnih službah -seveda tudi poslancem in raznim nadzornikom in podobnim dalo 700,00 eur poenotene plače, pa naj zvlečejo ta "slovenski voz" iz kanala v katerega so ga pahnili. Če je kriza, je kriza za vse, oziroma za večino, ne samo za nekatere. Še enkrat vsaka čast in upam, da bo iz tega kaj dobrega.
lp Dolores

Gost

#1479

2013-09-13 09:30

Režejo na vseh sektorjih , na pokojninah, na šolstvu, izobrazbi, DDV gor, benzin gor itd.. a njihove plače so nedotaknjene! Tako in tako vsi imajo neka podjetja preko kakšnega frenda/sorodnika, katerim delijo dela.. njim je uspeh prit notri, ne vlečt tako plačo! denarja jim sigurno ne bo zmanjkalo!

TUDI NJIM REZAT PLAČE!

iskreno jaz bi obdavčil z 35% vse miljonarje!
namesto da vlečejo pare, naj vlagajo v bilo kaj in naj se dela razvoj ali zviša plače v privatnem sektorju.. ne pa revščino!

Gost

#1480

2013-09-13 09:30

bravo pa bomo videli kako se luknje krpajo iz njihovih zepov

Gost

#1481

2013-09-13 09:33

S tem podpisom želim opozoriti, da mi državljani nismo odgovorni za dejansko stanje v državi. Nimam težav s tem, da poslanci, menedžerji, ki upravlajo državo in državne firme, da imajo visoke plače. Svoje dohodke naj upravičijo da usvarijo blaginjo državljanov. Moti pa me, da z lasnim ravnanjem uvajajo novodobno sužnjelasništvo in za to pa želijo biti nagrajeni.

Gost

#1482

2013-09-13 09:35

Poslanske plače, kot tudi večino plač v javnem sektorju bi MORALE biti sorazmerne s stanjem v gospodarstvu, od koder prihaja denar. POTREBNO JE TAKOJ UKINITI prejemanje poslanskih plač po prenehanju funkcije - naj gredo na zavod, kot vsi ostali (prejemajo naj povprečje z zavoda), saj, če so res sposobni in iskani - tam ne bodo dolgo! Poslancem in funkcionarjem, ki imajo kupljene diplome in spričevala je potrebno TAKOJ preklicati funkcijo in jih odpustiti zaradi navajanja neresničnih podatkov ob sklenitvi pogodbe o zaposlitvi.

Gost

#1483

2013-09-13 09:36

Obnovit Goli otok pa vso drhal gor nagnat , brez bonusov - kos kruha delo in batine !!!!!!!!!

Gost

#1484

2013-09-13 09:39

Ker so rezultati 20- letnega dela naše politične elite Slovenijo pripeljali v bankrot, si več kot minimalno plačo ne zaslužijo. V kolikor bi Slovenija bila podjetje, tudi minimalne plače ne bi imeli.
Plačilo poslancev po realizaciji, bi nam prineslo delovanje politike v pravo smer.

Gost

#1485

2013-09-13 09:42

moj komentar bi bil sledeč: bando tajkunsko vse za razhajkat pa nove obraze prpelat

Gost

#1486

2013-09-13 09:42

Nedopustno je, da izvoljeni predstavniki sprejemajo zakone, ki zanje ne veljajo. Ker je tako, ne morejo občutiti in tako tudi ne razumeti, kaj pomenijo posledice varčevanja, nove socialne zakonodaje, ipd. Minimalna plača - DA! Toliko smo ljudje pripravljeni plačati izvoljene predstavnike, kot nas ti cenijo.

Gost

#1487 Re:

2013-09-13 09:43

#1486: -

Bravo, jaz jim še tega ne bi dal, ker si ne zaslužjo


Gost

#1488

2013-09-13 09:48

Saj je že vnaprej jasno, da si poslanci ne bodo sami znižali plač in tudi vlada tega ne bo predlagala.Lahko pa vsaj pri nekaterih vzbudi občutek slabe vesti in morda celo sramu, ker smo državljani nezadovoljni z njimi, posledično pa bolj odgovorno ravnanje in več etičnosti.

Gost

#1489

2013-09-13 09:52

Naj probajo živet z minimalno plačo vsaj pol mandata! Pol bomo pa vidli kolko dnarja bo ostalo v blagajni!

Gost

#1490

2013-09-13 09:53

Poslanci si ne zaslužijo tako visokih plač ker niso nič konkretnega naredili za državo in državljane tudi če vsi šparamo in se vsem jemlje od plač,se spodobi da tudi oni dajo svoj prispevek!Njihove plače so visoke in znjihovim prispevkom bi se državna blagajna občutno napolnila....in še...in še bi se našlo razlogov ZA!

Gost

#1491

2013-09-13 09:53

daj Bog da vsi poslanci doživijo dosmrtno bedo izigranega Slovenskega človeka in v tej bedi tudi živijo drek, ki so ga ustvarili.

Gost

#1492

2013-09-13 09:55

Znjizanje zasluzkov poslancev je glede na rezultate njihovega dela logicno in nujno, saj so v bivstvu le glasovalne lutke v sluzbi svojih politicnih strank, preko katerih so se povzpeli do preplacanih polozajev

Gost

#1493

2013-09-13 09:55

Pozdravljeni,
še več takih peticij in sigurno se bodo zadeve v naši ljubi državi začele spreminjati na boljše za vse - ne samo za izbrance

Gost

#1494

2013-09-13 09:55

upam, da uspe peticija, saj ni normalno kaj delajo "vsemogočni"...

Gost

#1495

2013-09-13 09:56

Dodal bi se da se ukine vse bonitete in dodatke k placi. Zakonska malica in najcenejsi prevoz na delo. Nobenih dodatkov za stalnost, lepe obleke idr.
Ni sluzbenih avtov in dragih banketov. V sluzbene namene naj uporabljajo svoje peivatne telefone in jih placujejo iz lastnega zepa kot moram to delat jaz. Za neucinkovito delo je potrebno dodati se malus place iz javnih ocen....

Skratka stisn jim debele vampe. 8n z zakonom prepovedat sprejemanje kakrsnih koli zakonov in aktov k izboljsanju njihovega placnega stanja z obstranskimi uzakonjenimi dodatki. Me zanima koliko bi se povprasevanja po tem delovnem mestu.

Uzakoniti da mora ves denar ki ga nas politik prejmebit nizji od najnizje place v drzavi. PIKA. POTEM BODO PA RES DELAL ZA LJUDI.

Gost

#1496

2013-09-13 10:00

Zadnji čas, da se začne tudi pri njih šparati.

Gost

#1497

2013-09-13 10:01

Dajte ljudstvu nazaj kar je od ljudi. Naj se vam vzame vse kar ste vi vzeli ljustvu proti njihovi volji. Okusite revscino vi , ki ste postali bogatuni na racun trpljenja malih ljudi.

Gost

#1498

2013-09-13 10:05

skrajni čas-bodo vsaj videli kako je nam v gospodarstvu

Gost

#1499

2013-09-13 10:08

Minimalno placo pa v dveh obrokih in se to tkocda ne ve kdaj dobu...k se bojo naucil s tem prezvet,bojo razumel kako je vec kt polovici slovencev....pa se dohodnino visoko za placat bi jim dal...

Gost

#1500

2013-09-13 10:11

Super