Proti prenosu kosti iz Hude jame na Tezensko Dobravo!

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Proti prenosu kosti iz Hude jame na Tezensko Dobravo!.


Gost

#1

2016-04-22 15:48

Kosti in trupla zločincev lastnega naroda nikakor ne sme država na račun davkoplačevalcev pokopat. Naj jih domobranci na lastne stroške pokopljejo ali pustijo tam kjer so.

Gost

#2

2016-04-22 15:50

Ne strinjam se s politikanti in izsiljevalci, ker so stvari popolnoma jasne, pa še ves ta cirkus naj bi plačali vsi državljani. Naj cerkev pokaže pieteto in vse lepo sfinancira, pa še obeležje naj postavi na kakšno od svojih zemljišč.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2016-04-22 15:53



Gost

#4

2016-04-22 16:08

sem odločno proti, da nekdo v mojem imenu odloča s kom se bom jaz spravila...za morilce in izdajalce ni opravičila...ga ni in ga ne more biti. pokopljejo jih naj tisti za katere so prisegli in se borili....a kdor koli podpira in poveličuje te izdajalce sprejema njihove VREDNOTE....SMRT FAŠIZMU SVOBODA NARODU!!!!!


Gost

#5

2016-04-22 16:18

Naj vse ostane kar v Hudi jami

Gost

#6

2016-04-22 16:31

Mrtvim je treba dati mir. Nikakor ni treba izkoriščati mrtve za politične manipulacije. Politiki, kateri želijo storiti takšno manipuliranje,se takrat niso niti rodili, kaj šele , da bi lahko bili direktno povezani s temi dogodki. Ravno tako je tudi z večino sedaj živeče populacije. Prav je, da je zgodovina zabeležena, nikakor je pa ni treba PREBUJATI. Še posebej ne FAŠIZMA in njega podanike.  Nikomur ne dajem pravice, da se nekdo v mojem imenu spravlja za nekaj s čimer nimam nobene veze.


Gost

#7

2016-04-22 16:44

Ker je grozljivo in nepotrebno prekopavati kosti ne glede na to, komu so pripadale. Kdor pa pride na takšno idejo je nevaren psihopat, ki gotovo ne bi smel biti na kakšnem odgovornem mestu.

Gost

#8

2016-04-22 17:03

za božjo voljo,naj dajo že mir enkrat s tem..ta denar naj preusmerijo raje tistim,ko nimajo za kruh in so še kako živi....

Gost

#9

2016-04-22 17:10

Zazidajo naj tisti rov in mir s tem

Gost

#10

2016-04-22 17:22

Naj poskrbijo za žive, mrtve pa naj pustijo počivati v miru.

Gost

#11

2016-04-22 17:29

sem proti in ko spremljam sago o kosteh iz raznih jam,opažam,da se nekateri delajo norca iz njih in jih koristijo za politične in osebne koristi...svojci pobitih pa naj sami plačajo stroške izkopa in ponovnega pokopa,ker gre za denar davkoplačevalcev...tu ne gre za nobeno piateto ampak za še večji razdor med narodom...to je izdajalski ponos in sovraštvo do vseh tistih,ki njim ne sledijo...


Gost

#12

2016-04-22 17:37

Ker bi morali o takih in podobnih odločitvah države prioritetno odločati mi, državljani, in ne posamezniki, ki sedijo v parlamentu. Pa še mnogo razlogov je, vendar je premalo prostora tukaj...
miro

#13 Deljimo naj vidijo da nam ni vseno kako želijo spreminjati tudi zgodovino.

2016-04-22 17:46

Podpisano deljeno društvo delite povejte prijateljem ,prijateljicam sosedom sosedam vsem ki se počutijo dovolj pošteni in vedo kaj je prav in kaj ni.Poskusimo tudi mi enkrat tako kot so se naši predniki oprli z orožjem v roki se DAJMO MI Z PODPISOVANJEM TE PETICIJE.


Gost

#14

2016-04-22 17:54

To so kosti zlocincev in naj ostanejo tam kjer so bile 70 let.

Gost

#15

2016-04-22 18:16

Te kosti naj "počivajo" tam, kamor slišijo - k nam na Dobravo prav gotovo ne!!!!!!!!!!

Gost

#16

2016-04-22 18:22

Kar mene še najbolj moti je dejstvo, da nihče prav ne ve, kdo je končal v Hudi jami.

Miro

#17 Re:

2016-04-22 18:25

#16: -  

 Tudi to hočejo z svojim predlogom urediti da bi tako kot so žrtve Srebrnice tudi tu forenziki in zopet na račun davkoplačevalcev ,kot da smo mi kaj dolžni do njih.Naj se uredi grobnica kjer so jih našli in to je to.


Gost

#18

2016-04-22 18:29

Zločince se pogosto pokopljew v neoznačen grob. Ravno zato, da se tja ne valijo tople privržencev. Ustaštvo in domobranstvo nista rešitvi za noben problem na svetu, niti za en sam samcat!

Gost

#19

2016-04-22 18:52

nedopustno je to dejanje prenašanja kosti naj ostanejo tam kjer so in časti naj jih tisti ki jih hoče na mestu kjer so bile do zdaj
Janez

#20 Boljševistični premetenci s to petcijo še kako zavajajo!

2016-04-22 19:04

Nobena selitev ni potrebna v kakšno skupno grobnico, ker je rdeča - boljševistična oblast dolžna pozvati svojce, da oddajo DNK vzorec in so po tem dolžni ugotoviti z DNK analizo kdo je končal v Hudi jami, bolje rečeno v Barbarinem rovu. To bi morala narediti že tožilka Barbara. 

Šele potem, ko svojci umorjenih ne bodo najdeni ali se ne bodo oglasili, se neidentificirane posmrtne ostanke pokoplje v skupno grobnico. 

Če se tega ne bo tako naredilo, se pazite boljševiki - privilegiranci, ki zavajate, ker boste vsi smrtno zboleli, vi ali pa vaši bližnji. 

Na vhudu v Hudo jamo pa je treba zapisati resnico, tako, kot je bila. Da so boljševiki pri pohodu na totalitarno oblast na najbolj možen krut način, da so žive ljudi zazidali za 11 pregrad, umorili vse, ki so jih določili za politične nasprotnike totalitarnemu boljševizmu-komunizmu, KI SE V NOBENEM ELEMENTU NI RAZLIKOVAL OD NACI-FAŠISTIČNEGA TOTALITARIZMA, ki ga je leta 1945 tukaj samo zamenjal. 

Pazite se, če mislite, da nad vami ni nikoagar, se močno motite. Poglejte malce okoli sebe in se vprašajte zakaj se vam dogajajo prezgodnje smrti, neoazdravljive bolezni, vas in vaših bližnjih, tudi otrok. Bojte se sami sebe, ker ste s takimi podlimi predlogi največja grožna sami sebi. 

Če samo en rudar umre v rudniškem jašku, ga kolegi rudarji še tako morda težko potegnejo na svetlo. A vi bi pa kar stotine, če ne kar tisoče pustili v rudniku, ki ne more biti grobišče, ker je to morišče, ki ga morejo kot takega pomniti vse generacije kot opomin, da se kaj takega nikoli več ne zgodi. 





Gost

#21

2016-04-22 19:14

Ker hodi po Sloveniji preveč domobrancev po malomarnosti tedanjih oblasti.
Vasja

#22

2016-04-22 19:42

Resulucija  evrope poziva vse politike da se vzdržijo  hujskaštva totalirizmov !!!!!


Gost

#23

2016-04-22 19:57

Ker imam dovolj poneumljanja naroda od vlade in njenih marionet

Gost

#24

2016-04-22 20:15

Pahorjev populistični cirkus "Circo Orfei Barbi" se ne zaustavlja. Sramotno, sprenevedavo, predvsem pa ponižujoče je enačenje partizank in partizanov z izdajalci slovenskega naroda. S tem teptanjem partizanstva, kaže samo svoj zaničljiv odnos do vseh bork in borcev, ki so žrtvovali svoja življenja v NOB v boju proti okupatorju ali pa bili izdani s strani okupatorskih hlapcev-domačimi izdajalci in bili ob tem grozljivo mučeni. SF/SN.
Korenina

#25 Re: Boljševistični premetenci s to petcijo še kako zavajajo!

2016-04-22 21:17

#20: Janez - Boljševistični premetenci s to petcijo še kako zavajajo!  

 Pred vhod v Hudo jamo postaviti ploščo z napisom: Umrli po borbi zoper lasten narod in domovino! Konec zgodbe, stroškov slovenskih davkoplačevalcev in osebnega okoriščanja kostoljubcev Dežmana, Ferenca in njihovih sodelavcev, preko financ državnega proračuna! "Spravnih" spomenikov in blebetanja o spravi imamo že dovolj!