Za uvedbo lokalne vinjete

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Za uvedbo lokalne vinjete.


Gost

#1

2015-06-19 09:14

Ker ne mislim plačati cele vinjete za nekaj km poti.

Gost

#2

2015-06-19 09:59

Zaradi varnosti na cesti

Gost

#3

2015-06-19 11:15

Pozdravljeni,

z možem imava dva vozila. Enega z vinjeto, drugega brez. Če bi obstajala letna lokalna vinjeta bi jo sigurno kupila tudi za drugo vozilo katerega uporabljamo le za lokalno vožnjo....seveda cena mora biti sprejemljiva.

Lp, LK iz Kopra

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-06-19 11:22



Gost

#5

2015-06-19 11:54

Ker imam poln kufer, politikov /predvsem/ obalnih, pa gospodarstvenikov, pa sindikatov, pa lobijev pa elit, pa kvazi rektorjev. Vsi ti imajo moč in znnje, da bi dobro in pošteno živeli vsi.Znanje in moč pa trošijo za to, da kradejo zase. DARS, te se pa še hvalijo, kam odteka denar. Zelo sem žalostna, da sem se znašla v taki gnili državi. Prej so pri koritu kradli komunisti, sedaj pa vsi.MLADINA ZBUDI SE, DELAVCI IN KMETJE PREŽENIMO GOLJUFE. JANŠA NAS BO PA ZA NAGRADO POPELJAL PO PARTIZANSKIH POTEH DO JAJC.

Gost

#6

2015-06-19 12:29

Ceste morajo zblizevati mesta in ljudi . vsi mi ki imamo avtomobile plačujemo cestno taxo in pri nakupu goriva del le tega gre za ceste. Država nam mora omogočiti brezplačno uporabo vseh cest .

Gost

#7

2015-06-19 13:03

Ker je drzava pogoltna vreca brez dna. Ce bi podjetja delovala na enak nacin kot deluje drzava (najprej napolnit zepe, sele nato ostalo) bi bili se danes na nivoju jam in sulic iz lesa

Gost

#8

2015-06-19 17:30

Enostavno povedano je vinjetni system v RS kraja! Zakaj? Ker so obvezne tako za tiste, ki AC system uporabljajo enkrat na mesec, kakor tiske ki ga uporabljajo vsakodnevo. Kdor se vozi po AC 30 dni na mesec, bi moral placate 30 krat vec kot nekdo ki se vozi le enkrat. Iz heca povedano mi je neznana oseba dolzna kar precej denarja.

Gost

#9

2015-06-19 17:35

Ker bi bila smiselna.

Gost

#10 Re:

2015-06-19 20:12

#6: -  

 Se strinjam!

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-06-20 09:14


ištrijan

#12

2015-06-20 20:59

Vsi se zavedamo problema cestninjenja na teh odsekih AC in cestah rezervirana za motorna vozila.

Najbolj pereče je to, da tovornjaki nad 3,5t skupne teže lahko vozijo zastojn po teh odsekih, in bistveno bolj uničujejo te ceste kot ostala vozila pod 3,5t, ta pa obremenjujejo lokalne ceste, da bi se izognili kaznim na DARSovih cestah. Dokler ne uvedejo satelitskega sistema cestninjenja ali dokler nam ne aktivirajo čipa pod kožo bo tako...

Glede tega koliko denarja nam pobere država z davki ob nakupu goriva in kam dejansko gre ta denar, bi lahko odprli še najmanj 100 peticij.


Gost

#13

2015-06-27 21:26

ne zdi se mi pošteno plačevati nekaj, kar nikoli prej ni bilo plačljivo. Cestnino smo plačali komaj pri Kozino, zdaj, pa samo greš od doma in že rabiš vinjeto?!?

Gost

#14

2015-07-03 08:56

Uvedba lokalni vinjet se mi zdi na mestu, ker se na eni strani zavzemamo za čim manj onesnaževanja okolja,
po drugi pa z vožnjo po lokalnih cestah in skozi mesto-a po nepotrebnem onesnažujemo okolje,
povzročamo dodaten hrup, zastoje itd.
Menda ja ni namen izboljšane cestne infrastrukture (npr. sedaj predora Markovec) samo kapitalski dobiček ali se motim?