Prepoved uporabe vseh pirotehničnih sredstev brez izjem.

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Prepoved uporabe vseh pirotehničnih sredstev brez izjem..


Gost

#1

2014-12-25 20:07

tu ni dileme!

Gost

#2

2014-12-26 11:47

Včeraj zvečer po pričetku pokanja petard je moja starejša psička zaprosila, da jo spustim na stopnišče v bloku, kjer je odmev pokov najmanjši. Kljub temu jo je pograbila panika in je brezglavo ušla iz bloka, za njo pa še mlajši kuža. Za ta panični pobeg nisem vedel, dokler me ni poklical prijatelj po telefonu in mi povedal, da sta moja dva psa v nekem bifeju na povsem drugem koncu Lucije.

Če ne bi bilo tega prijatelja v tistem trenutku tam, bi ju jaz iskal po celi Luciji, ne da bi vedel, kaj je z njima. Do tega bifeja sta prečkala vsaj dve cesti, kar je bilo še posebej nevarno, saj v stanju panike nista mogla biti pozorna na avtomobile.

Omejenim ljudem je težko karkoli dopovedati, saj si ne pustijo odvzeti nobenea dovoljenega "užitka". Edina rešitev je torej prepoved in sankcioniranje z visokimi kaznimi. Ne bi bilo odveč tudi organizirati prostovoljce, ki bi prijavljali kršitelje. Na žalost je večina metalcev petard osnovnošolskih otrok. Za njihovo ravnanje so seveda odgovorni starši. Priznam, da sta tudi moja dva mulca metala petarde, vendar so v tistih časih metali male pokalice, saj ti. avstrijske petarde še niso bile tako razširjene. Moč današnjih petard je nekajkrat večja, poleg tega pa se v prosti prodaji dobi tudi rakete, ki eksplodirajo na veliki višini, tako da je učinek poka še širši, ko če poči pri tleh.

Za pokanje petard ni nobenih racionalnih razlogov, zgovarjanje na nekakšne običaje in tradicijo "odganjanja duhov" pa je za urbana okolja v 21. stoletju nekaj smešnega. Za vse grehe, ki jih človeštvo vsakodnevno izvaja nad naravo, živalmi in okoljem, niti 100 atomskih bomb ne bi pomagalo pregnati vse zlo, ki smo ga nakopičili.

Žorž

#3 Re:

2014-12-26 15:18

#1: -  

 se strinjam, pokajo samo ljudje, ki so zaostali v osebnostnem razvoju in tisti, ki so delno prizadeti. Vsak normalen človek se zaveda škodljivosti in nevarnosti tega početja. Vsekakor pa bi morali za škodo odgovarjati v primeru, da nastane.


Gost

#4

2014-12-26 15:21

prav je da se neha s tem sranjem kot so petarde! saj ni nobene koristi od njih. Poleg tega nekateri nimajo za hrano drugi pa mečejo denar v zrak Dobesedno!
Resnica boli!
uboge so živali ,ki trpijo!
Jako

#5

2014-12-26 15:22

Sicer pa če kdo uporablja petarde, ki niso dovoljene, prijavite policiji, v večini primerov pridejo in kaznujejo kršitelja.


Gost

#6

2014-12-26 22:31

Danes, v petek zvečer smo bili z družbo v Trstu na sprehodu. Od 6h zvečer do 10h, ko smo bili tam, ni počila ena sama petarda. Ne vem kako jim je uspelo ljudi prepričati.

 


Gost

#7

2014-12-27 09:57

Prooosiiim prepovejte to pirotehnicno s*anje, ogromno starejsih, otrok, tudi nas ostalih odraslih zelo moti pokanje. Da niti ne omenjam zivali, katere niti ne vejo za kaj se gre in jih pok se toliko bolj vznemiri in prestrasi in veliko se jih zaradi tega izgubi, koncajo tragicno pod kolesi in da ne omenjam se naprej! Menim da se da na najmanj milijon nacinov praznovati bozic in novo leto brez pokanja in vznemirjanja zivali in ljudi!!

Gost

#8

2014-12-27 12:54

popolnoma nepotreben in škodljiv hrup

Gost

#9

2014-12-27 17:27

dajte se zresnit no..inteligenten človek ne bo metal petard in spuščal raket..pa kaj vam je folk nooo..sami retardiranci ali kako???

Gost

#10

2014-12-27 19:59

podpisala in priporočila prijateljem
Wan

#11

2014-12-27 20:07

Imel tri pse Pekinezerje in vem kako je pokanje vplivalo na  njih ...celo sosed, ki je imel tudi psa je metal petarde k pr'norcih..dokler mu nisem zagrozil da ga  bom zaprl v garažo pa bombo-petardo not vrgu...po tem je bil mir ...en cepec nenormalen

 

 


Gost

#12

2014-12-27 22:18

Ni mi vsec da je zivali strah zaradi pokanja denar ki gee v zrak pa se naj poravi za kaj bolj pametnega

Gost

#13

2014-12-27 23:21

Dragi starši,
v razmislek najprej vam in nato še vašim otrokom: Razložite svojim otrokom, kako nevarne so lahko igrice s petardami in raketami. Denar, ki bi ga sicer porabili za te nevarne "igrače", pa raje namenite za drobne pozornosti, vrečo hrane za živali, kakšno malenkost za brezdomcu, hrano in oblačila za socialno ogrožene družine... Življenje je lahko lepo tudi brez pokanja petard in raket. Ne dovolite, da se zgodi nesreča!

 


Gost

#14

2014-12-27 23:52

pa ja to nasilje je treba uzakonit in kaznovat bolj kod 3 km na uro, mater !!

Gost

#15

2014-12-28 01:23

Popolnoma podpiram peticijo, ker petarde motijo tako mene kot ostale člane družine in tudi vse naše hišne ljubljenčke (posebno mačke in pse). Petarde so popolnoma brezvezne, enega pametnega razloga ni za jih pokat, nič nima nobeden od njih razen par sekund užitka tisti, ki jo poči in še nevarne so, ker se ljudje lahko resno poškodujejo (tako telo kot tudi sluh). Z največjim veseljem podpisujem tole peticijo in upam, da se bo dejansko nekaj ukrenilo.

Gost

#16

2014-12-28 02:05

Smo bli na Dunaju. Tam ni niti ene petarde. Očitno so prepovedane al pa so ljudje mal bolj normalni, kot tukaj. Rinemo v Evropo, mislimo po balkansko...Hm, kako to paše skupaj, pa ne vem. Vem le to, da se za novo leto mojo mačko bojim spuščat ven na stranišče, pa čeprav samo na našo teraso, saj se vsa trese, ko pride notri. Zato priporočite peticijo tudi ostalim!!!!

gost

#17 Re:

2014-12-28 13:05

#1: -  

 Sem za podpis in se strinjam,da je treba to ustavit.Tudi besen sem na te otroke vseh vrst in posebno te, ki se zavestno izživljajo in provocirajo.Ne strinjam pa se z načinom,s spremnim tekstom,ker je preveč ekstremen,grob,morda tudi nepošten,rojeva povratno sovraštvo in je zame bolan in času neprimeren.Kar odbilo me je.Tudi jaz bi komu stlačil petardo in ostalo v hlače ali še kam, ko spremljam posledice njihovih dejanj,vendar ne moremo vse počes popljuvat in zmerjat in metat v isti koš na tak način.Med njimi je mnogo ljudi,ki živi kar tako,sodobnih in obenem pohabljenih ljudi,ki nima stika z realnostjo in živijo iz dneva v dan in za zdaj.Jim je dolgčas, ne vejo kaj početi in se pridružijo vsaki stvari,ki se zgane in jim skrajša in popestri dan.Teh je največ tudi po veleblagovnicah,kjer slepo lutajo in tavajo brez smiselnega cilja.Večina teh ljudi ni nujno slabih,     ,zagotovo pa niso taki, za kar ste jih krstili.Nevede iščejo in čakajo pobudo,nekaj kar bi jih utirilo v nekaj na kar bi bili tudi oni ponosni,koristni.Mislim, da je treba svetu drugače predstavit ta problem.Imamo medije,društva,pa tudi poslance,če je treba tudi vstajnike.Ljudem je treba te posledice večkrat pokazat in pokazat pa še pokazat, da se jih dotaknejo ne pa vsevprek hujskaško ščuvat in zmerjat, sebe pa posipat s pepelom.Zame je za stanje najbolj kriva zakonodaja(in ves lobi, ki je prisesan na njene nosilce)ter pohlepni,brezvestni trgovci.Slednjim bi morali vrniti s kampanjo in javnimi opozorili : Ne kupujmo hrane in ostalih potrebščin v orožarnah in podobno..............!V predprazničnem obdobju bi to še posebej občutili a na žalost manj kot živali detonacije.

Neustrašno naprej!


Gost

#18

2014-12-28 17:06

Se strinjam.

Lep pozdrav

Gost

#19

2014-12-28 18:05

Niti ljudje, niti živali niso veseli hrupa in če bi mladi vedeli, koliko je bilo poškodb na sluhu, organih, se ga ne bi posluževali.
joe

#20

2014-12-28 18:13

sranje...vse skup


Gost

#21 Re:

2014-12-28 19:32

Tud mene motijo psi, ki lajajo ob 2h zjutraj . A o tem pa ne bo peticije ? ????


Gost

#22

2014-12-28 23:19

mislim da je vse jasno:)...

Gost

#23

2014-12-29 09:28

Sicer rakete ne vidim kot tak problem, če se kontrolirano uporabljajo, saj so tudi za otroke nekaj lepega. Petarde pa so res povsem nesmiselne in vsako leto močnejše, da res včasih ne veš več, ali je bila to detonacija bombe, ali petarde.

Gost

#24

2014-12-29 09:44

Upam, da peticija ČIMPREJ doseže svoj namen
Ana Kos

#25

2014-12-29 18:02

Moj zapis na blogu:

Ne pirotehniki.

Všeč bi mi bilo, če bi bil uvod v peticijo bolj nevtralen!