Peticija za prepoved krsta dojenčkov

Quoted post

bica

#17

2016-11-10 12:24

Kakšna neumnost! Boriti se proti krstu otrok! Človek, ki ne priznava obstoj Boga se bori proti krstu otrok?! Saj to je neumnost. Če Boga ne priznavaš, potem je to tako in tako samo nesmiseln obred, ki nikomur ne škodi! Če pa vtisne zakrament neizbrisno znamenje, v kar kristjani verujemo, pa je prav, da starši to naredimo. Kdo bi mi lahko to preprečil?! 

Imela sem sošolko, ki ji je mama za rojstni dan, ko je bila polnoletna, povedala, da je krščena, za primer, da bi spoznala takega partnerja in je ni nikoli nihče silil, da bi postala podložna nekim strukturam in jih podpirala. To so čiste izmišljotine!

Replies

Domoljub

#20 Re:

2016-11-10 17:24:41

#17: bica -  

 Super napisano!  Nevem kaj se imajo za vmešavat v zadevo vernikov.


Gost

#24 Re:

2016-11-11 10:16:24

#17: bica -  

 Če ne drugega, to škodi davkoplačevalcem, ker cerkev na podlagi števila krščenih (kar je zanje enako številu vernikov) uveljavlja nadomestila za duhovnike iz državnega proračuna.. Če bi se ob polnoletnosti ljudje sami odločili, bi bilo vsaj število vernikov realno, ne pa popolnoma napihnjeno.. Čeprav bi bilo treba po mojem mnenju itak ukini kakršno koli financiranje verskih skupnosti iz proračuna.. Ločitev cerkev od države pa to..