PROTI TITU IN TITOVI KULTURI

Quoted post

sam in sung

#11 tito

2016-04-12 14:57

No, no, kdo stoji za to peticijo pa ni prav teżka uganka. Josip Broz Tito je moji in kar nekaj drugim generacijam,  podaril eno najlepših mladosti kar si jih je mogoče predstavljati. Živeli smo polno družabno življenje. Druženje je bilo pristno, drug drugemu smo pomagali. Prosti čas smo preživljali na ulicah in v naravi, in ne v nakupovalnih centrih. Sočloveka smo cenili po dejanjih in ne po oblekah in denarju. Ne, v trgovinah ni bilo sto vrst mleka in dvesto vrst čokolade, marsičesa sploh ni bilo, vendar to niti približno ni zasenčilo vseh ostalih nematerialnih dobrin, ki jih danes ni več. Seveda je ime Tito kar nekaj masla na glavi in tega ne zanikam. Vendar, dragi moji oboževalci neoliberalnega kapitalizma in prostega globalnega trga, a veste koliko otrok, žensk in moških trpi in umira po svetu, samo zato, da imate vi na voljo sto vrst mleka in dvesto vrst čokolade na policah?!  A veste koliko so plačani novodobni sužnji za šivanje oblek, ki vas stanejo par evrov, a veste kdo vam šiva nike copate in žoge? Ne vi meni o številu mrtvih za katere je kriv Tito, vaš oboževani sistem jih dnevno sproducira vsaj 2 x več. Da ne govorim o verah, vključno s krščansko! Lahko pišete karkoli hočete in podpišete karkoli hočete, Tito je bil, je in bo ostal pozitivna zgodovinska oseba.

Amen!

Replies

h344

#27 Re: tito

2016-04-12 17:52:49

#11: sam in sung - tito 

 Tebi je bilo lepo, veliko ljudi se je pa pobilo, teroriziralo, zaničevalo, zastraševalo, poniževalo. Ampak za tiste tebe malo briga, važno, da je bilo tebi lepo.

Pobiti vso inteligenco zaradi strahu pred politično konkurenco je zavrženo dejanje. Prav tako je zavrženo vse pobite imenovati izdajalce in podobno. Prav tako je čaščenje lika, ki je soodgovoren za pokole, zavrženo. Leta 1980, ko je bil Tito pokopan, se na zahodu še ni vedelo za poboje in še danes se ne ve dovolj. Ampak važno, da je bilo tebi fino. Tudi, če na račun takih, ki so jih shirali in na koncu pometali v jame ali celo žive zazidali.


Gost

#53 Re: tito

2016-04-13 07:01:29

#11: sam in sung - tito 

 ahahhhahaha