ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post


Gost

#705

2015-03-12 09:49

kaj se sploh omenja cerkev tu zraven. cerkev ne bi smela s tem imet nobene veze. jaz ne vtikujem svojega političnega prepričanja v ta zakon, ker sem mnenja, da so človekove pravice in politična usmerjenost dve povsem različni stvari! vi bi pa vero tu zraven mešali, da vas sram ni!! enkrat več ne stopim v cerkev, po tem, kaj sem videla, da se dogaja. niti enkrat!!! v enem dnevu so me štirje poizkusili prepričat, naj 'samo tole podpišem', pa sem potem videla, za kaj se gre. ni čudno, da je toliko podpisanih, ko pa starejše gospe in gospodje, ki se jim ni zdelo vprašat (in iskreno, nikoli se jim ne) za kaj sploh gre, na slepo župnikom sledijo. zadnje dni me je sram, da sem desna!!!! vas ki ste proti, je lahko pa tudi!!

vsem enake pravice. 

Replies


Gost

#711 Re:

2015-03-12 09:59:20

#705: -  

 kapo dol. Lepo povedano. Če gre za človekove pravice, potem to ne bi smela biti stvar levih, desnih, vernih ali ne.


Gost

#713 Re:

2015-03-12 10:10:47

#705: -  

 Tudi mene zelo žalosti, kar se dogaja. Vzgajana sem bila v K. veri, ampak zmeraj v duhu, da naj delam dobro za ta svet. S. pismo je izvrstna knjiga z izvrstnimi zgodbami, če ga le prav dojameš. Ker živimo v modernem svetu, pa še posebej. Naukov ne jemljemo dobesedno in ne obračamo besed. Vsaka zgodba je samo potrditev tega, da smo pred Njim vsi enaki, da je vsak človek brat in vreden mirnega, pravičnega življenja. 

V Njegovem imenu so se skozi celotno zgodovino dogajale grozovitosti, zaradi katerih se včasih sramujem svojega prepričanja. Sramujem se, da toliko 'vernikov' veruje na takšen način. Sramujem se, da se okrni ime Svete Knjige s tem, ko se razlaga zgodbe povsem napačno. 

Meni se ne gnjusite, ljubi geji, ljube lezbijke, ljubi vsi 'drugače' usmerjeni. Pa me prav nič ne skrbi, da bi moj otrok z vašimi v šolo hodil. Prepričana sem, da ga boste vzgajali prav tako lepo, varno in ljubeče, kot jaz svoje. Ljubezen je čudovita stvar in Bog nam vsem da priložnost, da ljubimo. Ni pomembno koga in na kakšen način. Jaz vas ne obsojam, pa ne samo zato, ker nimam pravice do tega, ne obsojam vas ker se mi ne zdi, da je kar koli za obsojat. Dokler ljubimo sočloveka, dokler mu želimo dobro in mu pomagmo na poti do notranjega miru, bomo pomirjeni tudi v sebi. 

Morda je institucija proti vam, a nekateri posamezniki vas bomo podpirali do konca. Za lepši svet se borimo skupaj in pravica bo zmeraj premagala krivico. VSA PODPORA!