Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Quoted post

Franc Štibernik
Gost

#118

2014-12-22 17:48

Če hočemo , da bomo z našimi pobudami uspešni se je potrebno zadeve lotiti bolj dorečeno in z jasnim ciljem, kaj želijo podpisniki. Pismo ki je bilo naslovljeno na:
Urad predsednika Republike Slovenije
Predsednik Vlade Republike Slovenije, gospod Miro Cerar
DZ RS
Poslanska skupina SMC
Poslanska skupina SDS
Poslanska skupina DESUS
Poslanska skupina SD
Poslanska skupina ZL
Poslanska skupinaNsi
Poslanska skupina ZaAB
Poslanska skupina IMNS
Mandatno volilna komisija ,
bi moralo imeti postavljene jasne zahteve in roke, do kdaj podpisniki pobude pričakujemo ukrepanje.
Zanima me ali je kdo sploh odgovoril?
Kaj je bilo z predvideno novinarsko konferenco?
Glede na zadnje dogodke predlagam, da se v novem obvestilu to pojasni in objavi E-naslve zgoraj navedenih s pozivom da jih podpisniki zasujemo z elektronsko pošto. Morda pa se bo kdo le zbudil če bo dobil 17.000 sporočil nezadovoljnih državljanov. 

Replies


Gost

#119 Re:

2014-12-22 19:38:40

#118: Franc Štibernik -  

 Se popolnoma strinjam z vami. Bi pa dodal še nekaj: zahteve bi bilo primerno zapisati v javno odprto pismo in ga objaviti v čim več medijih, po možnosti tudi v tujih hkrati pa ga poslati tudi varuhinji človekovih pravic, državnemu svetu in seveda tudi vsem naslovnikom, ki ste jih že navedli. Več javnosti bo vedelo za zahteve večja je možnost, da še naraste podpora zahtevam in večji bo pritisk na naše politike.

Če 17.000 podpisov ni zadosti, da bi se naši vrli izvoljeni predstavniki zbudili in začeli ukrepati tako kot se spodobi potem nam res ne preostane nič drugega kot državljanska nepokorščina.

 

Nikandra
Gost

#120 Re:

2014-12-22 20:07:21

#118: Franc Štibernik -  

Tudi sama sem pravzaprav razočarana, da je vsa  zadeva obstala. Podpisi se še zbirajo in kar veliko se jih je nabralo. Obljubljene novinarske konference ni bilo, ovadbe na tožilstvo tudi ne, do pred nekaj dnevi je še kazalo, da se bo šlo v zbiranje 40.000 podpisov, kar bi bilo dosegljivo, potem pa kar naenkrat poziv na množične demonstracije, da se vrže sedanjo vlado in ustoliči ZL. Še vedno sem mnenja, da zaenkrat to še ni prava rešitev in se mi zdi 17.864 podpisov škoda kar tako zavreči. G. Zaletel se je očitno odločil, da zadeva takšna, kot je bila prvotno zastavljena (vsaj mislim, da je bila pobuda namenjena spreminjanju zakona), zanj ni več aktualna, saj je napisal: "Kdor ni za upor pač ni in tukaj se zame zadeva zaključi." Kar veliko nas je, ki bi želeli marsikaj v naši državi spremeniti, vendar ne z demonstracijami, ki se lahko sprevržejo v zelo nasilne. Je možno s podpisi sploh še kaj storiti?