Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Nikandra
Gost

/ #120 Re:

2014-12-22 20:07

#118: Franc Štibernik -  

Tudi sama sem pravzaprav razočarana, da je vsa  zadeva obstala. Podpisi se še zbirajo in kar veliko se jih je nabralo. Obljubljene novinarske konference ni bilo, ovadbe na tožilstvo tudi ne, do pred nekaj dnevi je še kazalo, da se bo šlo v zbiranje 40.000 podpisov, kar bi bilo dosegljivo, potem pa kar naenkrat poziv na množične demonstracije, da se vrže sedanjo vlado in ustoliči ZL. Še vedno sem mnenja, da zaenkrat to še ni prava rešitev in se mi zdi 17.864 podpisov škoda kar tako zavreči. G. Zaletel se je očitno odločil, da zadeva takšna, kot je bila prvotno zastavljena (vsaj mislim, da je bila pobuda namenjena spreminjanju zakona), zanj ni več aktualna, saj je napisal: "Kdor ni za upor pač ni in tukaj se zame zadeva zaključi." Kar veliko nas je, ki bi želeli marsikaj v naši državi spremeniti, vendar ne z demonstracijami, ki se lahko sprevržejo v zelo nasilne. Je možno s podpisi sploh še kaj storiti?