PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH

Quoted post


Gost

#765 Re: Malo v razmislek

2014-12-22 17:16

Replies


Gost

#766 Re: Re: Malo v razmislek

2015-01-01 22:47:44

#765: - Re: Malo v razmislek 

 Glede na vzroke, ki so povzročali vsa ta grozodejstva med drugo svetovno vojno in po petih letih klanja in pobijanja, je povojno stanje in reagiranje zmagovalcev druge svetovne vojne, v tistem času na nek način razumljivo. Če te nekdo napade, te hoče zasužnjiti in ti se ne daš, med tem ti zaradi tega tudi pobije vso družino, sorodnike in prijatelje, mu verjetno ne boš vračal s potico. Reagiranje zmagovalcev v tistem času povsem razumem. Pri nobenih zmagovalcih v vsej človeški zgodovini ne vem, da bi bili toliko skulirani in da bi sovražniku vse oprostili in da bi šovražnik ostal nekaznovan za svoja dejanja, saj je v bistvu ta sovražnik s temi grozodejstvi začel in ves čas, ko je bil v nadvladi to počel. Sedaj, ko je izgubil vojno, si ne morem predstavljati, da reče da se ne bo več igral in zadeva je zaključena. Vojna ni športna igra, enkrat zmagaš, drugič pa tekmo zgubiš, kot tisto "neću da se više igram s tobom, vrati mi moje krpice, idem kući". Malo resnosti pa vseeno, ne pa ti meni groziš s puško, jaz pa tebi s potico. Vzrok in posledica sta vedno tesno povezani.