prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

Quoted post

Boris odreitz

#389 Re: Re:

2014-06-22 18:14

#388: Grimm - Re:

HHHaallo kako pomoč !!!

Veste kaj to pomeni pomoč!!

tukaj ne pomaga nič drugega kot revolucija, in to do konca. Tole pero si v rit zabite, ker tole pero v tem pomenu besede ne bo rešilo ničesar. Pero katerega uporabljam jaz, pa je že premaknilo gore.

Vendar!  To je le začetek  vojne in komaj par bitk. Bo pa jih še veliko do zmage. Samo pa se ne bo  zgodilo nič od  sebe.

Ljudje kateri  mislijo kaj storiti se predstavijo z polnim imenom. Kdo mi lahko garantira da tale dobrotnik ni eden os SAZAS-ovih kateri želijo na vsak način urtišati mene in prekiniti to peticijo, z tem pa ozaveščanje ljudi  in obveščanje.

Tako naiven pa tudi nisem !

Replies


Gost

#390 Re: Re: Re:

2014-06-23 08:29:59

#389: Boris odreitz - Re: Re:

Boris, škoda da ti ego še  vedno izbija in da ne  dojameš, da  ne  bo nobene  vojne  in nobene  revolucije in, da  si v tej igri samo ti največja žrtev. Sazasu se  fučka ali peticija obstaja ali ne. Se  sploh zavedaš kaj vse smo že  od  ustanovitve  dalje  počeli, da bi zadeve omejili, ker  se  je  šlo za keš in preživetje, pa smo vedno padli na ispitu zaradi zakonodaje, ki se je sprotno spreminjala v njihovo korist. Tudi če  greš na ulico protestirat in bo tam nekdo prepeval, jim boš moral plačat. Kako tega ne  razumeš. Povej mi samo eno koristno zadevo, ki se je zaradi peticije  premaknila nam v korist. Niti centa manj  ni na  računih, ki mi jih mesečno pošiljajo in ki jih v izogib novim tožbam, tudi plačujem.

Zakaj sem anonimen, ja zato, ker v vsej vsebini te peticije nisem videl še  enega samega konkretnega koraka v pravo smer proti spremembam in je večina peticije samo obsojanje in izlivanje nestrinjanja, ni pa nakazanih rešitev, razen ko si napisal, da bo vojna. Ma daj no, kje in kdaj in kako. Saj nisi resen v tem. Ne  glede  na  to, da JJ obsoja  sodstvo, (tudi ti ga verjetno, ker  si bil štrafan), še  vedno velja nek pravni red in postopki, ki so potrebni za spremembe in ulica zagotovo ne  bo spremenila prav ničesar. Si pozabil kaj vse se  je  v preteklosti že  dogajalo okoli SAZASA, kako so avtorji (upravičeno) protestirali proti njim, pa nič dosegli. Tebi so izrekli sklep in ponovno ti ga bodo, če  boš žaljiv, ne  glede  da  si prepričan v svoj prav, a  razumeš. S tem ne  dosežeš prav ničesar. Sem zato, da se  v peticiji obelodani vsa  problematika, ki je dejansko prisotna v tem sklopu, tudi krivična, nisem pa za zmerjanje, pljuvanje in žaljivke.

V kolikor  bom videl konkretne  rezultate  tudi iz  tvoje  strani, bom imel tudi ime  in priimek, do sedaj tega nisem videl  in zato ostajam samo gost. Bolj nekako vidim iz vsega pisanja, da je  to peticija tvoje  osebne prizadetosti in manj v smeri sprememb. Ali se sploh zavedaš, koliko takih peticij bi bilo, če  bi vsak od nas  ki smo že  zgubili tožbe z njimi odprl svojo.

Pa ni potrebe po tem, dovolj je  tvoja, vendar prekinimo debate na nizkem žaljivem nivoju, pomaknimo se stopnico višje in poizkušajmo zadeve spreminjati tako, kjer jih pa zagotovo lahko, s pritiskom na ustrezne institucije v smeri sprememb zakonodaje. Samo to je  rešitev, druge  ni, pa če  še  toliko govoriš o vojni, ki jo nikoli ne  bo. Ostal boš osamljeni bojevnik in še  naprej samo prizadet  in žrtev. Koliko od teh, ki se  tu tudi pojavljajo v obtožbah pa misliš da bodo v resnici šli s tabo v vojno. Najlažje  je  tu izlivati žolč, ko bo pa potrebno s tabo na ulico, jih boš pa lahko na prste ene  roke  preštel. Zato sem ti napisal, da  psi lajajjo, karavana gre pa dalje. Dokler  velja da si po ZASPu dolžan to plačevati, pa četudi ti nebi račune  pošiljali, lahko lajamo kolikor  hočemo, a na sodiščih boš padel in plačal vse  za nazaj, jaz sem. Nobena logika ne obvelja, obveljajo le zakoni in tremu sledi izrek sodbe. Tako je to, pa še se na glavo postavimo.

Če  hočeš, da  bo ta peticija  uspešna, je  potrebno spremeniti tudi vsebino v pravo smer. No to je moje razmišljanje in se ne bom več oglašal, dokler ne vidim, da gre v pravo smer in da bo kaka konkretna korist od nje...Lepo mi bodi Boris.