prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

Quoted post


Gost

#374 Re: Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-16 12:00

#373: Boris odreitz - Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

Nisem mislil ukinitev peticije, čeprav bi bilo bolj koristno tu pisati o dejstvih in manj v obliki nekulturnih obtoževanj in žaljivk.

Nekako bi se  morali organizirati v neko združenje (obstaja jih že  pri GZS  nekaj, na primer združenje obrtnikov,  medijska zbornica, združenje gostincev in podbno )  in potem preko teh poti močno pritiskati na  ustrezne  institucije, da se  pospeši sprememba  zakonodaje predvsem ZASP_a. Tu jaz vidim rešitev in samo s  spremembo zakonodaje, ki bi bila  podobno kot  imajo urejeno  to v naših sosednjih državah. Že  samo to, da  bi imeli pravico izbire in da se  sami odločimo kateri organizaciji v okviru EU bomo plačevali avtorske  pravice, bi bil velik uspeh. Tako pa nimamo izbire  in smo prisiljeni v njihovo "vsa  glasba  je  naša ".

To je  treba  spremeniti in o tem že  vseskozi pišem, čeprav tu letijo name  kritike, da sem SAZAS_ov. V resnici se pa  od  ustanovitve  dalje  dajem s  tem problemom in sem resnično močno zainteresiran, da se zadeve spremenijo. Še  najbolj pošteno je  bilo sodelovanje, ko je  bil šef  še  Domicelj, potem so se  pa  zakoni spreminjali glede  na  barvo politike  tako, da  je  šlo vse  več in več na njihov mlin. Hitro so se  naučili še  drugi, kako je  lepo pobirati denarce  in ustanovili še  IPF  in sedaj zadnje  še  AIPA.

Očitki, da se skrivam za nikom...ja zakaj se nebi, ko bo pa nekaj konkretnega, bom pa zagotovo imel ime in sodeloval. To že  počnem in v kolikor  bo neka  konkretna  inciativa, kjer  bom videl možnost  rešitve, bom zraven. S  peticijo in protesti lahko spodbudimo samo hitrost  spremembe  zakonodaje, dokler pa te  ni, tudi ukinitve  SAZASa ni.

Replies

Boris odreitz

#376 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-17 13:22:17

#374: - Re: Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

kje so pa tukaj kake žaljivke ?!

samo resnica je o njih.

Če pa si za to kar sem napisal o njih za tebe žaljivke, če  se ti tako smilijo potem pa ostanem brez besed.