prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

Quoted post


Gost

#366 Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-11 10:43

#365: Boris odreitz - Pismo katerega sem prejel.

Boris, še  enkrat  se  bom oglasil, čeprav sem napisal, da se  ne  bom, a mislim da razen slabe  volje  in izlivanja žolča, niste  naredili koraka naprej.

Strinjam se  s  g.Damjano..tu ni potrebno nobenih žaljivk, samo argumenti in pravi pristop na pravem mestu lahko zadeve  spremenijo. Vse  to me  spominja bplj na koalicijo in opozicijo v našem razpuščenem parlamentu, kjer  namesto da bi se  pogovarjali kaj narediti da bo bolje, že leta samo poslušamo očitke drug drugemu, podtikanja, metanja polen pod noge  in podobno.

Zagotovo je  potrebna sprememba zakona o zaščiti avtorskih pravic. Samo na osnovi spremenjenega zakona se  lahko tudi določijo drugačna pravila igre  vseh tistih organizacij, ki v "imenu avtorjev" tudi skrbijo za nadomestilo uporabe  avtorskih del, pa naj bo to Sazas, IPF ali AIPA....če  govorimo za področje  glasbe. Dokler  jih ščiti zakon ne  bomo spremenili ničesar, tožbe  na sodiščih bodo še  vedno padale. Edino kar  nam je  v vseh letih uspelo je to, da smo izpodbili tarifo iz  leta 2007 in da je po sklepu sodišča  ostala v veljavi stara. Nekaj napredka je bilo storjeno s skupnim sporazumom televizijskih postaj, a tudi tu je bilo izpogajano (po dveh letih in pol vsakomesečnih pogajanj) maksimalno v okviru tistega, kar jim zakonodaja dovoljuje. Pravilno bi bilo, da te  organizacije  ščitijo v resnici le  svoje  članstvo in ne  da se jim  zakonsko dovoljuje, da si  v okviru mednarodnih pogodb in dogovorov lastijo vso  javno predvajano  glasbo ..a tu zopet  naletimo na zakonodajo, ki jim to omogoča. Skratka edina rešitev je  sprememba veljavne zakonodaje, kdo mora  to storiti, pa vemo.

Fučka se  SAZASu ali kateri drugi organizaciji kaj tukaj pišemo, psi lajajo, karavana gre  dalje. Vsi postopki na sodiščih padajo, ker imajo  za to kar  počnejo zakonsko podlago. Kako so notranje  organizirani in ali iv resnici tudi izpolnjujejo obveznosti in poslanstvo do svojih članov in v okviru mednarodnih sporazumov in pogodb, je  pa drugo vprašanje in tu nimamo vpogleda, ker  to tudi ni naša stvar, dokler  nismo ena od prizadetih strank v postopku. Krivic ( po našem laično logičnem razmišljanju) je cel kup, tu jih je  bilo tudi kar  nekaj že  omenjenih. Odpravo le  teh je  potrebno peljati po drugi poti, po poti spremembe  zakonodaje, SAZAS  IPF in AIPA so posledica in ne  vzrok.

Replies

Boris odreitz

#368 Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-11 21:21:07

#366: - Re: Pismo katerega sem prejel.

a ja  naj  mu padem p na kolena in ga prosim za milost pa kake žaljivke prosim lepo argumentov je več kot preveč   da se ga zapre in z njim tudi SAZAS.
Peticija je bila ustvarjena,   zahtevali so da jo prekličem.  A to je za vas žaljivka to kar pa glasbeniki, avtorji in vsi ostali preživljamo pa ja so pohvale od SAZAS-a in njihova velikodušnost.
Pa kaj se greste no.
Če bo potrebno boi VOJNA !!!!!

Hlapec jernej in njegova pravica ....  če ne gre  z milo gre z silo !!!!

 

Boris odreitz

#369 Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-11 21:24:32

#366: - Re: Pismo katerega sem prejel.

Psi prvo  lajajo a na koncu tudi grizejo. Zale peticija ni samo lajež, tale peticija je veliko več od tega.
Okvitri zakonodaje,  pa mejijo daleč stran od tega kar počno, daleč stran od naše zakonodaje, zato  ko bo tale pes ugriznil in podivjal, bo pa  nastala huda ura, za vse okupatorje in za vse izdajalce. Kdor ni z nami je proti nam !