prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

Quoted post


Gost

#333 Re:

2014-04-24 13:03

#332: alojz fras -

Izgleda  da  nisi razumel v čem je  problem..... ZAMP je  tisto kar  jim daje  zakonsko podlago za delovanje (SAZASu ali IPFu  ali katerekoli drugi  organizacije, ki ščiti pravice  avtorjev). Brez  spremembe  ZAMPa ni možna  nobena  sprememba, pa naj si o upravičenosti nadomestil na indvidualni ravni mislimo karkoli hočemo. Nisem napisal, da se strinjam s tarifami in podobnim, napisal sem samo, da peticija ne more obroditi uspeha, pa če  še toliko izlivamo svoje nestrinjanje na netu. Tarifo določajo avtorji preko zdruuženj in v kolikor so usklajene z ostalimi udeleženci, objavljene  v Uradnem listu, so veljavne. Tarifa  2007  jim je  padla  na  ustavnem sodišču zaradi neusklajenosti in zato velja  še  prejšnja. Samo avtorji so pa tisti, ki v skladu z mednarodnimi pogodbami in direktivami EU doličajo ceno avtorskega dela. Torej nam ostane  le  to, da  avtorska dela (v primeru SAZAS  in IPF je  to glasba) uporabljamo ali ne, oziroma kupimo ali ne.

Tudi sam sem razmišljal podobno kot vi, dokler nisem dobil drugačnega vpogleda v to. V dvo n pol letnih pogajanjih z njimi sem spoznal tematiko v nulo in zato tudi pišem o tem. Kristalno jasno mi je, kaj v svojo korist lahko dosežem in kaj ne, ker je pač ZAMP določil pravila igre. Kar nekaj je bilo ustavnih presoj do danes, veliko pravnih mnej. Tudi sam sem pred leti videl krivico v neplačevanju posameznih avtorjev (ki jim mimogrede  še  zaračunavajo podatkovno spremljanje v različnih medijih), krivice v velikem nesorazmerju med lastno porabo in budžeta za delitev, videl sem krivico v ratminsisiji radijskih programov in podobno. V detaljni pravni razlagi ZAMPAa sem dobil relevantne odgovore na moje gledanje na "krivice". Samo spremeba veljavne  zakonodaje  bi obrodila uspeh in mogoče  kaka peticija za spremembo ZAMPA ja, peticija proti SAZASu pa ne.

Replies

Boris Odreitz

#334 Re: Re:

2014-04-24 15:05:02

#333: - Re:

Ja to pa bomo še videli. To ni le peticija, to je združenje  proti SAZAS u, državni zbor bo moral na ustavnem sodišču zadeve spremeniti po naših zahtevah, to so zahteve3 ljudstva. V kolikor se to ne bo zgodilo bomo uporabili popolnoma vsa sredstva. Projekt Gotof je , nam je uspel a še zdaleč to ni vse kar smo naredili, gremo dalje. Naši cilji so jasni, pošteni in skrbno je načtrovana vsaka akcija in poteza katero  bomo izvedli. Škodljiva zakonodaja, Tale tako imenovani zakon o avtorskih pravicah in sorodnih je nelegitimen, sprejet je bil  na  način kateri je grobo kršil ustavo republike slovenije.
Tukaj se ne bomo pogajali pač pa zahtevali da se  ne le zakonodaja pač pa tudi moralnio etiččne norme  spoštujejo in  upoštevajo. KAr se pa tiče tistega tvojega prvega posta  dragi gospod XY pa takole, ne gre  za osebno zamero, pač pa  za kazniva dejanja katere je  storil državni zbor in  SAZAS. Tukaj se ne bomo ustavili in ni popuščanja. Vsekakor smo močni, podpisov je iz dneva v dan več,tudi naših aktivistov, tako iz akademskih sfer kakor tudi od drugod.

KOCKA JE PADLA VOJNA SE JE ZAČELA A NE GRE BREZ ŽTREV. NA TEBI JE PRAV TAKO KOT NA VSEH OSTALIH  SLOVENCIH ALI NAS BOŠ PODPRL ALI PA NE.
V KRATKEM BO SKLICAN KONGRES KAMOR BOSTE VASBLJENI VSI PODPISNIKI, VSI KATERI BI ŽELELI PŠOIDPISATI PETICIJO, VSI KATERI  SZTER PRIPRAVLJENI SODELOVATI IN NORMALNO, UVELJAVLJATI SVOJE DRŽAVLJANSKE PRAVICE KAKOR TUDI DOLŽNIOSTI ,  UPRETI SE NOTRANJEMU SOVRAŽNIKU, TIRANU, OKUPATORJU.