Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Quoted post


Gost

#1970

2013-09-19 18:50

Jaz sem ZA.Saj je neki poslanec ali manager sam dejal,da je treba minimalne plače ukinit in se naj delavec z 300 evrami sam dokazuje ,da si zasluži več.Zdaj pa, da jih vidimo kako jim bo šlo z dokazovanjem.Sem delavec,ki dela zunaj na snegu ,dežu, vročini ...Ni mi težko.sem vesel,da imam službo ,samo opažamo ,da nas je vedno manj in delamo vedno bolj za isto plačo.Kolektiv se nam je razpolovil,ker so starejši šli v pokoj,novih pa ne zaposlijo,ker šparajo.Na upravi pa jih je vedno več,še kak stric zaposli,kakšnega nečaka....Sem star 39 let in sem najmlajši v kolektivu.Vsi okoli mene so uničeni od težkega dela,Tako da nebo treba državi dati pokojnin.Imam občutek da smo jim delavci velik strošek.Ni denarja da bi nam dali plače,ni denarja za zdravstvo,Prispevkov ne plačujejo,najraje bi nam vse pobrali in prodali tujcem.Še naše hiše,ki smo jih gradili s svjimi žulji in jedli krompir.Pa da jih vidimo.Ko pa bojo razultati vidni, pa naj majo lepo plačo.

Replies

MODERNI SUŽENJ

#1975 Re:

2013-09-19 20:34:33

#1970: -

tudi jaz sem ZA. Delam zunaj na snegu ,dežju vročini . Sicer nimam minimalke ampak imam 730 neto na mesec in delam

ponedeljek,torek,sreda,četrtek,petek,sobota . Imam 15 let delovne dobe  in 10 procentov nekega (kvazi) napredovanja.

Delam kot pismonoša . Kljub temu da imam "malo boljšo plačo" si ne morem ustvariti nekega dostojnega življenja z partnerko,ki je nažalost brezposelna (stanovanjski problem in družina).

VSAK DAN MORAM OPRAVLJATI NADURE,KAKOR TUDI MOJI SODELAVCI ,V SLABEM VREMENU PA ŠE VEČ.

POČUTIM SE KOT MODERNI SUŽENJ!!!!!!!!!!!!!!

GOTOF SI

#1976 Re:

2013-09-19 20:53:21

#1970: -

Da pa ne govorim o tistih ,ki zaslužijo minimalno plačo . Ki se morajo marsičemu ODREKATI in trgati od UST ,če si hočejo kaj ustvarit in imeti družino. Ko je marsikatera dobrina nedosegljiva.

Boril se bom za Slovenijo ,pa četudi z granitnimi kockami. Naj me dajo v zapor z kakim JJ,Zidarjem alpa Hildo da jim betice mal poštimam.

Vsi ki imajo večje premoženje, naj dokažejo izvor le tega. V nasprotnem primeru se jim to naj zapleni+ par let zapora ,ampak ne na stroške davkoplačevalcev, ampak prisilno delo in si naj sami plačujejo stroške zapora in varovanje le tega.

Nas nobeden ne vpraša ali lahko plačam  stanovanje,položnice ,hrano itd....