prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

Quoted post

vsi drugačni, vsi enakopravni

#12 sazas

2013-03-25 14:31

Dragi SAZAS-ovci, prosim, če mi odgovorite samo na eno zelo enostavno vprašanje - kam gre denar v naslednjem primeru? Bend izvede koncert v nekem klubu. Igrajo izključno avtorsko glasbo, ki so jo napisali člani benda. Bend se odpove honorarju (ker drugače itak ne dobi špila). Klub plača 150€ nadomestila SAZAS-u (da ne omenjam klubov, ki dvignejo roke od SAZAS-a in naložijo še to breme na že tako obubožan bend). Bend denarja iz naslova avtorskih pravic ni in ne bo nikoli videl...
Po drugi strani pa dobijo razni Jani Plestenjaki in podobni zmazki na leto iz naslova avtorskih pravic na svoj račun nakazane zneske s 5-imi do 6-imi ničlami...Sorry, ma tu nekaj ne štima

Replies

Bortchy, borec za pravice in poštenost

#19 Re: sazas

2013-03-25 19:05:37

#12: vsi drugačni, vsi enakopravni - sazas

To gre v njihove žepe in v žepe Predina,Natalje ferboten,Saša lendero katera se  kurči z vso bogatijo ,Plestenjaku kateri je naše projekte popljuval itd .......

bla bla bla.....nakladanje!

#42 Re: sazas

2013-04-12 11:43:16

#12: vsi drugačni, vsi enakopravni - sazas

povsem se strinjam z napisanim, pa tudi slednje mi ni jasno:
izvajalci pojejo svoje pesmi, za katere naj ne bi plačevali nekim samooklicanim organizacijam kot je Sazas. Tudi jaz bi si lahko izmislil za vsako prireditev plačajte, se imenujem Organizacija za podporo mladim ustvarjalcem in nedolžnim poberem kup denarja.... ali pa recimo pesmi že umrlih legend, s katerimi želimo počastiti njihovo delo... če pojejo npr. pesmi Brendija ali pa pokojnega Elvisa Presley-a, bosta tudi onadva dobila denar osebno?! dejte no nakladat..... Svinjarija tale SAZAS!!!!!!!


Gost

#61 Re: sazas

2013-05-08 07:01:54