Ukinitev oz. omejitev glasnosti zvonjenja cerkvenih zvonov

To sem jaz

/ #26 Kako spati ko ne mores zaspati?

2015-10-10 01:25

Pozdravljeni!

Vse zivljenje sem zivela v mestu kjer sem kljub temu da je bil hrup cez dan, ponoci lahko spala. Ta mesec pa smo se z druzino preselili na obrobje mesta in v blizini hise stoji manjsa cerkev. Zmotno sem mislila da name ne bo vplivala in da bo kvecjem zvonilo le cez dan. Cerkev zvoni noc in dan. Vsakih 15 minut. Ob soncnem vzhodu in zahodu celih 5 minut ter ob treh popoldne pravtako. Najvecji problem se pojavi ponoci. Zbujam se sredi noci (ce sploh zaspim), srce mi bije na vso moc saj se naglo zbudim ker mi glasno ponavljajoce zvonenje pretrga spanec. Kljub temu da zaprem okno se zvok slisi, ceprav manj, vendar pa dovolj da mi preprecuje spanec. Skrbi me kako bom zaspala poleti saj sem imela celo zivljenje navado da spim pri odprtem oknu. 

Je sploh kaksna resitev pri tem ali sem v tej hisi obsojena na nespanje?

P.S: Rada bi dodala, da nimam nic protiv cerkvam, vernikom in vsem tistim, ki jih zvonenje ne moti. Navsezadnje nimam tudi nic proti zvonenju cez dan, le ne razumem cemu sluzi zvonec ponoci. Zelim si le, da bi razumeli kako motece je to in da je vse kar si jaz in moja druzina zelimo le spanec.

 

Zato podpisujem to peticijo v upanju na lepse in bolj mirne noci. Pa lep pozdrav :)