prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način


Gost

/ #384 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

2014-06-19 08:14

#383: Boris odreitz - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pismo katerega sem prejel.

Ja saj vem, da  si prizadet, a  moje  pisanje  je  dobronamerno, tudi jaz sem in samo zato, ker  sem pripravbljen pomagati v tej zgodbi, se  tudi oglašam...

napisal si:

"oprosti to kar počne SAZAS ni zakonito in nikoli ne bo"

Zatiskati oči pred resnico je  slaba  tolažba, dejansko vse  počnejo po črki zakona...na žalost  in zato jim tudi nihče  nič ne  more....

"Račune dobivaš  zato ker jih želiš on pač  nimamo vsi takih beri istih želja".

Račune  dobivam in dolžan sem plačati po ZASPu, četudi jih nebi dobival...vsaka uporaba  javno predvajanje  glasbe  je  po ZASPu treba  plačati. Spomni se kako je  bilo z združenjem  gostincev in lastnikov lokalov ko SAZASU  niso plačevali avtorskih pravic. Izrek sodbe je bil jasen in za pet let nazaj so morali plačati po veljavni tarifi vse vključno z zamudnimi obrestmi, vse za nazaj. Pa  so bili zneski za povprečen lokal v nekaj tisočakih.

"Raje koga ubijem bom storil dobro delo in ne le to, potem bi lahko  bil kaznovan a kaj ko bom zanje odgovarjal kot bi ubil človeka.""Če mene ubijejo  so pa že moji nasledniki  na plani, kar pa pomeni  vojno v pravem pomenu besede."

Nisem zagovornik tega načina komunikacije, ker raje  sodelujem v konkretnih izvedljivih nalogah. Kaj pa pomeni en človek v vsej tej mašineriji...nič....eden manj, samo problem in vzrok še  vedno ostaja nerešen, a  razumeš.  Če  peticija  ne  bo šla v to smer, bo tako kot  sem že  napisal, psi lajajo karavana gre dalje. Sorry, vem da  ti to ne  gre  preveč v uho, a  dejansko če  vzamemo dejstvo in konkretni dosedanji potek te  peticije, še  ni bilo niti enega  koraka v smer  sprememb na  bolje. Pišeš o vojni, ja kaki vojni, kaj pa lahko narediš, razen tistega  kar  si zgoraj napisal. Fučka  se  jim, če  protestiraš, oni pobirajo denar  naprej, če  si preveč "glasen in nesramen", te pa dajo na sodišče. Tam nekje na začetku je bilo napisano da zbirate podatke o zaposlenih " hlapcih" in podobno. Večina  od  njih opravlja  le svojo službo in dokler  je  vse  po črki zakona, jim nihče  ničesar  ne  more.  Evo ravno pred  kratkim je  RTVSLO  izgubil nekaj milionsko tožbo z njimi. A misliš ta tako velika organizacija kot je RTV nima strokovnjakov na tem področju, ki bi znali ispodbijati tožbo...izgubili so zaradi ZASPa.

Skozi leta so se kalili in pripraljali zakonske podlage za svoje delovanje  in danes pač je kot je. Edina in res  edina rešitev je  ta  o kateri stalno pišem, druge  ni. Vsaka  drugačna  pot, pa naj bodo protesti ali pa kot  praviš vojna, je samo izliv besa  in nestrinjanja, ne  rešuje  pa vzroka, SAZAS, IPFin aIPA  so posledice  in ne  vzrok.