PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

/ #593

2014-04-06 06:26

- nekoč sem bil Titov pijonirček (na kar sem ponosen)
- nekoč sem bil Pitomac ŠROP Bileća (na kar sem ponosen)
- nekoč sem bil aktiven pri osamosvajanju danes gnile podalpske državne tvorbe (na kar sem bil
nekoč zelo kratek čas ponosen, danes pa vem, da je bila to moja največja napaka, katere se
zelo sramujem in odločitev z vsem srcem obžalujem)
- danes sem še vedno v službi ljudstva in po "svojih" močeh pomagam ljudem v teh Butalah (na kar
nisem ponosen, saj sem nemočen in moram vsak dan gledati vse večjo bedo okoli sebe in je moj
trud zaman...)

Sramujem se, da smo slovencelni tako tolerantni do vseh uničevalcev naše preteklosti, sedanjosti in prihodnosti..., enostavno smo nesposobni postaviti stvari na svoje mesto!!!
Smo pravi zgleden primer vsega najslabšega "balkanskega", le da smo se v skupni državi imeli za nekaj več, v resnici pa smo podn t.i. Europe, karkoli že to pomeni!... in bojim se, da bo tako ostalo (stare generacije so izgubile že zdavnaj upanje in pogum, večina mlade generacije pa je le na facebooku s čikom v ustih in pirom v roki ter čakajo, da se jim bo pokazala "Marija".
Nekoč rdečkarji, hodijo danes v koloni z vso družino k maši, kjer prejemajo odpustke za svoje grehe (tako, kot so nekoč hodili v Jajce s titovkami na glavi in peli "Druže Tito mi ti se kunemo,...), pri tem pa psujejo ex skupno državo, nekoč in danes belčki pa vzigujejo svoje praporje in spomenike ter prav tako bentijo nad ex skupno državo... Toda roko na srce, v tej pretekli skupni državni tvorbi so vsi naši predniki in mi imeli zagotovljeno delo in plačo, brezplačno šolstvo in zdravstvo, pa še veliko drugega!!! Kaj imamo pa danes???