PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

/ #251

2014-04-02 05:25

V "kvazi" državi pod Alpami so se vsi kompasi ljudi (politikov, t.i. večine gospodarskih liderjev, pa tudi velikemu delu "raje", očitno pokvarili. Z denacionalizacijo nas je politika pahnila v srednji vek, po osamosvojitvi so liderji vseh strank razprodali družbeno premoženje in ga prelili v roke peščice nenasitnih oligarhov... In še edino na kar bi morali in bili lahko ponosni bivši jugoslovanski narodi (in s tem tudi slovenci)- sodelovanje v koaliciji zaveznikov proti nacizmu in fašizmu se enači z vojnimi zločini in izdajstvom oz. kolaboracijo domobranskih sil v času 2. svetovne vojne. SRAM me je, da sem aktivno sodeloval v osamosvojitvi te njihove Slovenije (moja pač ni, le pošteno delam za kar sem plačan, pripadnosti pa že zdavnaj ni več).Najhuje pa je gledati ljudi, ki jim je ta politika in oblast (tako gospodarska kot politična), vzela samospoštovanje, pogum, prihodnost in sedaj še zgodovino!!! Cankar je imel prav, ko je nekoč zapisal: "Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!"
Res je bil poznavalec slovenske biti in konec koncev vizionar, mi pa se še naprej vrtimo v krogu in poskušamo uloviti svoj rep, morda pa nam bo nekoč uspelo - pri bedakih upanje zadnje umre!!!Srečno