Peticija v podporo KPK


Gost

/ #9

2013-11-30 12:03

Podpiram prizadevanja Komisije, ampak ne vem, če bo to imelo smisel, glede na njihov neprizivni odstop- razen, če ni mišljen kot medijsko-politični pritisk. Osebno sem mnenja, da je imela Komisija slab PR, slabo "lobiranje" med odločujočimi faktorji - ne nazadnje, veliko ljudi se je spraševalo -poenostavljeno rečeno-o nezdružljivosti naslednjega : en del familije Klemenčič z veliko intelektualističnega cinizma brani Princa teme (v smislu: profesija je profesija, morala ni pomembna), drugi del pa udriha pa udriha (med drugim) ravno po njem. Oba naju prepričujeta, da familijarno dejstvo na njuno prof. integriteto ne vpliva. O please!!!!
Takole: ravno to slednje je bilo, se mi zdi, udarec kredibilnosti Komisije, nobena komisija na svetu se ne more obraniti pred očitki (recimo) moje vrste. Preprosto smrdi ali pa se zdi, da smrdi- kar je v obeh primerih enako pogubno. Klemenčič je bil sicer dve leti "moj up", bi ga rada videla na ministrski funkciji, še zdaj menim , da je eden redkih po žirovsko zapriseženih poštenjakarjev. Kaj naj rečem? On je naredil Komisijo - Nina (izjemno profi in simpatična) - pa je bila s svojim (ne dvomim korektnim in profi delovanjem) žebljna katastrofa njegove, kot se kaže, truge. Preprosto se to dvoje skupaj ni izšlo - "something had to give".
LP
Sonja