ZA SOCIALIZEM
Stopite v stik z avtorjem peticije
Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije ZA SOCIALIZEM.
To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)
2013-08-06 17:08- Date of removal: 2013-08-06
- Razlog za odstranitev:
|
Gost |
#22013-08-06 21:35demokratični socializem (po možnosti pluralni) |
|
| |
|
Gost |
#32013-08-07 10:15Dejstva govorijo v prid tej peticiji! Ni treba pisati o tem, s čimer se večina Slovencev ubada sleherni trenutek! |
|
| |
|
Gost |
#42013-08-07 19:33kapitalizem najslabše vrste in desni neoliberalizem,moramo absolutno zatreti za vse večne čase,najboljši sistem je socializem ali celo komunizem,če hočemo spet socialno državo |
|
| |
|
Gost |
#52013-08-08 06:27Sistem, katerega smo že imeli, je najboljša pot iz krize in v boljši jutri. Jugoslavija je imela enega izmed najboljših, če ne celo najboljši sistem na svetu. To priznavajo tudi drugi, le pri nas v Sloveniji mrgoli ljudi s čričkovimi možgani, ki še vedno slepo vztrajajo pri izkoriščevalskem kapitalizmu. |
|
| |
|
Gost |
#62013-08-08 12:01sem za bolj pravično državno ureditev... |
|
| |
|
Gost |
#72013-08-08 15:19Zahtevamo pravično družbo, ki bo v interesu večine ljudi, družbo, ki bo zgrajena na naših izkušnjah samoupravnega socializma, kjer bo gospodar in odločevalec delovni človek, lastniki in delničarji podjetij in ustanov in vseh oblik pa tisti, ki so v njih zaposleni in nagrajevanje po vloženem delu in skupnih uspehih ... |
|
| |
|
Gost |
#82013-08-08 15:53tko j, |
|
| |
|
Roman Hren |
#92013-08-08 16:12Tudi v nekdanji državi ni bilo vse kot je treba in to predvsem po zaslugi ljudi, ki so se obdržali vsa ta leta na vrhu in jim je edino vodilo oblast in korist! Ureditev države in njeno vodstvo mora zagotavljati vsem dostojno življenje in to je tisto, kar so s figo v žepu zapisali v ustavo! Za mazanje oči ovcam! Naj se ureditev imenuje kakorkoli, naziv je le fasada. Pomembna je vsebina! Te pa v Sloveniji ni! Zahtevajmo pravično pravno in pravično socialno državo! Državo, ki bo omogočala, da bo vsak lahko dostojno živel od dela, tistim, ki sami tega ne zmorejo pa bo pomagala država! Res je, večino tega smo v nekdanji državi imeli, dokler je ni zrušil pohlep nacionalnih elit, ki po večini še sedaj kraljujejo po vseh državah, naslednicah! |
|
| |
|
Gost |
#102013-08-08 20:00ne pozabit na razne gole otoke.... tudi sistem vsi enaki ni pravi, ker to pač nismo! gre se samo za to, da se dela in živi normalno, brez pohlepa in pretirane sebičnosti... |
|
| |
|
Boris Odreitz ! z polnim imenom |
#11 Re:2013-08-14 17:19brez skrbi da bomo poskrbeli prav za prav gulage kjer bodo krivci in zločinci svoje zločine odsluževali z delom na najbolj težkih fizičnih delih . Takih del je dovolj in barabe kar naj izkusijo kaj je to trplenje in beda tako kot smo to izkusili tudi mi ! |
|
| |
|
Gost |
#122013-08-17 15:39Kapitalizem NE! Socializem JA - o podrobnostih pa naj se izjasnimo VSI. In naj bo utemeljen na človekovih pravicah. |
|
| |
|
Gost |
#132013-08-17 15:46Neka oblika socializma je nujna. O alternativi raje ne razmišljam ker bomo lahko v drugem primeru zavidali sužnjem |
|
| |
|
Gost |
#142013-08-17 15:54..nekaj je treba narediti.... podpišite še vi, je najmanj kar lahko storimo skupaj.... |
|
| |
|
Gost |
#152013-08-17 18:41že če uvedemo nazaj SDK,ali finančno policijo,se bo izboljšal položaj države,prenehati je treba vračati kredite,ki so jih najele banke in zagonile,naj jih sami vračajo,če ne pa po njihovi imovini |
|
| |
|
daresi |
#16 Zahtevajte nazaj2013-08-18 18:19Naj zahtevamo nazaj tudi: - bone za bencin - pomanjkanje kave, sadja, zelenjave, higienskih vložkov ... - depozit za potovanje čez mejo - čakanje eno leto in več na Z 101, Z 750 in druga jugo in vzhodnjaška jajca - tajno policijo - verbalni delikt - izvensodne poboje - izolacijo drugače mislečih - druge sadove vašega fucking socializma? Bedaki ste in nazadnjaški luzerji, ki vam spomin ne seže niti dve desetletji nazaj, tisti ki ste mlajši, pa vprašajte svoje starše kako je bilo, če le niso bili privilegiranci na raznih pozicijah v družbi in podjetjih. Prepričan sem, da je vsaj nekaj podpisnikov, potomcev njih, domnevam pa tudi, da vas je vsaj nekaj tudi propadlih kapitalistov. BANDA nesposobna! |
|
| |
|
Štafeta Življenja |
#17 LJUDSTVO pripravlja PLEBISCIT- ker NAROD NI ZABIT!2013-08-19 09:55Z veseljem podpisujemo peticijo, ker se tudi sami borimo za lepši jutri. Pridružite se nam. Hvala. ** Narodno Gibanje: ŠTAFETA ŽIVLJENJA- CILJ gibanja je poenotiti narod in čimprej spremeniti družbeni sistem, kjer bo zagotovljena: HRANA, ZDRAVJE in ENERGIJA za VSE. NARAVNA-ekološka hrana, naravni način zdravljenja in naravna-obnovljiva energija. VIDEO-poglej in deli naprej. Ter se nam pridruži. Hvala. https://www.youtube.com/watch?v=t5BjckIHBi8 DOVOLJ MI je ZLORAB, bede in pomanjkanja: služb, pravice in dostojanstva- zato se pridružujem Gibanju Štafeta ŽIVLJENJA!!! Za jesen pripravljamo PLEBISCIT. Zato se nam pridruži tudi ti v FB skupini: z imenom: LJUDSTVO pripravlja PLEBISCIT- ker NAROD NI ZABIT! Tukaj je program predlogov:http://bit.ly/14EZ56Q Vaš PREDLOG za NOV sistem?( do jeseni se zberemo, združimo in uresničimo predloge)! |
|
| |
|
Razvojnik |
#182013-08-30 08:46Spoštovani, da bi dosegli cilj, ki ga s peticijo podpirate, vas vabim, da postanete ustanovni člani stranke-gaibanja Socialistična unija Slovenije-Socius. Predlogi statuta in progrma .... so na spletnih straneh: www.socialisti.si. Seveda pa je dokončna vsebina teh dokumentov odvisna od vas, ki jih boste sprejemali na ustanovnem kongresu. Ukrepati moramo takoj in v skaldu z veljavno zakonodajo, da bomo lahko stavri bistveno spremenili. ne ostanimo samo pri besedah in v upanju, da bo nekdo drug ursničil spremembe namesto nas. Vaše sporočilo pričakujem na. boris.nemec@siol.net LP Boris Nemec |
|
| |
|
Gost |
#192013-09-11 12:27Res so bili takrat veliko boljši časi.. Treba bi bilo delati tudi na zmanjševanju sredstev ali izstop iz organizacij kot so Evropska Unija in Nato |
|
| |
|
Peter Klepec |
#21 TAKA UREDITEV JE DELOVALA, DOKLER NI ZMANJKALO TUJEGA DENARJA2013-10-08 12:47Samo popoln butalc lahko predlaga kaj takega. http://www.pravapeticija.com/signatures/sprejem_zakona_ops_-_zakon_za_odpravo_vseh_privilegijev_v_rs/ |
|
| |
|
Ali želite kaj spremeniti?
Spremembe se ne zgodijo, če molčimo.
Avtor te peticije je vstal in ukrepal. Boste tudi vi storili enako?
Druge peticije, ki bi vas lahko zanimale
NARCIZEM kot kaznivo dejanje - Psihično nasilje mora postati enako prepoznano kot fizično nasilje
861 podpisov
861 Podpisi / 30 dni
17 Jun 2026
Prepoved pokopa domobrancevlce v mestu heroj v Ljubljani
1 161 podpisov
601 Podpisi / 30 dni
26 May 2026
STOP NADALJNJI ŠIRITVI TELEKOMUNIKACIJSKE INFRASTRUKTURE IN DODATNIH ANTEN V GRADIŠČAKU
51 podpisov
51 Podpisi / 30 dni
14 Jun 2026
ZAHTEVA ZA IZGRADNJO SKUPNIH PROSTOROV ZA PREBIVALCE KRAJEVNE SKUPNOSTI PRESTRANEK
50 podpisov
50 Podpisi / 30 dni
20 Jun 2026
Vsako delo šteje: priznajmo pokojninsko dobo iz študentskega dela tudi za generacijo pred 2015
824 podpisov
32 Podpisi / 30 dni
29 Mar 2026
Zahtevamo takojšnje predčasne volitve, zaradi povolilne prevare Stevanovića in Logarja
393 podpisov
27 Podpisi / 30 dni
14 May 2026
Peticija za izbris iz registra in prepoved delovanja politicnih strank Svoboda, SD, Levica
94 podpisov
10 Podpisi / 30 dni
13 Dec 2025
Kriminalec naj ne bo politik (peticija za prepoved opravljanja politične funkcije za pravnomočno obsojene politike)
5 622 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
21 May 2025
Peticija ohranimo Botanični vrt, ki deluje že vse od leta 1810.
8 002 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
24 Apr 2024
Zavzemimo se za NEvračljivost upravičeno prejete/ga DSP in VD
423 podpisov
7 Podpisi / 30 dni
30 Oct 2025
Zvisanje kazni pedofilom in posiljevalcem,predlog gre kot pobuda poslancem v parlament
5 888 podpisov
6 Podpisi / 30 dni
9 Mar 2024
Peticija.online
Nudimo brezplačno gostovanje za spletne peticije. Ustvarite profesionalno spletno peticijo z uporabo naše zmogljive storitve.Naše peticije so dnevno omenjene v medijih, tako da je oblikovanje peticije odličen način da vas opazi javnost in nosilci odločanja.