PROTI UGAŠANJU JAVNE RAZSVETLJAVE V OBČINI SLOVENSKA BISTRICA


Gost

#1

2012-12-20 08:39

Sem proti
Aco

#2

2012-12-20 11:53

Ne samo da jo ugašajo, tudi popravi je več nihče. Tak primer je krožišče pri Impolu, ki je že dalj časa v temi in ogroža pesce.
Luka Zorko

#3

2012-12-20 11:55

Špindlerjeva ulica - samomorilska za hojo ponoči
Klavdijo Pilko

#4

2012-12-20 12:22

Skrajni čas je,da se v bistrici zamenja oblast. Dr.Žagar je kvalificiran kmet in nebistričan zato v njem ne vidim nobene prihodnosti.Še več,sem za ustanovitev mestne občine znotraj ogromne bistriške regije.Mesto nazaduje v vseh pogledih in čas je da si prebivalci mesta Slovenska Bistrica izberemo za župana človeka ,ki mu bo mar za naše mesto in nebo dragoceni čas zapravljal na traktorju.Bistričani zbudimo se!!!
Sammy

#5

2012-12-20 16:23

okrog osvetlitve še tole ... vsak prehod za pešce bi moral biti dodatno osvetljen; ne vem, če je že kdo naletel na pešca ali kolesarja, vendar dokler ni na cesti se ga ne vidi
M

#6

2012-12-21 08:22

Ja, pri Impolu je posebej ob 22h in 6h zjutraj zelo težko prečkat cesto v čisti temi....posebej zjutraj, ko gredo zaspani delavci iz nočne izmene.....dokler ne bo nobene nesreče ok, potem pa iščemo koga že?

...sam sem že večkrat javil na komunalo, pred kratkim so celo usposobili razsvetljavo na tem rondoju, ampak samo za 2 dni... Nesposobnost koga je to?

Štajerc

#7

2013-01-02 18:02

V Avstriji je na tisoče vasi, kjer ugašajo ponoči javno razsvetljavo, pa nikomur ne pade na pamet, da bi pisal peticije....

Slovenci pa res ne znamo šparat! Sicer pa nas tako ali drugače kmalu čaka bankrot javnih financ, ker nič ne štekamo.
PK

#8

2013-01-03 11:56

Dokazano je, da razsvetljava ne izboljša varnosti pešcev ali ostalih udeležencev v prometu, zato je absurdno da gori celo noč, tudi kadar na cesti ni nobenega, npr. po polnoči do kake 5. ure zjutraj se malokdo sprehaja po cesti, avtomobilov pa tudi praktično ni nikjer po Sloveniji, zato se mi zdi ugašanje razsvetljave povsem upravičeno. Če se pa pešec želi počutiti varno, pa naj poskrbi za odsevnik ali lučko (danes jo dobiš kakšno kvalitetno žepno LED že za 2-3€ v vsaki štacuni),in to tudi pri prižgani razsvetljavi, saj sem omenil že na začetku, javna razsvetljava NE IZBOLJŠA VARNOSTI!
rojsko

#9 Re:

2013-01-20 18:54

#4: Klavdijo Pilko -

Od kot take  čudne in ne pametne besede. Brez kmetov nebi danes nekateri meli za jest. Pa še neke rajš bit tiho če se nespoznate na elektrotehniko in ekonomski vpliv.

 

 

Luxtella

#10 Luxtella LED ulične svetilke

2013-08-30 08:08

Luxtella LED ulične svetilke ni potrebno ugašati ponoči. Lahko se jim samo zmanjša osvetlitev. Zmanjšanje osvetlitve je lahko od 10% do 90%. S tem lahko bolj natančno določimo razmejitev med nizko porabo elektrike in varnostnimi zahtevami.