Peticija državljanov RS za dogovor političnih strank

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija državljanov RS za dogovor političnih strank.

Metka

#1

2012-12-03 16:51

Z veseljem sem podpisala vašo peticijo. Z upanjem, da nam uspe!

lp, Metka

Gost

#2 državljanov RS za dogovor političnih strank

2012-12-03 17:34

Goljufi se nimajo kaj dogovarjati o usodi ljudi. Goljufi so kriminalci in taki sistem samo prilagodijo svojim potrebam in poneumljajo in kradejo narod.
Gorenc

#3 Re: državljanov RS za dogovor političnih strank

2012-12-03 21:50

#2: - državljanov RS za dogovor političnih strank

 

Novi ljudje, novi programi, nove rešitve ne bodo prišle čez noč, pač pa bo to trajalo pol leta. Mi nimamo pol leta, preden se gremo lahko popolno spremembo političnega sistema je potrebno sprejeti nekatere zakone, ki bodo stabilizirali našo državo prevsem finančno ter nam pripomogle h pocenitvi denarja (kreditov). Šele takrat bomo lahko pričeli z investicijami, ki bodo pomagale h gospodarskemu napredku naše države. potrebno bo prej sprejeti tudi pokojninsko reformo, da se počasi zmanjša vplačevanje iz državne blagajne v pokojninsko (lani okil 1,5miljarde baje). Ko bodo te stvari pod streho bomo zagotovili da se stanje države ne bo poslabšalo, potem pa se moramo lotiit temeljite prenove političnega sistema.

Vkolikor teh stvari ne storimo bomo samo dodatno zadolžili državo in bodo naslednje generacije zaradi tega nastradale, saj bodo morali delati zase, za pokojnine tistih, ki se sedaj upokojujejo (sami jih ne bodo imeli) in pa še plačevati obroke za nazaj, ki jih sedaj predelijemo.

Pa lep pozdrav

Samo jaz

#4

2012-12-04 00:50

Preden se bilokaj spremeni je potrebno uvesti KAZENSKO in ODŠKODNINSKO odgovornost vseh poslancev, županov in funkcionarjev. Seveda pa je predpogoj, da se sodstvo počisti nesnage in omogoči pravno državo, v kateri so zakoni enaki za vse. Pač če mene kdo kaj vpraša.

Karantanec

#5 Re:

2012-12-04 13:36

#4: Samo jaz -

Trenutno "vodijo" našo domovino sindikati in skorumpirano sodstvo. Najprej je potrebno narediti red pri teh dveh.

bosko

#6 premalo zahtev

2012-12-05 21:23

to je premalo kaj zahtevamo tega nebom podpisal ker tu ni ničesar kaj bi lahko korenito spremenilo zdajšno stanje..vse lopove takoj v zapor ..ne da ma predsednik vlade za sabo 30 obravnav na katerih je bil le 10 krat pa se ga ne privede v spremstvu policije ..sodelovat more ljudski glas obvezno ..in to za vsako sprejemanje kakih zakonov in spreminjanje ustave ..zakon o tem kako lahko ljudstvo zahteva za odstop poslanca ,župana ..skratka tak se more spremenit da se brez odobravanja ljudstva ne dela nič ...ker pol bo spet enako oni nas zapufavajo mi pa bomo plačevali?..marsikaj je treba spremenit ...rabimo boljši predlog....
romi

#7

2012-12-09 07:39

Premalo konkretno, na žalost. Z istimi facami nobena od teh sprememb ne bi bila uresničena.
mischa422

#8 **

2012-12-09 15:50

se strinjam s predhodnima komentarjema, tudi mene niste prepričali, ljudje, ki se že 20 let presedajo iz stolčka na stolček in so strokovnjaki po potrebi, ne morejo spreminjati na bolje katastrofalnega stanja, ki so ga povzročili sami..
David

#9 Se ne strinjam

2012-12-20 15:27

Se ne strinjam s pobudo. Težava ni v tem, da se stranke ne dogovorijo med sabo - težava je v tem, da so glasovi poslancev odvisni od volje strank. Neustavno je, da poslanec kogarkoli posluša pri oddaji glasu. Rešitev je nekako zagotoviti, da poslanci glasujejo po svoji vesti.

Gost

#10

2014-06-18 10:13

Podpisala sem peticijo. Lepo. In žalostno. Da sploh moramo zahtevati in razpravljati o nečem, kar bi moralo biti že uveljavljeno. V naših glavah.Naš način življenja. Od nekdaj in za vedno! Pika!