ZA(!) ohranitev šole v Senožetih !

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije ZA(!) ohranitev šole v Senožetih !.


Gost

#1

2016-03-05 07:12

Ker je to prvi moj korak do uspjeha v mojemu življenju , zato želim tudi ostalim vescanom ,da tuki naredio prvi korak. Ker je varen? LP.

Gost

#2

2016-03-05 08:53

Ni pravega, utemeljenega razloga, da bi ta projekt izpeljali.

Gost

#3

2016-03-05 09:49

Zato, ker je šola srce kraja. Ker je nedopustno, da se šola zapira, kadar obstaja in je dovolj učencev....

Gost

#4

2016-03-05 12:10

ŠOLA JE NUJNA ZA NAŠ KRAJ KRAJ ŽIVI Z SOLO 100 PROCENTOV TAM SE DOGAJAJO KULTURNE PRIREDITVE NI DA NI

Gost

#5

2016-03-05 17:19

Podpiram ohranitev podruzničnih šol, ki so središče kulturnega in druzabnega zivljenja kraja. Osnovna šola je obvezna in vsak otrok naj jo obiskuje blizu svojega doma.

Gost

#6

2016-03-05 19:58

Šola je nujno potrebna v Senožetih, kot tudi njena posodobitev ter dograditev večnamenske telovadnice. Nujno potrebena pa je tudi izgradnja vrtca. Vaščanov nas je vedno več. Naj se poiščejo evropska ali kakšna druga sredstva za ta namen.

Gost

#7

2016-03-05 20:41

Glede na to da populacija v Senožetih letno raste in ne pada bi morali šolo še povečati in ne zapreti,

ter dograditi vrtec.


Gost

#8

2016-03-06 05:27

sola je kulturno sredisce kraja. Vas je povezana. To jo zdruzuje. Ni logike za zaprtje, saj prebivalstvo narasca. Naj obcina odstopi svoje prostore za vrtec, ko jih je tako lepo obnovila. Ne pa da se to dela na plecih otrok od 1. Do 5. Razreda, ki so na solo ponosni!! Potrebna je siritev sole in vrtec!!


Gost

#9

2016-03-06 12:10

Vsako zadevo je potrebno pogledati širše, ne le iz svojega naslonjača! Vsekakor je pohvalno, da se trudite za ohranitev šole, a glede na situcaijo in stanje v občini je potreben strateški pogled. Ne kaj je najboljše za posameznika pač pa za skupino ali kaj je manjše "zlo" za vse v občini. Ali to da še 10 let ne bo vrtca ne v Senožetih, ne širitev vrtca v Dolskem in ne v Dolu ali to da bi imeli vrtec v Senožetih in se otroke vozi v šolo v Dolsko. Že sedaj jih ogromno obiskuje matično šolo v Dolu. Razmislite tudi malo o tem, da nekateri otroci žal ne morejo hoditi niti v matično šolo, ker so pač otroci s posebnimi potrebami in invalidi. Ti bi bili prej upravičeňi do šole pred domačim pragom, a se vozijo povprečno 45 min v eno smer dnevno.

Strateški načrt je potrebno sprejeti, ko se sprejema prostorski načrt, žal tega ni bilo in se trenutno le gasi požar.

 


Gost

#10 Re:

2016-03-06 17:17

#9: -  

 pa tocno za to se zavzemamo. Otroci niso vrece krompirja ki se jih prestavlja sem in tja vsako leto. Pri vseh resevanjih prostorske stiske pa se nisem zasledila, da bl se od otrok zahtevalo da se odpovejo soli v lastnem kraju. Hm kaj pa ce bi 4 in 5 razred iz dolskega hodila v dol, namesto tega pridobimo vrtec, pa se na voznji v oddaljene senozete prisparamo. Ni ok, ne? Tako vitalno poseči v razvoj kraja, brez dogovora z njimi, brez dolgorocne strategije..brez zakonske podlage. Tako pa ne gre. Smo namreč živi ljudje. In na solo smo ponosni. Je nas center kulture.

 


Gost

#11

2016-03-06 18:56

To je v vsakem primeru nedopustno dejanje, sploh, če so to načrtovali zahrbtno oz. ker so sploh pomislili na ukinitev PŠ nekje na periferiji. Kraj s šolo izgubi srce mladosti.
Kaj pa vaša dva svetnik? Sta do časa reagirala, obveščala?
V občinski upravi naj zmanjšajo število zaposlenih, pa bo dovolj denarja za šolo.
Protestirajte skupaj s starši, utemeljujte potrebo po šoli prav tam, kjer je... Ne pustite se neki kratkovidni politiki!
Držim pesti, da se bo izšlo v vašo korist!
MB

Gost

#12

2016-03-06 19:01

Varčevanja na malih šolarjih? Ne, hvala.

Gost

#13

2016-03-06 19:09

Zaradi ohranitve podružničnih šol.

Gost

#14

2016-03-06 19:13

To je prva peticija, ki sem jo v življenju podpisala. Podružnična šola v kraju mora ostati. Ne moremo dovoliti, da se vse kar je vredno (čeprav majhno), potepta, uniči, zmelje v prah. Dovolj je manipuliranja posameznikov, ki se norčujejo iz majhnih ljudi! Podružnična šola je kraj, kjer otroci dobijo odlično izobrazbo, varno zavetje in učitelje, ki poučujejo s srcem.

Gost

#15

2016-03-06 19:17

Sem učiteljica na podružnični šoli v Novi Štifti, občina Gornji Grad. Imamo okrog 800 prebivalcev in 21 učencev na šoli v tem šolskem letu. V naslednjem šolskem letu bomo imeli najmanj dva več, ker pride v 1. razred 6 ali 7 učencev, na centralno šolo v 5. razred pa odidejo štirje. Tudi mi se bojimo za obstoj podružnice, ker tudi nam občasno grozijo z zaprtjem podružnice. Zato podpiram to peticijo.

Gost

#16

2016-03-06 19:30

Podružnične šole so nedvomno ena največjih ustanov v kulturnem slovenskem prostoru. Ljudje, ki živimo s krajem, smo tudi zavedni Slovenci, pa ne v slabšalnem pomenu, živimo tudi z našimi šolami. In ne nazadnje, naj se razni ozkogledi župani ozrejo okrog sebe in naj začnejo delovati za dobro počutje in veselje do življenja in dela vseh ljudi in ne samo ozkogledih snobov, ki si lastijo pravico gospodovati slovenskemu podeželju. Hvala Bogu je v slovenskem prostoru še mnogo učiteljev, ki želijo ohranjati kulturo in izobraževanje na deželi, kljub težjim in zahtevnejšim pogojem dela. Koliko lepega se dogaja ravno v teh šolah vedo starši, učenci in krajani. Stpimo skupaj in ne dovolimo, da bi samovolja ene skupine zavladala nad interesi večinske skupnosti.
Lep pozdrav iz podružnice Sela

Gost

#17 Re:

2016-03-06 20:02

#11: -  

 nic ni bilo govora o zaprtju. Pravzaprav so jo poleti 2015 koncno obnovili in smo bili presrecni. Otroci tudi. Nato pa...pol leta kasneje...februarja le namig v lokalnem casopisu da zupan morebiti razmislja. Vmes nihce ni nic vedel. Potem pa najava tocke na obcinski seji. Cas za reagiranje en teden...


Gost

#18

2016-03-06 22:01

Brez oklevanja podpisala!
Boštjan

#19

2016-03-06 22:30

ostro nasprotujem komunajzarskim šolam v Senožetju.


Gost

#20

2016-03-07 03:46

Podružnične šole imajo neprecenljvo poslanstvo. Blazijo razlike.Vsi otroci imajo pravico do kakovosti in krajše poti do šole.Naš župan Matjaž Švagan v Zagorju to razume in podpira obstoj podružničnih šol Gozljivo da imate talega župana.

Gost

#21

2016-03-07 08:56

Tudi jaz izhajam iz kraja, kjer deluje podružnična šola. Vem kako pomembna je šola za kraj. Vem kako je delati na majhni šoli, kjer so otroci resnično "subjekti" in so vključeni v vsa dogajanja v samem kraju.
Podružnična šola v manjših krajih je središče in gibalo naprednega delovanja in središče kulturnega življenja.
Naj tako tudi ostane.
Majhno je lepo!

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2016-03-07 13:41



Gost

#23

2016-03-07 16:02

Peticijo sem podpisla, ker sem za ohranjanje podružničnih šol in s tem ohranjanje delovnih mest.
Podružnične šole so po mojem pomembne za otroke in starše.
Lp, Janja

Gost

#24

2016-03-07 17:24

Podpiram zato, ker si nekateri predstavniki naše države, občin, društev ipd jemljejo pravice, ki jim jih z izvolitvijo nismo podelili.

Gost

#25

2016-03-07 17:30

Ker sem proti ukiinjaju majhnih šol. v majnih šolah se lažje vzgaja v duhu samospoštovanja sebe in drugih ,ter goji lepe medsebojne odnose.