Za ohranitev smučišča na Gačah (Bela), Bela krajina, Dolenjska


Gost

#26

2015-11-10 17:01

Lani sem tam smučal in mi je bilo izjemno prijetno....Želim, da ta biser ostane

Gost

#27

2015-11-10 17:06

Zdi se mi pomembno, da ima gospodarsko najmočnejša regija tudi smučišče, ki je bilo postavljeno z mukami intuziastov ala M.Š. in je škoda, da ga zapravimo zaradi slabega upravljanja. Je pa nujen razvoj in vlaganja ter celoletna ponudba .
zvone butala
Avtor te peticije

#28

2015-11-10 17:38

Spoštovani podpisniki, komentatorji, prijateljice in prijatelji Gač, Bele krajine. Najlepša hvala za vse vaše podpise in vzpodbudne komentarje. Skupaj smo močnejši in prepričan sem, da nas bodo predstavniki lokalnih oblasti poslušali in našli rešitev za ohranitev smučišča Gače. Še enkrat hvala za vse podpise.


Gost

#29

2015-11-10 18:13

Tako blizu smučišča ne bomo več nikoli imeli, za Belokranjce in Dolenjce, je to najcenejša smuka, kar je možno. Pod nosom

Gost

#30

2015-11-10 18:43

Gače so nujne, gače so zakon.

Gost

#31

2015-11-10 19:11

Gače so prečudovite., ker privabijo ljudi daleč naokoli.

Gost

#32

2015-11-10 19:58

Smučišče dviga kvaliteto življenja v naši regiji. Otroci , ki se tu naučijo smučati so v življenju bogatejši za te veščine . Brez smučišča bo regija siromašnejša.

Gost

#33

2015-11-10 21:18

podpisujemo to pepecijo ker na gaća smučamo 27let tu smo se naučili smučat in svoje učiteljsko znanje podarili drugim obiskovalcim smučišća na Gača. Gačari nedaj te se!!!!!

Gost

#34

2015-11-10 21:35

Še vedno se spominjam, koliko prostovoljnih ur in denarja je bilo vloženih v smučišče na Gačah, da je pričelo obratovati. Nekaj ljudi, ki so to takrat počeli, je verjetno še živih in se seveda zgražajo nad dejstvom, da bi se kar "tako" zaprlo.

Gost

#35 Re: Mislim, da so bili intuziasti precej starejši kot M.Š.

2015-11-10 21:39

#27: -  

 

hostar

#36

2015-11-10 21:44

Ni si za predstavljat,kakšna škoda bi bila,če bi smučišče  na Gačah prenehalo z obratovanjem.Kje se bodo učili smučanja šolarji,šolarke,vnuki,vnukinje in vsi ostali ,katerim je bilo to smučišče na obronku Kočevskega Roga najbližje.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-11-11 08:03



Gost

#38

2015-11-11 08:13

Podpis sem prispevala, ker sem prepričana, da ima Črmošnjiška dolina z Gačami, s kočevarsko preteklostjo, z naravnimi danostmi velik potencial za razvoj turizma. Tako zimskega kot tudi poletnega.
Srečno!
GOST

#39 Bela

2015-11-11 08:28

Čestitam in upam, da bomo s podpisom peticije dosegli, da se naše edino smučišče na Dolenjskem primerno za vse OHRANI.


Gost

#40

2015-11-11 09:23

Naj se smuča na manjših smučiščih, predusem v domači deželi.! Ni vse zlato kar je veliko.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-11-11 10:40



Gost

#42

2015-11-11 10:48

To peticijo sem podpisal za belokranjske in dolenske otroke saj v primeru zaprtja se nimajo kje v bližini naučiti smuke.

Skeptik

#43

2015-11-11 11:16

S pravim vodstvom in umnim upravljanjem bi bilo smučišče lahko dokaz, da ni res, da se v Beli Krajini nič ne splača! Če pa upravljalci molijo, da ne bi zapadlo dovolj snega in bi bilo treba smučišče odpreti, je težko pričakovati kaj več od izgub in nezadovoljstva.


Gost

#44

2015-11-11 11:18

Tudi jaz sem županu in ostalim strankam že predlagal, da MO Novo mesto maksimalno pomaga pri ohranjanju smučišča. Vsekakor za to lahko največ naredijo lastniki in Občani, da bomo dejansko hodili smučati na naše smučišče, ne pa da bomo samo pljuvali kako je v Sloveniji vse zanič in hodili smučati, v tujino ali na dopust v tujino ali kupovali tuje cenene izdelke. Vse to je kultura obnašanja, na katero pa so skrajno negativno vplivali tudi tajkuni s svojim ravnanjem, ki so dobronamernost in domoljubnost Sodržavljanov vsakič posebej izkoristili samo za nekontrolirano plenjenje in uničevanje. Eden od takšnih tajkunov je tudi eden od glavnih lastnikov propadajočega smučišča Gače. Občina lahko pomaga tako da subvencionira smučanje otrok na domačem smučišču in da se tudi šole odvijajo tu in ne npr. na Rogli ter morda še s kakšno drugo pomočjo ali dobro gesto. Da bi bila občina investitor pa pomeni, da je potrebno denar vzeti nekje drugje torej se postavlja vprašanje ali še naprej piti nepitno vodo, da bomo investirali na Gače, ali se odpovedati šolam, vrtcem,…? Gotovo se da še kje prihraniti. Vendar ob dejstvu, da gre le 50.000 EUR za obnovo razpadajočih občinski cest, da ni denarja za pločnike, propadajoče strehe,... osebno nebi podprl, da gre občina v neke večje investicije na Gačah. Sploh ob dejstvu, da projekt že v osnovi ni upošteval priporočil stroke, ki je opozarjala na neprimerno lokacijo in lego kjer fen v nekaj dneh stopi še tako debelo snežno odejo. Tedaj se je odločalo med lokacijo na Gorjancih, kjer se sneg zaradi ugodne severne zavetrne lege drži tudi še v aprilu. Vendar imamo to kar imamo. Glede snega nam lahko pomaga le Bog in velika pridnost in zavzetost upravljavca smučišča, da smučišče takoj umetno zasneži ko to razmere dopuščajo. Na Rogli, Krvavcu in vtujini takoj ko to razmere dopuščajo delajo sneg že v novembru in na zalogo. Torej se spet postavlja vprašanje o vestnem lastniku. Podobne težave so tudi na Kaninu, Kobli,… Največji problem v Sloveniji je miselnost. Namesto da bi spodbujali domače. Nacionalna televizija poroča, kako ministrica smuča v Avstriji, kako predsednik dopustuje na Hrvaškem. Več kot o lepotah Sloveniji se poroča o Oktoberfestu (ki je v osnovi velika veselica, ki se vsak dan zaključi ob 22 h in traja 20 dni). Ker je takšno razmišljanje v državnem vrhu se to prenaša na Državljane. In potem se Državljani hvalijo kako so dobro kupili v Hoferju, Ikeji, ker jim je edini kriterij, da je nekaj dobro to da je iz tujine. Torej so važna predvsem dejanja in to je ali bomo resnično šli smučati na Gače, ko in če bo smučišče delovalo? Srečno Slovenija! Alojz


Gost

#45

2015-11-11 11:59

Vsekakor mora smučišče nadaljevati z obratovanjem, saj je izredno priljubljeno in primerno za vse generacije.

Gost

#46

2015-11-11 13:11

za ohranitev smučišča Gače

Gost

#47

2015-11-11 13:12

Bil bi ze cas da grejo nasi funkcionarji malo z casom naprej. Škoda je še ene lokacije ki lahko nekaj doda dolenskem koncu. Ne samo pozimi.

Gost

#48

2015-11-11 13:32

Za razvoj BELE KRAJINE gre in pika.

Gost

#49

2015-11-11 14:33

Rekreacijski center Bela je PRAVICA prebivalcev Dolenjske, Bele Krajine in Posavja, da uresničujejo svoje sanje in potrebe o zdravem življenju v zdravem naravnem okolju. Center si prav gotovo zasluži pošteno podporo vseh občanov in institucij v našem okolju.
Frenk

Gost

#50

2015-11-11 15:02

Poskrbeti moramo, da omogočimo vsem otrokom, da se naučijo smučati