LENT Mariboru, LENT ljudem!

Quoted post


Gost

#9

2015-09-16 09:52

Liebe Verantwortlichen. Wir fahren gerne mit Besuchen aus Österreich und Deutschland in Ihre schöne Stadt und gehen am Ufer entlang spazieren und appellieren an Sie bitte erhaltet dieses kostbare Stück Natur in seiner Einzigartigkeit so wie es ist!

Replies


Gost

#10 Re:

2015-09-25 09:58:42

#9: -  

Lieber Gast, Turist, Marpurg na Dravi, Pohorje und Lent liebhaber! Jaz ti bom fse lepo po naše, po domače povedo. To je lejpo, kaj si našrajbo, samo du moraš kapieren, da toti "verantwortlichen" taki, ko si ti misliš, f totem mesti sploh nea obstajajo! Vidi se, da si kulturni človek, že zato ker maš Lent rad, samo trotl ga nea more met rat, a  še večji idijot je pa tisti, ki je hoto malo zrihtat pa spucat Koroško... in je naredo kaj?... na vuh me piši, po blatnodolsko, je gnoj s svojega dvorišča razmeto sosedom pred vrate! To, kaj se je zgodlo z avtejami po Lenti, je točno tota svijarija s Koroške. Za to, kaj si je v Maribori "verantwortliche" lajsto, bi ga blo treba v rest poknt, mu tam noter še en kinhakn prlimat, pa ne samo zato, ker je Lent zeleni pas posebnega pomena za mesto, ki so ga fsi, ki tam živijo fkupr z vrtecami in frocami v njih, morali drago plačat, ampak ker za fse skup, tak smo fsaj čuli, sploh nimajo nobenega dovoleja, kirega bi po zakoni morali met, predn zaperejo cesto. Jaz vem, da boš ti, dragi moj dolfi-ka, to malo težje kapieren, ker je f tvojem gnilem kapitalizmi kaj takega pravi sajnfikšn. A žal to ni tak prinas.. sajns sploh ne... edino fiksn ja, ne samo da ga fiksajo, tudi ko da so nafiksani eni, drugače si skoro nea moreš razložit, kak ga serjejo. Tak da toti mestni glavaši, od frančeka s klobukom pa fse do dolta nea vejo kaj je to bit "verantwortlichen"... mogoče za svojo rit, to so ja, fkuper s fsemi, kiri so v frančekovo rit tak noter zlejzli, da jim samo še noge vun binglajo... da jih niti s širhaklom nea moreš več vun potegnt.... in se lepo fsi fkuper mastijo pri koriti, na račun taužntof mariborčanof, s kirimi delajo, ko svija z mehom. Vilkomen in Partisanen-fantazija Land, alte Autoban-Rebe, s flosom in par idijotn štosami po Dravi, Turisten welt Atraction, hojla dri, hojla dro, pa ein bisl Golica, se za čim majn ojro natankat, pa malo po mesti, jodli jodli jo in če te ni kaki moped po fusgenger zoni povozo, greš samo še lepo na avtobus in po Lentobani nazaj nah hause, v tvoj gnili kapitalizm. So. Pa boš lahko doma povedo, ki si bil, pa kaj si vido, da boš drugič še koga s sebo prpelo in mu pokazo, kak se dela turizem! Krucifiksnahamol, pa taki verantwortlichen... und Auf Wiedersehen!