Proti ukinitvi financiranja učne pomoči kot ene izmed oblik DSP


Gost

/ #98 Zakaj krasti otrokom,ki potrebujejo DSP???

2015-01-20 19:56

Sem mama osnovnošolca. Zaradi bolezni veliko časa preživiva na Pediatrični kliniki.
Zaostanek v šoli je ogromen.Že prej smo vlagali v šolo ogromno časa, ker je učenec s posebnimi potrebami in se težko uči.Do sedaj mu je pomagala učiteljica za DSP.Kaj pa sedaj?
Bo zaradi odločitve ministrstva oz.ministrice moj otrok na slabšem?Se mu bo šola uprla ker kar na enkrat bo preveč snovi za nazaj in naprej?Veliko vprašanj na katere ni odgovora.

Napisala pa bom samo,izkušnje ,ki jih ima moj otrok in jazkot mama z učiteljico DSP-ja.
Moj sin je njen edini učenec s katerim tisto uro izvaja dodatni pouk.
Ni njena naloga in ni plačana za to,da mu stoji ob strani in ga bodri pri testih. Ni njena naloga niti ni plačana za to,da mu polaga besede upanja kadar obupa in da na njega gleda kot na otroka,ki bo v življenju nekaj dosegal,ko ga drugi zabijajo v tla..  To ni njena naloga,...njena naloga ni, da ga ima rada in da ga posluša in vpraša kako je,ko se vrne iz bolnice!
A vendar,..bi za vse to ,kar dela in kar daje morala biti ne samo plačana ampak nagrajena.In verjamem, da je takih učiteljev in učiteljic precej,ki si zaslužijo dostojanstveno plačilo,kajti konec koncev so učitelji DSP-ja tisti katerim se lahko marsi kateri starši zahvalijo.

Podpiram,da se DSP ne ukinja in podpiram, da so učitelji,ki pripravljajo vsa potrebna gradiva in učitelji DSP-ja  za to ustrezno plačani!!!!

Ministrica pa naj varčuje kje drugje,...pri svoji plači morda??