PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol


Gost

/ #288

2014-03-05 10:39

Sicer absolutno ne podpiram usmrtitve zdravih živali, da ne bo prišlo do kakšne pomote ali neumnih odgovorov. Tudi sam sem podpisal peticijo, brez skrbi. Vendar pa, tako ozko lahko gledajo le tisti, ki nimajo dejanskega stika z zavetišči, ki mogoče niti ne donirajo ali kako drugače pomagajo zavetiščem, društvom ipd. Vsem pa bi rad položil na srce tudi to: Živali niso ljudje, njihov nagon po razmnoževanju ni primerljiv z bitji, ki mislijo. Potepuški psi, mačke, zdravi ali bolni, vsi imajo povprečen prirast 15 mladičev... Res je, da se država trudi, da bi to število omejila ampak vsega na žalost ne morejo, moremo... Lastnike živali, ki jih preprosto zapustijo, zavržejo, prepustijo na milost in nemilost bi bilo potrebno dati v zavetišče.. za nedoločen čas... kot sem že rekel, sem proti evtanaziranju zdravih živali ampak problem ne tiči v slovenski zakonodaji pač pa globlje.. Ta problem je potrebno rešiti. Če nekdo ubije človeka v prometni nesreči, kdo je kriv? Država, ker na nasprotnem pasu avtoceste ni rampe? Pobrigajte se za to, da bo manj živali v zavetiščih, ne pa se obremenjevat s spreminjanem zakonov. Jaz sem proti tako visokim kaznim v cpp, dajmo razpisat peticijo in najbolje da kazni kar ukinemo. Pa LP